Здравословно отслабване

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Здравословно отслабване

Мнение от nadetoabromova »

Блу от години се боря с наднормено тегло не защото имам хормонално заболяване а защото съм много лакома,чревоугодничка,сладколюбива и какво ли още не за да си угодя на стомахчето и гъзинката.Най добри резултати и бързи постигнах със тази схема на хранене:

Сутрин за закуска грейпфрут във всякакъв вид на фреш,нарязан или с една лъжица мед както ти харесва до 12 часа,разбира се кафе ако можеш да го пиеш без захар о кей и само това.
За обяд пилешка пържола, бяло месо или бутче със салата според сезона,може и свинска и телешка може и пуешко но да е без хляб,риба във всякакъв вид.
За следобедна закуска 3 супени лъжици овесени трици със една чаена чаша обезмаслено кисело млеко за прочистване и за набавяне на организма на нужните му фибри.
За вечеря може да е готвено или лека храна но без хляб,картофи и ориз,до 20 часа най късно.
Между храненията да има 3-4 часа разтояние.
Твърд алкохол до минимум,аз пия бяло вино по една чаша вечер ,много вода по литър и половина най малко на ден.
Това е моята схема след изчитане на всички форуми сайтове и препоръки за отслабване ,желая ти успех :daaa:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Здравословно отслабване

Мнение от nel4o »

Най-добри резултати съм постигала с 5-6 хранения дневно през 3 - 4 часа, при силно намалена енергийна стойност на храната, плюс спорт 3 пъти в седмицата и разходки събота и неделя по 2 часа с кучето. Храната ми включваше умерено количество плодове - 1 плод дневно, зеленчуци, сирене, кисело мляко, доста месо, но нетлъсто, риба, дроб. Минимум 3 литра вода дневно. Въглехидрати един или два пъти седмично под формата на пълнозърнест хляб или варени картофи. В неделя се правех на прасе - торти, палачинки, пици, спагети, KFC, въобще каквото ми попадне. След 1 месец в неделя ядях наполовина като количество и в понеделник всичко биваше изхвърлено. Просто тялото ми започна да се саморегулира. За два месеца стриктно спазване на режима свалих 7 кг. без да се усетя.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Здравословно отслабване

Мнение от mal4o_vasil4o »

Аз не ядях никак здравословно,хапвах само вечер и то по малко.Напоследък обаче ям като огладнея,пак в малки количества.Сега съм 56 килограма(70 бях преди половин година).И мисля,че за ръст 165 см теглото ми е нормално :dovolen:
Изображение
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Bi_ »

Аз съм привърженик на разделното хранене.А е и здравословно.След 3 месечен режим(спазвахме основните принципи без да издребняваме)мъжът ми свали 9кг и по-важното-всички кръвни резултати влязоха в нормите.Аз свалих по-малко кг,но пък повече обем :D -Обиколките ми чувствително намаляха
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: Здравословно отслабване

Мнение от toni »

Блу, храни се според Зоната, ако ти харесва и допада. Аз чак след като се появи тази книга си обясних действието на диетата Скарсдейл, която за мен е много хубаво и пречистващо организма нещо. Дюкан само при абсолюно здрав организъм, а ти казваш, че не е така, прескочи го.
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Здравословно отслабване

Мнение от margilota »

Аз открих , че с диети отслабването нещо не ми се получава.И в един прекрасен момент ми се наложи да работя на смени, съответно времето за похапване ми беше само в почивките - 6:00,12:00,18:00 и 22:00 ч..След два месеца бях отслабнала 9кг ,а изобщо не ми се промени количеството храна . Свикнах да се храня по час и като се позамислих ,ако си пропуснех ядене направо ми ставаше лошо .Случваше ми се редовно ,след нощна смяна да се събудя, защото умирам от глад.И така дори ми се запазиха килограмите. :stiskam:
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Здравословно отслабване

Мнение от al.yank »

Аз да се повторя за N-ти път-само и единствено разделно хранене,бавно и славно..и най-вече трайно :daaa:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Titi »

nel4o написа:Най-добри резултати съм постигала с 5-6 хранения дневно през 3 - 4 часа, при силно намалена енергийна стойност на храната, плюс спорт 3 пъти в седмицата и разходки събота и неделя по 2 часа с кучето. Храната ми включваше умерено количество плодове - 1 плод дневно, зеленчуци, сирене, кисело мляко, доста месо, но нетлъсто, риба, дроб. Минимум 3 литра вода дневно. Въглехидрати един или два пъти седмично под формата на пълнозърнест хляб или варени картофи. В неделя се правех на прасе - торти, палачинки, пици, спагети, KFC, въобще каквото ми попадне. След 1 месец в неделя ядях наполовина като количество и в понеделник всичко биваше изхвърлено. Просто тялото ми започна да се саморегулира. За два месеца стриктно спазване на режима свалих 7 кг. без да се усетя.
ей това си е точно описание на моя начин на живот и хранене. Само дето не свалям килограми, защото няма нищо излишно по мен за сваляне. Просто си поддържам едни и същи с години, и не се лишавам от нищо, за гладуване и дума не може да става. Отдавна съм спряла да мисля и броя какво и по колко, защото това е начин на живот, не диета.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Здравословно отслабване

Мнение от krema »

По принцип самата дума диета означава - режим на хранене, а от там следва, че като си смените режима на хранене и вида на храната, се променят и кг. Аз лично съм без работа вече 2 месеца и качих 8 кг, като преди 4г свалих 30 кг и ги бях задържала така 2г.
Закуска - пшенични трици 1 или 2 с.л. в една чаена чаша ниско маслено кис. мляко
До 1 ч.след закуска 1л. вода да могат хубаво да набъбнат триците.
Половин- един час преди обядя - плод, по- добре ябълка и то със семките
Непосредствено преди яденето на обед - една голяма чаша вода.
Приятен обяд със сухо и печено месо и салата
След обяд пак плод
Вечеря - 1.чаша вода, а след това салата и нещо леко, но до 19ч. и след това сокове, чаьове и така не съм била никога гладна, а свалих доста кг.
Не обичам сладко, но соленото Мммммм. Голям зор ми беше да намаля сиренето, че ядях по една голяма буца за 2;3 дни.
Хляб можеше 2;3 пъти в седмицата, но типов минимум тип- 1150. Или по половин от малките филийки всеки ден, но на обяд.
Сега пак почвам такава диета :stiskam: , че по празниците се освиних и тотално си смених режима на хранене и вече съм :oops: 82кг.
Ще Ви докладвам как се движа, че и вие ме стимулирате :tzeluvka:
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Blue sky »

Благодаря на всички отзовали се, има страхотни съвети.
За съжаление, на мен повечето няма да ми свършат работа, защото така или иначе, разхождам се всеки ден поне по 2 часа, отделно много агрофитнес прилагам, с децата не спирам. А и не прекалявам с храненето, даже бих казала, че спазвам основните правила по Зоната, която според мен е страхотна диета, но ми е невъзможно да я прилагам в пипкавите й детайли, а тъкмо те я правят успешна.
Всъщност, по този начин вече отслабнах 15 кг за 8 месеца, от които 10 за 3 след като започнах мудрите :dovolen:
Но ефекта се изчерпва, пък аз имам още толкова да гоня :oops: :oops: :oops: затова, пуснах си нова тема ;)
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”