Тае бо

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тае бо

Мнение от vodo-leika »

Браво, Тити! Аз тръгвам от март, тъй като февруари няма да съм тук целия месец, а искам да ходя поне 2 пъти седмично.
Къде смятате да ходите, ако не е тайна? Ще чакам отзиви! :ieeee:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

vodo-leika написа:Браво, Тити! Аз тръгвам от март, тъй като февруари няма да съм тук целия месец, а искам да ходя поне 2 пъти седмично.
Къде смятате да ходите, ако не е тайна? Ще чакам отзиви! :ieeee:
на Славия, където ми е фитнеса. Те са в съседната зала, даже инструктора го познавам по физиономия, мотивиращ пич е :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Тае бо

Мнение от ravik »

Този на Славия е добър - мадамите примират по него. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

ravik написа:Този на Славия е добър - мадамите примират по него. :lol:
мадамите да му мислят, аз към бабите отивам :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

Ей ме пак мене в темата, то нали почти сама си пиша в нея, та да ви дам отчет за първата си тренировка по тае бо. Смаяна съм!
Мислила съм, че съм тренирана, мислила съм, че съм много издържлива. Ходя на фитнес три пъти седмично, ако няма сняг и силен дъжд бягам в парка всеки уикенд по десетина километра. Тренирам интензивно бягане, ако някой не знае какво е това, ще обясня накратко - къси серии от бягане със скорост предела на физическите възможности се редуват с бягане нормално темпо. Трябва да си физически много издържлив и трениран, за да започнеш интензивното бягане. И тази прелюдия до тук ви я плеснах, само за да ви обясни това, че на тае бо-то едвам оцелях. Излезе ми джигеря от мятане на рЪце и крАце във всички посоки, в бясно темпо. Направила съм 50% от упражненията и накрая не знаех на кой свят съм от умора.
Дъщеря ми със самочувствието на 20-те си години, но без да стъпи във фитнес последната една година, издържа точно 10 минути, тоест още на разгрявката окапа, прилоша й от огромното физ. натоварване и седна на една пейка да ме изчака.
Изводи - не ходете на тае бо, ако не сте тренирали редовно дълго време преди това. Ако сте, подгответе се за натоварване 10 пъти по-голямо от обикновения фитнес. Аз лично ще продължа да ходя, но ще сменя само една фитнес тренировка с тае бо. Повече е направо безумие.
Р.S Имам мускулна треска на цялата горна част на тялото.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Тае бо

Мнение от mal4o_vasil4o »

Аз издържам у дома,Тити,но си права за професионалните тренировки.За мускулната трескамога да ти препоръчам бутане на кола няколко пъти напред-назад,за да запали :lol: .Това ми се случи на прибиране от село вчера.Беше кошмарно студено,валеше дъжд и аз бях само по горничка,без яке.След това обаче като типичен инат си направих упражненията и си теглих един дълъг едночасов душ :ieeee:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тае бо

Мнение от vodo-leika »

Хах, Тити, всички са така на първа тренировка. На една приятелка чак захарче бяха ходили да й търсят и тя не отиде повече, защото я хвана срам. И аз миналата година редовно спирах първите пъти и събирах сили на пейката :oops: . Защо ли го спрях това хубаво трениране да ме пита човек. :ufff:
Сега пак ще търкам пейките :evil: .
Ама не се отказвай! :daaa:
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Тае бо

Мнение от Росица »

А колко време е тренировката? Аз имам филмчета, от 55 мин. и от 35. И още нещо да питам, на филмчетата те използват много интересни уреди, нещо като гумени въжета, които надяват на краката и държат в ръце. На вас дават ли ви такива и дали ги продават някъде?
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

Росица написа:А колко време е тренировката? Аз имам филмчета, от 55 мин. и от 35. И още нещо да питам, на филмчетата те използват много интересни уреди, нещо като гумени въжета, които надяват на краката и държат в ръце. На вас дават ли ви такива и дали ги продават някъде?
тренировката е един час. Ползват се най-различни уреди в зависимост коя зона на тялото се натоварва. За тия въжета провери в спортните магазини, има ги. Ако се чудиш къде има такива, на Алабин около спирката на петицата преди съдебна палата има един, в който често влизам
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
icegirl
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тае бо

Мнение от icegirl »

titi,понеже аз много ,ама много се налях и имам големи проблеми с намирането на дреха в гардероба,която не само да ми стои добре ами да вляза в нея, та моля те дай инфо от първа ръка ако може за спортният к-с Славия там ми е близко ,влизах по нета ама нещо не можах да добия представа /ако искаш по-добре да лични да не трупаме форума /благодаря ти
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”