Дюкан - за диетата, за и против, резултати

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от maili »

Еййй я кажи как свали тия кила
Аватар
Beni2
Дълго кафе
Мнения: 110
Регистриран на: Дек 31, '09, 10:13

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от Beni2 »

С прословутата диета на Дюкан. Но аз си я бях побългарила малко. Свинско, например не съм спирала да ям.
Пробвала съм какво ли не, само от тая диета видях сериозен резултат. Но сега по празниците така съм се ояла, че не ми се мисли какво ще покаже кантара. От понеделник отново затягам режима.
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от maili »

Ще ми я пратиш ли на лични,да не занимаваме другите с диети
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от paju4eto_Ligla »

Ъ-ъъ, защо на лични? ПП Ще има доста хора, дето ще се заинтересуват...само може би не е това точното място. Аз май нямам сили за диета, ама принципно за тази всички казват, че дава отлични резултати.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от Satori »

paju4eto_Ligla написа:Ъ-ъъ, защо на лични? ПП Ще има доста хора, дето ще се заинтересуват...само може би не е това точното място. Аз май нямам сили за диета, ама принципно за тази всички казват, че дава отлични резултати.

... и крие големи рискове за увреждане на здравето... Не е зле да се има предвид и това и да се потърси повече инфо.

Сори за оффа, ама като чуя само хвалебствия за диетата на Дюкан, не мога да се въздържа :mrgreen:
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от toni »

И аз се извинявам за оффа, но само да споделя, че моя приятелка (32 годишна) я спря по принуда от лекар и сега е под лекарско наблюдение с увреждане на бъбреците.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от DOBI »

Satori написа:
paju4eto_Ligla написа:Ъ-ъъ, защо на лични? ПП Ще има доста хора, дето ще се заинтересуват...само може би не е това точното място. Аз май нямам сили за диета, ама принципно за тази всички казват, че дава отлични резултати.

... и крие големи рискове за увреждане на здравето... Не е зле да се има предвид и това и да се потърси повече инфо.

Сори за оффа, ама като чуя само хвалебствия за диетата на Дюкан, не мога да се въздържа :mrgreen:
Странно защото мъжът ми и дъщеря ми я правиха,резултатите бяха и останаха трайни,а аз като приготвяща храната не видях къде е момента опасен за здравето :hmmm: Всиако беше супер добре балансирано и нямаше моменти на глад ,както в другите,или лишаване от нещо..........
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от Satori »

Айде ,пък после ще отворим работа на Админа :mrgreen:

За бъбреците - мога да предположа, че е по линия на повишен креатинин от много месо. Само предполагам, не съм спец. Принципно всяка диета, която е небалансирана - т.е. разчита на много повишен прием на една група храни, за сметка на други групи, е вредна. /Под групи храни разбирам белтъчините, въглехидратите и мазнините/. Най-вредно обаче е наблягането на протеини, особено на животински, и недостатъчен прием на на въглехидрати и мазнини. Доли за кратко време, това пак е много нежелателно. Самото прекомерно ядене на жив. белтъчини води до много токсини в организма. Неестественото намаляване на въглехидрати и мазнини е много вредно за хормоналната система, особено при жените, както и за нервната система. Изобщо не остава незасегната система - храносмилателната също не е хепи от тия залитания.

Питайте Feeriq - ето тук нещо сме споменали мимоходом: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 6&start=45
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от DOBI »

Да разбира се -извинения на админа,но с Дюкан се свалят по около 2-3 кг на месец,ако се спазва правилно и изрично в оригиналната книга /не знам как е в БГ превода това е упоменато/ и е много важно да се спазват различните му фази,а не да си само на сваляне.Т.. сваляш,задържаш и после пак-така за година стигаш максимум до 9 - 12 кг,въпросът е как се изпълнява.С каквато и да е диета е самоубийство да свалиш 25 кг за 3 месеца!
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дюкан - за диетата, за и против, резултати

Мнение от ravik »

Аз тази диета се зарибих да я пробвам след като само слушах хвалебствия и въпреки разумът си, който крещеше, че не бива. ;) Та лично аз на третата седмица се изринах от многото белтъци. С това приключи моя опит. 8-)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”