Петунии

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Петунии

Мнение от Blue sky »

тъкмо вчера в 6 сутринта умувах дали да не сея вече разсадите, а в 8 вече беше снежна буря :shock: и имаше 2 см сняг :D ;) Като дойде новата година и започва да ми става пролетно, нямам търпение вече.
Конкретно за петуниите - могат да се садят още сега и да се държат на студено. Всъщност, за петуниите е много важно дневната температура да е макс 15 градуса, защото иначе се източват много. Сяла съм семена на 1 градус, покълвали са ми на 6 и съм ги гледала на 13, вярно отне тройно повече време, но пък бяха великолепни растения. Иначе, поримшленият разсад за петунии е готов за 6 до 8 седмици, за изнасяне на пазара.
За семена, ще се поровя по-късно и ще дам препоръки, имам опит с различните серии и професионални семена.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Петунии

Мнение от maili »

Сложихте ми на мисъл сега да почна със саксийките с разсада :hmmm:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от 5ia »

Вчера си купих три пакетчета семена. Двете са плоски, и предполагам, че семената са в насипно състояние. Обаче третото го отворих, защото имаше нещо твърдо. И се оказа една пластмасова капсула , с малко бели топчета вътре. Това ли са семената? И защо бели?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Петунии

Мнение от Blue sky »

това са пелетирани семена - по-скъпи са и уж с по-добро качество :dovolen: Идеята е, че чисто много малките семена не могат да получават адекватно влага и вещества от почвата и затова ги подпомагат с тази обвивка. Аз обаче, в годините когато се занимавах по-професионално с гледането на разсади, поне за себе си установих, че повече пречи отколкото помага, но все пак, мое мнение си е това. Важното е, да не забравиш да ги държиш на студено след като покълнат и се поразвият малко.На светло и студено, за да имаш хубави петунии.
Ето това е любимият ми сайт за семена
http://www.nickys-nursery.co.uk/garden- ... s/flowers/" onclick="window.open(this.href);return false; има почти всичко, с перфектно качество.

Грубо казано, петуниите са няколко вида,
обикновени смотани :dovolen: :nod:,

Изображение

почвопокривни - това са изправени петунии, които нямат централно стъбло, три корена покриват едно голямо сандъче
ето по този начин
Изображение

Изображение

и висящи петунии, които достигат дължина до 2 м

Изображение

От почвопокривните петунии, най-хубави са тези от Daddy серията, от висящите wave и avalanche серии.

eто това е wave петуния

Изображение

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Петунии

Мнение от mal4o_vasil4o »

:o .Много цвят,много нещо.И аз искам такива сандъчета :eeeh:
Изображение
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Петунии

Мнение от maili »

Я кажете вие доволни ли сте от тия в капсулите, щото аз нещо не съм.Та ако грешката си е в мен да знам да продължа да се боря или да се отказвам.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Петунии

Мнение от Blue sky »

Зависи, аз принципно не съм доволна от технологията. Обаче примерно wave петуниите са много скъпи и ги продават само по този начин - т.е. ако се пребориш да поникнат, ще имаш великолепни петунии.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Петунии

Мнение от maili »

Тия, които съм купувала са били до 2лв.мисля.Но определено ако видя от тези, които казваш ще се пробвам.Градинка няма да имам това лято,но тераската ми трябва да е пищна(надявам се :stiskam: ). :D
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Петунии

Мнение от mal4o_vasil4o »

Някой срещал ли е във Варна семена от "Сортови семена" и къде?Моля,ао нямкой знае да каже.Колко обикалях вчера и нищо.От къде да си взема :hmmm:
Изображение
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Петунии

Мнение от poly77 »

Аз си поръчах от тук:
http://sortovisemena-bg.com/
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”