Градината на Меги/Турция

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dal

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от dal »

ааа... видя ли ! страхотно , и снимки изкрънках , народът е по спокоен
Става много хубаво , никога не се съмнявай и терзай :stiskam:
Детенцето е щастливо ! :ieeee:

р.р. и да ми се плезиш аз съм индивидуален резултативен играч- въртя суча и давам резултат , като по пътя некой може и да ми тегли една , или да се позасмее , или да ме набеди че съм с три жълтъка и той пък да отнесе някоя благословия , всякак е бивало :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от Мария Николова »

Браво, Меги! Комплименти за промишленото количество хубави разсади!!! :daaa: :ieeee: :ieeee: :ieeee: При мен, което поникне, засято в земята, има го. Засиля ли се да го дундуркам в кутии и кофички - пиши го бегАло! :ieeee: Добре, че ни е нашата Миша тук! :gush: :ieeee: Вече се вижда напредъка, браво! Така и кураж добива човек, нали? Емили е сладкото дяволче на баба!!! :slove: :gush: :gush: :gush: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: Вижда се, че "не е кротко, кротко - дор заспало". :daaa: (С тази поговорка майка ми се утешаваше, че съм се случила буйно дете - повече от мярката на лелите и вуйните. :swait:

Дал, наближава и гледам много-много да не си натоварвам с тежка работа ръцете, да не ме болят още от тук. Чака ме такова говорене с ръце там...мани, мани! :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Миме, като си там да си почиваш, че после те очаква друго пътуване :angelche:
Емили е толкова смръщена на снимката, че няма накъде, иначе ми е кротичко момиченцето, и ми помага даже с цветенцата. :D
Още един опит с мааалко по-изнамъкнат навън кабел, ама не става, не се получава, то се побърках накъде да го завъртя и как да го хвана, цяло танго с кабела, че и се измъква непрекъснато и апарата гасне. Но поне се вижда, че е пикирано:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На последната Кости ми маха... :)
Може да не са супер разсадите и много непохватно да са пикирани, обаче за 1 път в живота си изобщо пипам семеначета, пръст, торф и толкова се получи. Те оцеляват обаче... И най-големите петунии не можах да снимам, а трябваше, защото май са станали за пензиране, 21 корена са и много пораснаха... и ще ми трябва съвет дали са за пензиране или направо ще импровизирам...
Имам още около 300 корена за пикиране (по груби сметки) а не съм сяла тагетеси, космос, мирабилис, латинките половината, 3 пакета далии, дето оставих за навън направо, ипомеи, декоративни тиквички и още някакви имаше... Тях ще сея направо на двора тези дни. Не знам дали всичко това ще цъфне, но с истинска любов се занимавам, макар и непохватно...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от Di_Va »

Леле, Меги! Ти чудеса си направила! Поздравления и успех, аз такова нещо не мога да направя, просто ме срази! :sbow:
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от Galq 03 »

Меги, ти се герой :shock: :tzvetentze:
Аз започвам да се питам...ще ти стигне ли мястото :D :liubov2:
Аватар
nadiak
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Ное 23, '10, 13:06
Местоположение: София

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от nadiak »

Браво Меги, ти си истински боец. Много работа си свършила.Сега остава след някои и друг месец всичко да цъфне и да станеедна цветна ферия и красота при теб.
Животът е кратък. Прощавайте бързо, целувайте бавно, обичайте истински.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от tsvetina »

Ихааа, Розичке, много работа е това :tzvetentze: Браво! Лятото обещава да е много цветно при теб. :ieeee:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Благодаря... все с вашите съвети опитвах и засега се получава уж. Ако тези китки вземат и да цъфнат... догодина ще се уча да отглеждам разсад зеленчуци; тази година само готови ще купуваме.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Лакомията е голяма болест. Бях в България за уикенда и си накупих още 30 вида семена, плюс семена на краставици и големи тикви. Сега ще трябва да чета как се сеят и да се пробвам. Купих си и саксийки сакъзчета, понеже из Турция не намирах и вече аз доволен. Като насея сега всичко, което домъкнах, минавам на дървета и готов разсад. Обаче валеше в неделя и не можах да ошмуля градината на брат ми, а там едни плантации от момина сълза, едни божури, обички, карамфили, едни огромни люляци, дето ги е орязал, че му правят много сянка... Разсад хубави доматки, пикирани прилежно в една малка оранжерийка, направо ми идеше да ги отмъкна половината :D но той ми обясни подробно как се гледат, и за краставичките каза, та сега ще се уча. А на него му подарихме една разкошна бяла камелия, че е решил вече вместо зеленчук да се захваща със саксийни цветя от догодина.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от Мария Николова »

secret_rose написа:Лакомията е голяма болест. Бях в България за уикенда и си накупих още 30 вида семена, плюс семена на краставици и големи тикви. Сега ще трябва да чета как се сеят и да се пробвам. Купих си и саксийки сакъзчета, понеже из Турция не намирах и вече аз доволен. Като насея сега всичко, което домъкнах, минавам на дървета и готов разсад. Обаче валеше в неделя и не можах да ошмуля градината на брат ми, а там едни плантации от момина сълза, едни божури, обички, карамфили, едни огромни люляци, дето ги е орязал, че му правят много сянка... Разсад хубави доматки, пикирани прилежно в една малка оранжерийка, направо ми идеше да ги отмъкна половината :D но той ми обясни подробно как се гледат, и за краставичките каза, та сега ще се уча. А на него му подарихме една разкошна бяла камелия, че е решил вече вместо зеленчук да се захваща със саксийни цветя от догодина.
Ииииих!!! :x Не можахте ли да направите един тегел напред-назад до тук за 1 час - да видите на живо глицинията и лалетата... :eeeh: Че и момини сълзи имам за "ограничаване". Хайде, другия път - за цъфтежа на ирисите! :daaa: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”