Рози за жега, пек и фурна

Публикувай отговор
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от pepina »

kesten написа: Някой има ли опит с тези:
Rimosa, Christophe Colomb, Cyrano de Bergerac, Dee Dee Bridgewater, Pierre de Ronsard
сега ги поръчвам. Готвя ги за изпитание на пустинно слънце /е поливане всеки ден, но това май не компенсира/
От всички мога да кажа за Dee Dee Bridgewater: имам я от есента и се намира на целодневно югозападно слънце. Пролетта цъфтя с над 12 цвята едновременно, оттогава постоянно зарежда пъпки и не е оставала нито миг с по-малко от 3 цвята, размерът е същият, както през юни, т. е. около 10-12 см, цветът изобщо не прегаря, държи по десетина и повече дни. През цялото време си расте и вече е над метър с 4-5 яки шиша..
dal

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от dal »

Изображение'Marseille en Fleurs ®
ИзображениеWinter Lodge'
Изображениеswany
Caramella ™' rИзображение
ню имаджин , китки Изображение
Изображение имам два ню имаджина - този на тоталния пек е три пъти по голям и цъфтящ
сашка от Кент Изображениекато за остинка и то розова - доволна съм , на 2 години е
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от kesten »

pepina написа:
kesten написа:
От всички мога да кажа за Dee Dee Bridgewater: имам я от есента и се намира на целодневно югозападно слънце. Пролетта цъфтя с над 12 цвята едновременно, оттогава постоянно зарежда пъпки и не е оставала нито миг с по-малко от 3 цвята, размерът е същият, както през юни, т. е. около 10-12 см, цветът изобщо не прегаря, държи по десетина и повече дни. През цялото време си расте и вече е над метър с 4-5 яки шиша..
E сега вече се обърках. Толкова исках Dee Dee Bridgewater, а се отказах тъй като не издържа на сериозен слънцепек. А при теб си е ок.

остават още няколко дена за размисъл и промени в поръчката ;)

Благодаря на всички които се включиха в питането ми :ieeee: :ieeee:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от rumivarna »

И аз да се включа в мненията за Dee Dee-то. И моята е от есента, на слънце е и не е дала и едничък цвят :cry: Обаче расте ли расте - 4-5 шиша почти по 2 метра е направила. Чудя се как така ни една клонка не направи пъпка, всички са като "затапени". Но като цяло розата изглежда добре и силно се надявам следващия сезон да ме компенсира от към радост от нея ;)
Римозата също е от миналата есен. Цъфтя на две "вълни" с по 3-4 цвята. На върло слънце е и за мястото цветовете издържаха доста, около 5-6 дни. Но храста е станал направо чудовище. 6-7 големи, почти триметрови, шиша и още толкова по-марки в основата.Тези дни ще му слагам решетката и ще го вързвам за нея. Нямам идея как да го зазимявам този Дзвер :mrgreen:
Christophe Colomb цъфтя и той на две вълни от по 5-6 цвята. Големи красиви цветове, в червено -оранжево, по скоро оранжево-червено. Храста добре се разви, около метър е в момента, със силни стъбла и доста гъст.
Повече ще покажат догодина. Силно се надявам :daaa: :stiskam:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от estrella74 »

Много издръжлива роза на слънце е Johan Strauss, много съм доволна от нея. Силен симетричен храст, не боледува. На целодневен пек е, не прегаря, държи дълго. Цветовете са едри и не спира да цъфти, постоянно прави нови пъпки. И дъжда не я поврежда.

Изображение

Изображение
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от milena02 »

Dee Dee Bridgewater как се държи като форма на храста? Ще ли непременно опора или може да се подрязва като голям храст и да си стои самостоятелно?
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от pepina »

Клоните на Dee Dee са твърди, не са като на Римозата, но вероятно все пак ще трябва опора някаква. Все пак растението става доста голямо, над 3, дори 4 метра. То си е типичен катерач, не е като големите храстови, които ги култивират за катерачи до към 2-та метра. Има снимки по цели стени. Тук няма кой да даде такава информация, който я има е най-много за първи сезон. ;)
denitsavm

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от denitsavm »

estrella74 написа:Много издръжлива роза на слънце е Johan Strauss, много съм доволна от нея. Силен симетричен храст, не боледува. На целодневен пек е, не прегаря, държи дълго. Цветовете са едри и не спира да цъфти, постоянно прави нови пъпки. И дъжда не я поврежда.

Изображение

Изображение
Ми влюбена съм в тая роза :liubov2:
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от Valentinka »

И тук да питам, препоръчайте ми храст до два метра, с по-твърди клони и не много разпилян, който да държи на жегата. Бих искала нещо като Molineux, но в по-висок вариант.
В този ред на мисли Charles Austin, Лейди Емма Хамлтън иCrown Princess Margaretha как са в жегите? :tzvetentze:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози за жега, пек и фурна

Мнение от calico »

Принцеса Маргарита при мен си цъфти най-редовно на пълен пек. Малко избелява, става сламена, но цъфти.Тя обаче е мека, гъвкава и разпиляна.
Виж Пилгрим, мисля че той по-отговаря на твоите условия. Има и още дето отговарят, ама не са остинки. Държиш да е Остин роза ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”