Бакопа

Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Бакопа

Мнение от tsvetina »

И нали знаете, че направихте деня ми прекрасен! :tzvetentze: :liubov:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Бакопа

Мнение от Димана »

На разсад ли се купува таз красота, или се сеят семенца?
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Бакопа

Мнение от Denis »

Бакопа има и на разсад, и на семена.
И аз сея вече няколко години бакопа- бяла и синя, и сега пак сях - мултипелет.семена излизат по няколко от 1семка- досега са все един сорт блутопия и сноутопия- много ситни цветчета.
На Калико бакопата ми се струва с доста едри цветове, по картинките в нета също ми изглеждат някакви по-едроцветни сортове, а има и розова и кичести.
слагам я при петунии и др.в сандъчета, но май трябва да се пензира няколко пъти за да стане по-разклонена, а и никога не ми е нацъфтявала чак като облак, обаче зеленичко с беличко много я харесвам.
Не намирам снимки и аз- само ей това/тези семена, обаче бяха фюз.силк и сатен-петуния с бакопа в едно, но петуниите задушиха бакопата/
Изображение
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бакопа

Мнение от Миша »

Бакопа от семена на втората година през май,до края на лятото стана почти метър дълга ,не спира да цъфти ,издържа силно слънце,не трябва да се преполива

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Бакопа

Мнение от Димана »

Мише, имаш ли такъв разсад?
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Бакопа

Мнение от tsvetina »

Миша, разкошни растения :potekoha: :tzvetentze: Бакопата след зимата подстригваш ли я, за да се сгъсти?
Само една зима успях да я опазя и наистина втората година стана много хубаво растение. Но вече няколко зими изсъхва, може би й е топло при мен...не мога да я опазя и това е.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Бакопа

Мнение от secret_rose »

Ох, тази бакопа на Миша... чудна е...
Аз не си намерих семенца в България, а в Турция - не знам как е на турски и не съм попаднала ни на картинка, ни на латинското име..
denitsavm

Re: Бакопа

Мнение от denitsavm »

Латинското име си и е bacopa :nod:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Бакопа

Мнение от tsvetina »

Просто ми хареса комбинацията Изображение Това пернатото отгоре какво може да е :hmmm:
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Бакопа

Мнение от Cando »

Това е някакъв вид драцена, тука масово ги бодат навън и в комбинираните саксии. Почти няма такива без драцена.

Моята бакопа явно е нещо дефектна, защото не издържа на силното слънце, иска шарена сянка и става като облаче чак есента, когато се разхлади. Докато е горещо има тук-там цвят. Тази година имах бяла, синя и розова в една саксия, беше разкошна и есента се опитах да я вкарам в къщи, но явно и беше топло и изсъхна. Сега съм сяла мултипелтирани семена фюз.утопия май беше - бяла и синя, и отдавна е вече за пикиране, ама все отлагам и гледам, че долните листенца вече почнали да жълтеят.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”