Петунии

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

Благодаря, Блу!
А ето какво ще сея аз тази година :D !
Изображение
glory
Kъсо кафе
Мнения: 79
Регистриран на: Фев 27, '10, 16:32
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от glory »

Направо съм бясна.Преди 1 месец си купих 2 каскадни петунии - разсад, от Бриколаж в Русе. Отначало всичко беше добре. От 10 дни забелязах че започнаха леко да си променят цвета на листенцата . Огледах ги даже с лупа, нямаше нищо тревожно . И тази сутрин - направо се разлюлях - гадните памуклийки (все още неизлюпени, но добре оформени по листенцата ) направо са ги окопирали яко. Значи аз съм ги купила заразени !!! И сега се чудя дали да ги изхвърля или да ги третирам с препарати, защото не съм много сигурна в изхода.Преди 2 години се борих много неуспешно с белокрилки по 1 фуксия.Фуксията умря, но белокрилките не.
Към модератора:
Това мнение ще го копирам и в темата за Русе, за да информирам цветарките от Русе какво ми продадоха в русенския Бриколаж.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от svetla06 »

Дали няма да помогне нисичко подрязване (те ще избият отдолу) и пръскане? Аз бих опитала + изолация далеко от другите, че да не стане развъдник. Успех!
glory
Kъсо кафе
Мнения: 79
Регистриран на: Фев 27, '10, 16:32
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от glory »

Веднага ги изолирах. И аз се чудя дали да ги режа или първо да напръскам, а след няколко дни да видя резултата и тогава да режа.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от svetla06 »

Лично аз поне бих орязала листата с гадините (стеблото остава). Но това си е мое мнение. От всяко листо ще тръгне разклонение.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Петунии

Мнение от цеци »

Придобих си нова петунийка. :ieeemyzh: Не бях виждала такава и ме очарова :shock:
Изображение
Има кафяво,розово,жълто и бяло.
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Петунии

Мнение от gyulcem »

От кой магазин си купи , аз миналия ден се огледах не видях .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Петунии

Мнение от цеци »

Гаражите до зеленчуковия пазар.Аз взех последната и преоценена,щото по-дребна.От понеделник ще има нова зареждане и чакам кичестите на Пл....ва.
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Петунии

Мнение от Cando »

Аз да питам и тук :oops: Имам разсад петунии, който отдавна беше за пикиране май, ама все нямах време, та си остана така. Та сега се чудя дали изобщо да го пикирам, или да го оставя така и после направо на постоянните места. Петуниите имат по около 10-на листа. И мога ли да пикирам растенията в чашки за кафе от стириопор? Ще им повлияе ли нещо? Благодаря ви предварително.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Петунии

Мнение от Миша »

Стиропорните чаши са много подходящи ,запазват топлината на почвата ,растенията се чувстват прекрасно в тях.Пикирай ги,много по-лесно и по-бързо ще тръгнат, ако са били пикирани,ще направят по-здрави розетки,а съответно и по-голям обем впоследствие.При пикирането ги засади малко по-дълбоко,отколкото са били,за да може да направят допълнителни коренчета.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”