нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Публикувай отговор
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Galq 03 »

Браво Лизи :ieeee:
За протокола да отбележа, че и моите резници бяха на сравнително топло....не в хладилника :nod:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Di_Va »

Аз пробвах този фокус с една роза, (купен рязан цвят) и претърпях пълен провал - почерняха и двата резника. Освен сега, като режем, да приготвяме спретнати снопчета от рози, етикираме ги и ги пращаме на Лизи, пък тя да му мисли :D .
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Виола »

Дафи, аз тъкмо смятах да опитам с розите рязан цвят и ти ми охлади ентусиазма. :lol:
Моите вкоренени са от мускусните хибриди, на село съм оставила и едно вързопче ЧХ, утре ще ги инспектирам.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Di_Va »

Виола, аз не съм никакъв критерий, мила. Това моето стана малко като "Видяла жабата, че подковават коня ...", нищо не ти пречи да опиташ, хубавото тук е, че не отнема време никак. Пък знае ли човек, къде ще се получи добър резултат?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Виола »

Ще пробвам, пък каквото стане. :D
dal

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от dal »

Di_Va написа:Аз пробвах този фокус с една роза, (купен рязан цвят) и претърпях пълен провал - почерняха и двата резника. Освен сега, като режем, да приготвяме спретнати снопчета от рози, етикираме ги и ги пращаме на Лизи, пък тя да му мисли :D .

според мен розите с рязан цвят нямат необходимата зрялост на стъблото , за да издържат безводието и влагата във вестника с окореняване.

Те са по подходящи за поставяне есен под буркан- знам че доста хора са успявали .
аз ще започна да режа вероятно още утре ,щото както си и знаех никакви ледове и студове няма да има , така че е време - трябва да си помогна за другата седмица , защото е ужасно много. Отделно сглабят беседката , около нея ще озеленявам , има цял кашон от сортови с хости и какво ли не за садене , има и от незабравчето от холандия 4-5 иглолистни.
Ще има някакви превалявания , които само ще погнат пъпките на разлистване и няма за кога :nod:
Очертава ми се сериозна хамалогия поне десетина дена , като никъде не споменавам че смятам да измъкна навън палми и зокуми , и като дойдат тези да изрежат дърветата и асмите /ако се навият/ -това всичкото ще трябва да се прочиства и изхвърля.
Та като започна да режа , вероятно ще приготвя няколко снопчета за бурито и ще ги пратя на Лизи да се пробва- и аз имам байер вкоренител , ама ми е вече до гуша от всичко. Да кажа за розата от Юлето , тя не е нито толкова голяма , нито има толкова за рязане по нея . Надявам се да може да се отбере някоe клонче все пак.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Lizi »

Според мен тези от букети не се вкореняват лесно , защото не са прясно набрани резници . Това са рози ,които са стоели много време отрязани . Натопени във вода резници после трудно се вкореняват и лесно загниват . Аз дори съм установила ,че е по-добре натопеното място да се отреже и да се вкоренява тогава такъв резник.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Lizi »

Изображение
Това е Пашмина .
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Виола »

Браво, Лизи. :tzvetentze:
Аватар
Signorina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Фев 22, '14, 20:49

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Signorina »

Да споделя и аз моя опит. Резниците сложих през февруари, увити във влажни вестници и в избата. След като ги позабравих за около три седмици и проверих-калоси да, ама на всички-не, повторно намокряне, увиване в найлон и отново ...забравянето им за около началото на април. Ами след като ги отворих имаше калоси на почти всички с изключение на твърде големите, по-скоро твърде дебелите и при мен последва насаждане на открито, без защита, леко сенчесто място. Към днешна дата около 80 процента дават признаци на развитие. :nod: , аз не използвах окоренител, може би повишило успеваемостта, но като цяло методът е успешен.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”