Мушкато (1)

Заключено
asia_mk
Kафенце
Мнения: 25
Регистриран на: Мар 20, '15, 15:01

Re: Мушкато

Мнение от asia_mk »

diana_bs написа:Здравейте момичета !
И от мен няколко снимки :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Много са хубави...На петата снимка кое е?
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Мушкато

Мнение от къщичка »

Защо беше нужно да се цитират наново всичките снимки, след като твоето питане е непосредствено след снимките?
diana_bs
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Мар 27, '16, 09:42

Re: Мушкато

Мнение от diana_bs »

Магда !
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Мушкато

Мнение от илюзия »

serena написа: До следващата зима съм решила да почета още малко при рускините и на някои видове да пробвам есенна обрезка преди прибиране, както те го пишат, "в пень", т. е. почти до основата. Бях потресена, като го прочетох за пръв път в една от темите (тя ми е любима, апропо, защото жената има убийствено зашеметяваща колекция от мушката и не само, една лятна и две зимни оранжерии, ех... а живее в Сибир) и видях снимките й. Та при нея всичко минава под ножа септември, когато ги прибира в зимната им квартира, всички видове - зонални, зонартици, ангели, кралски, всякакви. Поддържа т. около 10 градуса и рядко поливане. И всичко покарва напролет, зонартиците й от последните две години са просто неописуеми, само заради нейните снимки бих опитала, обаче мястото ми е толкова малко :cry:
serena, интересно ми е дали си осъществила този свой замисъл за драстично есенно изрязване? Ако да, може ли да покажеш снимки и да споделиш как им се отразява :tzvetentze:
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Мушкато

Мнение от daxc »

илюзия написа:
serena написа: До следващата зима съм решила да почета още малко при рускините и на някои видове да пробвам есенна обрезка преди прибиране, както те го пишат, "в пень", т. е. почти до основата. Бях потресена, като го прочетох за пръв път в една от темите (тя ми е любима, апропо, защото жената има убийствено зашеметяваща колекция от мушката и не само, една лятна и две зимни оранжерии, ех... а живее в Сибир) и видях снимките й. Та при нея всичко минава под ножа септември, когато ги прибира в зимната им квартира, всички видове - зонални, зонартици, ангели, кралски, всякакви. Поддържа т. около 10 градуса и рядко поливане. И всичко покарва напролет, зонартиците й от последните две години са просто неописуеми, само заради нейните снимки бих опитала, обаче мястото ми е толкова малко :cry:
serena, интересно ми е дали си осъществила този свой замисъл за драстично есенно изрязване? Ако да, може ли да покажеш снимки и да споделиш как им се отразява :tzvetentze:
Аз така зазимих моите мушкатя миналата година. Изрязах ги на около 5-10 см. от основата. Пролетта избиха клонки и листа. Станаха като храсти и не спряха да цъфтят. Тази есен ги изрязах на около15-20 см. Но ми се струва, че трябва още да ги намаля, защото пак почнаха да пускат цветоноси и да цъфтят.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Мушкато

Мнение от kim »

Моите мушката са все още навън :angelche: ...Да си покажа първото цветче на Sutarves Bosna
Изображение
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Натали
Дълго кафе
Мнения: 102
Регистриран на: Мар 19, '13, 15:31
Местоположение: Ловеч

Re: Мушкато

Мнение от Натали »

Много е красиво и рошавичко :dovolen:
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Мушкато

Мнение от Teodora76 »

Ето малко и от мен.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Мушкато

Мнение от къщичка »

Теди, първото да не би да е от моите? Питам, защото ако е то-много пораснало!
Ако обаче не е от моите, то как му е името?
И на снимка 6 кое е, много интересен розов бонбон!
Кате, интересно таралежче!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Мушкато

Мнение от kim »

Натали написа:Много е красиво и рошавичко :dovolen:
Благодаря Натали :dovolen:
Светле, интересно е наистина. По-различно от другите стелари с доста дълги венчелистчета.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”