Градината на Меги/Турция

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от calico »

Розичке, искаме снимки :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Като се видя с апарат :D :stiskam:

Вече си имам градинска количка за изнасяне на окосена трева, нови свестни мотики - малки и големи, мънички кюречета за терасите, дарачета, имам и лейка :D От кога дрънкам мъжо да ми купи градински пособия, все отлагаше, а Кости му скръцна и веднага напазаруваха.
Обаче аз докато се дупех да пикирам на терасата, мъжа ми да вземе да накара Кости да изкопае гнезда около дърветата в моравата. Няма да ви описвам колко грозно стана, все едно диво прасе е ровило там. Още не е заваляло да пооправи гледката. Кости се ядосва, обаче мъжа ми наредил - няма какво да направи. Сега се чудя как да разкрася тези гнезда, дали да не сложа там семенца на цветя? Доста са големи гнездата, бе - грозна работа. Забраних му да ни се меси в градинките, да си гледа мандрата :D
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от libra »

Предполагам,че грозотата е заради обърнатите чимове. Ако е така,ги махнете. Иначе,ако е подравнена пръстта,не би трябвало да е грозно.И цветя могат да се засадят,
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Да, буците пръст с трева по тях загрозяват, като поизсъхнат ще ги изчистим и подравним, но трябва да повали хубаво, та да заприлича на нещо... Сега в момента е ужас, и точно при входа...
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от Galq 03 »

Яяяяя розичка си има читав градинар :ieeee: ...и затова разреди присъствието си във форума :D :tzvetentze:
Меги, шегувам се ;) Радвам се, че си случила на човек обичащ и разбиращ от работата си :daaa:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Да :D Много съм доволна :D И му помагам, затова по-рядко влизам. Много работа имаме... Обаче и той има да учи. Да вземе да ми изкара цимбидиумите от саксиите и тъкмо беше изкопал дупка за първия. Стана ми лошо хахаха, че без да иска го полял и с малко вар, дето варосваше дърветата... та му изрязвах листата. Едва му ги измъкнах от ръцете, твърди, че не можело да живеят в саксии. То не че аз не искам да са ми в градината, ама за по-сигурно му казах колко струват, и се отказа :D
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от Galq 03 »

:lol:
Меги ти го остави да се вихри в градината, стайните китки да не пипа ...те да са твой приоритет :tzvetentze:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Това правя вече. Но някои са навън отдавна, скоро ще изкарам и другите и буквално се чудя къде да ги дяна та да са далече от него :D
Щях да ги разхвърлям покрай други цветя и беседки по-големките, но сега съм намислила да им направя кът под асмата на плочките, ще им сложа някаква масичка, нещо. Ако са оставени върху тревата мисли, че са сложени там за засаждане. А той става в 5!, пие едно кафе долу на двора и после до тъмно работи, все човърка нещо, не мога да го хвана къде е, за нула време преобърна огромни площи и някоя сутрин ще си намеря дифенбахиите и антуриумите засадени на двора. И понеже нищо не знае за орхидеите, сума време ме разпитва вчера. Не може да повярва, че могат да живеят по дърветата по корени, разглежда цъфналите фаленопсиси, голяма панта е.

Дайте съвет - ще сеем райграс на прекопаните места, като им зачисти тревата и ги подравни, обаче какво е садил другия градинар, вътре в тези градинки има триъгълничета от по 3 рози. И не по края, а все в средата на градинките - разни вечнозелени храстчета - лавандула, хебе, други. Сега да ги местя ли, или да ги оставя така, само да им направим по-широчки гнезда и между тях да насея/насадя други, по-ниски растения?
Такива "островчета" в райграса са красиви, ама не като са по средата..
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от silviia »

браво Меги за доброто ти сърце,дала си на този човечец внимание и топлина,от което е имал толкова нужда.Дано те радва много време и вярвам, че с труда си ще заслужи полученото доверие и топлина.Доброто сърце в беда се познава.Желая ви и на двамата ползотворен труд и градинки с водопади от цвят :ieeee: :tzvetentze: :ieeee:
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Градината на Меги/Турция

Мнение от secret_rose »

Благодаря, Силве...

Аз пък тъкмо приключих с пикирането на карамфилите (последните) сега и започна да ръми, та ми ги и поля. Наредила съм чашките с разсада по 20 в тави за айрян, с гнезда, които точно им паснаха :D Късмета помага на новобранците. Тъкмо се чудех как ще внасям толкова чашки една по една ако завали силно. Остана ми да пикирам паричките и калдъръмчетата, ама са много малки още. Вече искам да сея мирабилис, космос, тагетес, други дворни навън. Лизиантуса не ми поникна, още пазя кутията в къщи. То голяма врътня с разсади и семена... по цял ден с тях се занимавам. Ама не давам на Кости, много му са едри пръстите нещо :D
И да се похваля - купихме слънчеви бойлери 3 броя и заедно с тях успях да измрънкам филтри за кладенчовата вода. Не знам как се наричат тези филтри на български, но с тях водата става за пиене и за поливане на рододендрони даже, никакви излишества не остават в нея, правят я мека. Купихме и нови пръскала за градината - вече няма да се задръстват с водорасли от кладенеца, и проблема с поливането съвсем скоро ще ми бъде решен. Остана ни Кости да оправи обърнатите градинки и вече да насадим разсада навън, моя от семена и другия, дето ще купим. Вече повярвах, че ще стане нещо от тоя запуснат двор.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”