Фикус Бенджамин (Ficus benjamina)

dal

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от dal »

анн , отчупи крайче-? извива ли се или се претрошва като сухо?! ако клъцнеш с ножицата вътре зеленобяло ли е , или като сухо дърво?! ако е като сухо дърво , може би спасението е подрязване , наторяване с тор за зелени но при по оскъдна поливка и да го дръпнеш на топло и не на пряка сметлина-да се олисти?!
моят е висок два и половина метра и е на дръвче , опитва капризи мятане на листа и какво ли е , но в момента е напъден навън на открито-мисля че е добре да се стяга и да се олиства наново-избили са листа по края :dovolen:


ако на някоя е писнал бенджамин с шарените листа -старлайт е такъв сорт , или ще орязва такъв фикус- да драсне редче , бих опитала да си скубя косите с него защото са много капризни....

Изображение
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от mal4o_vasil4o »

Моето бенджи е голямо,зелено и красиво(според мен).Какво мислите,рано ли е да го изкарам навън?
Изображение
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от Bi_ »

Моето е резник от есента трийсетина см и вече е навън :daaa:
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от mal4o_vasil4o »

И аз се чудя дали да не го изкарам :hmmm:
Изображение
Аватар
desita-vk
Kъсо кафе
Мнения: 59
Регистриран на: Апр 6, '10, 07:55

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от desita-vk »

Bi_ на остъклена тераса ли е, че моята откритата малко усойна ми се вижда
- Господин Дявол, оттук ли е пътят за Ада?
- Да, карай все на криво...
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от mal4o_vasil4o »

Моя бенджи е на двора директно.И миналата година си беше там и явно доста му харесваше.На завет е,не го пече пряко слънце,а и от някъде бях чула,че обича дъждовна вода,а на мястото си и се полива.Нищо му няма,а и температурите вече не са толкова ниски.Дано не го уморя :stiskam:
Изображение
dal

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от dal »

навън ,леко под стряхата, ама и вятър и течение има -още от март началото; озелени се олисти се и да му е студено няма уста да писне , ама по-скоро му е добре :stiskam:
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от mal4o_vasil4o »

Само един проблем имам аз-саксията е голяма и остава празно място около стълбчето на дървото.Та въпроса ми е-с какво да го запълня?Кое няма да му пречи на корените,а и на самия него ?Идеи :hmmm:
Изображение
Аватар
desita-vk
Kъсо кафе
Мнения: 59
Регистриран на: Апр 6, '10, 07:55

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от desita-vk »

Как около стълбчето на дървото :hmmm: , саксията конусовидна ли е?
Може да донасипеш пръст, да наредиш интересни камъчета или мидички, да засадиш някакви по-ниски едногодишни, или да сложиш мъх, за това се сещам
- Господин Дявол, оттук ли е пътят за Ада?
- Да, карай все на криво...
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от mal4o_vasil4o »

Вече ми предложиха удачен вариант-Фикус Пумила.Мисля,че ще е добре,а и идеята ми хареса(благодаря,Петя :tzeluvka: )
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”