Дюкан - за диетата, за и против, резултати

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от orkud »

Факт е, че диетата дава резултати и то смайващи. Проблем и при тази и при всяка от другите диети е, че това трябва да се превърне в начин на живот. Ако не сте в състояние да промените живота си изцяло, просто няма смисъл да започвате. Аз лично изкарах на нея 1 година и 2 месеца и нямах никакъв проблем по време на самата диета. Докато си наясно какво ядеш и какво не , просто не е проблем. В момента в който влезеш във фазата на разрешените храни се иска 5 пъти по силна воля от преди. Този е момента, който определено не можах да издържа. Резултата ли? Пет - 5 кг повече, отпреди да започна диетата.
Като определено не съм се забравяла, а просто съм си позволявала малко повече, отколкото е разрешено във тази фаза. Дюкан също казва, оттам нататък до КРАЯ НА ЖИВОТА СИ трябва да се спазват определени правила. Да не ги казвам подробно, но е факт , че за година, две или три може и да не е проблем, но добре се замислете дали сте в състояние да промените живота си изцяло.
Затова просто се опитвам да ям здравословни и без да прекалявам. Особено с тестяно или сладко. И така :hmmm:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от lila »

Добре де, защо да вървя срещу натурата си? Нещо не съм фен вече на диетите. Още имам спомен как се бях докарала от диета ... повръщах като ненормална каквото хапна. И само си влоших качеството на живот. Изобщо не желая да пазя диети. Откакто се храня добре, спрях да боледувам :lol: .
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от Feeriq »

:D Доби още съм жива слава богу :ieeemyzh: и съм по ок от всякога , правих си изследвания тия дни и са супер.По ок никога не съм била .Което е радостно за мен защото иначе трябваше да влизам в болница заради тия килограми - срам не срам така е дотам се оставих да се освиния ,чее .. :oops: :oops:
Обаче трябва да кажа , че правя режима на Дюкан под наблюдението на моята лична лекарка което хич не е маловажно.И май писах ама пак да кажа когато има мноого килограми за сваляне както в моя случай отначало се свалят много бързо после нещата се нормализират . Имам да свалям още 30 така ,че правете сметка за какво свръхтегло говоря.. така ,че мисля е съвсем нормално че отначало свалих бързо и много . :hmmm: Ето сега не мога да сваля и 4 кила за месец.Ама не се оплаквам бавно но славно ще ги преборя тия килограми.Иначе за бъбреците да кажа така е опасно си е -ако не се пие мноого вода се увреждат от огромното количество меса .Знам плюсовете и минусите ама съм преценила за себе си, че на мен най ок ми действа този режим обаче при първи признаци, че не съм ок ще спра -здравето ми е по ценно от килограмите :D :nod:
Аватар
Beni2
Дълго кафе
Мнения: 110
Регистриран на: Дек 31, '09, 10:13

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от Beni2 »

Мисля, че ако се спазва интелигентно и предпазливо без да се изпада в крайности- няма проблеми. Аз съм много доволна защото това е единственат диета, с която съм успяла. А и една година вече задържам свалените килограми. Сега ми се иска да сваля още поне 5 кг. Ако се пие достатъчно вода бъбреците не се увреждат. Аз с това проблем нямам защото по принцип пия много вода. Въглехидрати има не малко в зеленчуците и в млечните продукти. Така че - не е чак толкова страшно. Въпроса е въодушевен от резултатите да не минеш само на месо. Тогава вече може и да има проблеми. Триците също не бива да се забравят. Аз вече свикнах да ям вместо хляб питка от овесени трици. :dovolen:
Между другото като свалих килограмите си правих пълни изследвания - нямам проблеми.
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от maili »

Яяяя незнаех че съм направила тема. :D
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от subversive »

Бях чела някъде, че наистина, както казва Satori, не е много полезна и затова било по- добре да се държи 1 седмица най- много на 2-3 месеца..
dal

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от dal »

аф...още една тема за диетки :D

движене , бачкани , ебане и по малко папане на тесто и мазно и сладко вършат чудеса , стигате с простотиите ...
изкарайте си главите от хладилниците и стига джуркахте по 60 гозби вечер , и яко нема ефект начи сте болни
ако сте болни диети ще ви предпишат лекарите , след като ви излекуват
ако не ви излекуват-така ви било писано
от глад нема умре никой , обаче от кръвно , бутове, и затлъстяване -със сигурностще има повече жертви
да не говорим с диетите , как ще си разбъзикате броячите вътре
и накрая не знам дали има някой глупав да не види , че шоковото сваляне се следва от шоково качване

ам свят широк , шашкъни всекакви :D

пропуснах :
няма по смешно нещо от диетична жена , и така 20 години и все дебела
това е тема за разговор , това е научния и интерес , това и е комплекса , това и е малоумието , тя е все потна дебела и недоволна , кисела , ако я покани мъж на вечеря чопли салата от моркоф с артишок и 2 капки оцет цела вечер 1.да му е евтина 2. да изглежда фина и интелектуално немошна и изпосталяла телесно и духовно.
Ефектът е малка сметка по нея и смешни искри в очите на събеседника.Баси досадата кисело женско добиче дъвче сено и само за диети говори ! :ufff:
Мъжете ни се подиграват на диетите и скимученето пред магазините за сладкарски изделия
Жени вземете се в ръце
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от lila »

dal написа:Жени вземете се в ръце
И всичките ми познати, които я пазиха тази диета са качили с по 2 до 5 кила над това, което са били когато са я започнали.
И имат кръвно високо и холестерол пак висок в 70% от случаите. А, на една приятелка нещо и се увредиха бъбреците. Тя естествено не си признава, ама онзи ден смутолеви - к'во ми трябваше и на мен този ДюкЯн.
Мразим диетите, та се късаме :lol: :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от Satori »

lila написа: И имат кръвно високо и холестерол пак висок в 70% от случаите. А, на една приятелка нещо и се увредиха бъбреците. Тя естествено не си признава, ама онзи ден смутолеви - к'во ми трябваше и на мен този ДюкЯн.
Мразим диетите, та се късаме :lol: :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ами как не, като животинските продукти са в основата на екзогенния холестерол, т.е. онзи, който е свързан с храненето. И пак тия продукти, когато се приемат в големи количества, пряко увреждат бъбреците.

/То голямо плюене на диетите хвърляме напоследък, ама отдавна ме сърби езикът за вредите от редовната употреба на алкохол :lol: /.
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от subversive »

Ашш ся :lol: Редовната употреба на алкохол води до.. редовна употреба на алкохол и перманентно състояние на еуфория :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”