Хитринки разни и разнообразни

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от mucunka »

Това с баницата е пробвано.Налагам със сирене и заливам със смес от майонеза и газирана вода.Става разкошна. :potekoha:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Titi »

Ето ви една идея как да аранжирате вечерята на любимия мъж
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от gonel »

Сякаш имаше тема за напитки, но не можах да я видя... Пък и това не е точно такова... :hmmm:
Един лекар ми препоръча и открих една направо вълшебна напитка!!!
Вечер, преди лягане, 1ч.ч. топла вода /може и стайна температура при мързел... :twisted: /, половин супена лъжица мед и към половин супена лъжица ябълков оцет /или по-малко/...
Това се бърка, докато се разтвори меда... Става нещо като ябълков сайдер...
И на сутринта отваряш очи, наспан, свеж, пък гледаш часа е малко след 5...
Винаги действа! Няма такава свежест просто... :shock:
Лекаря беше казал, че меда бил храна за мозъка, а оцета нещо му помагал...
Въобще е нещо вълшебно! :angel2:

В различните случаи според оцета става малко по-кисела или не кисела напитка... Но установявам, че по-некиселата напитка няма същия ефект...

С'я може и да има психо ефект при мен! :hmmm: Ако я опитате, кажете моля ви, как ви действа, да разбера при мен защо действа... :D
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Ще го пробвам!!! :daaa:
Подарена ми е бутилка домашен ябълков оцет, който така си стои не пипнат. И бурката мед стои забравен. Ако ми действа, значи на теб реално ти действа х 3 пъти!!! :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от bouquet »

gonel написа:Сякаш имаше тема за напитки, но не можах да я видя... Пък и това не е точно такова... :hmmm:
Един лекар ми препоръча и открих една направо вълшебна напитка!!!
Вечер, преди лягане, 1ч.ч. топла вода /може и стайна температура при мързел... :twisted: /, половин супена лъжица мед и към половин супена лъжица ябълков оцет /или по-малко/...
Това се бърка, докато се разтвори меда... Става нещо като ябълков сайдер...
И на сутринта отваряш очи, наспан, свеж, пък гледаш часа е малко след 5...
Винаги действа! Няма такава свежест просто... :shock:
Лекаря беше казал, че меда бил храна за мозъка, а оцета нещо му помагал...
Въобще е нещо вълшебно! :angel2:

В различните случаи според оцета става малко по-кисела или не кисела напитка... Но установявам, че по-некиселата напитка няма същия ефект...

С'я може и да има психо ефект при мен! :hmmm: Ако я опитате, кажете моля ви, как ви действа, да разбера при мен защо действа... :D
Аз съм чувала , че тази напитка се пие сутрин на гладно....Но при всички положения е полезно за организма :daaa:
Търся добри хора
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

На кафе, на припек пред кафенето, майсторицата на домашния ябълков оцет (случайно и лекарка) ми отговори на всичките "защо".
Защо да е топла водата? За да започне действието още с поемането на напитката и да е най-ефективно.
Защо преди лягане? За да подпомогне храносмилането, като се приеме от власинките, с които са покрити отвътре червата.
Защо оцета да е точно ябълков? Защото само ябълковия оцет съдържа пектин, който при промененото pH, (въздейства в исканата насока върху) свободните радикали. (В скобите е :ufff: забравеното точно въздействие.) В резултат, плаките по стените на кръвоносните съдове се прочистват, съдовете престават да са чупливи и кръвта циркулира безпрепятствено. Мозъкът получава повече кислород, сънят става по-дълбок и спокоен, темпът на загиване на неврони в мозъка става по-умерен, черният дроб се облекчава.
Защо мед? Заради цялата аптека в него.
Защо усещаме резултата още на първата сутрин? Млади здрави хора могат и първата сутрин да усетят реален резултат. Но ти ще трябва да постоянстваш 6-7 месеца, докато го усетиш.

В период на обмисляне съм :sthinking: :sdull: да постоянствам ли половин година, или още сега да махна с ръка. :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mira111
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Апр 23, '12, 22:51

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от mira111 »

""В период на обмисляне съм :sthinking: :sdull: да постоянствам ли половин година, или още сега да махна с ръка. ""


Продължавай. :daaa: Приятно свежо питие. Сутрин с топла вода минава за чай. :dovolen:
Аватар
avva
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Окт 19, '12, 09:17

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от avva »

Пила съм топла вода с мед и лимон, но сутрин на гладно. Бях чела в нета, че пречиствала червата...Понеже имам проблемен стомах, това ми се отрази много добре. Сега може да пробвам и с оцет вечер преди лягане.. Лошото е, че като пия вода преди да си легна, после се събудам през нощта за тоалетна, а хич не ми се става тогава... ако не пия вода, си спя като бебе до сутринта..
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Titi »

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tani
Виенско кафе
Мнения: 402
Регистриран на: Ное 1, '11, 16:41
Местоположение: Варна

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Tani »

Това е тъкмо за мен Голям съм майтап когато почна да готвя нещо ново
Непрекъснато снова между кухнята и хола :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
http://rusowelka51.snimka.bg/other/cvet ... 7.27264145" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”