Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум

Мнение от dobis »

хм... кой да каже , може би е нормално на втора година , но някой беше показал снимка на цъфнал мъник на една годинка. Трайко му е името , и без цвят са достатъчно джиджани и забавни..дебелачета :lol:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Адениум

Мнение от ravik »

nevenar написа:Здравейте на всички и аз имам лекичък проблем с моя батко едногодишен листата леко жълтеят по крайчетата, но само най долните и постепенно целите пожълтяват и опадват дори да знам че е нормално да капят от време на време тези не ми изглеждат наред, не е преполят, не е пресушен няма щитоноски пръскам редовно обаче вече незнам какво да го правя ! :?:
Огледай за акари - при мен са така от акарите.
А за навън - не е ли студено още? До колко минимално падат нощните температури при вас? Че аз се колебая... :snif:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Адениум

Мнение от greeneyed »

Студено е още вечер, цяла зима съм ги дондуркала в къщи, ще го преживея още една седмица. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Благодаря ви милички започвам да пръскам да видим какво ще излезе :tzeluvka:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Адениум

Мнение от ravik »

nevenar написа:Благодаря ви милички започвам да пръскам да видим какво ще излезе :tzeluvka:
Не пръскай без да си сигурна, че има. Просто им огледай листата внимателно. Може да няма акари, а просто от по-хладното време да е, от липса на слънце, от неадекватно поливане - въобще всичко може да е. Акарите са само един вариант. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Да обаче продължи мнооого дълго затова се притисних и отгледах още мъници , първо си мислих че е много дълбока саксията после сега ми се струва че е много плитка направо ужаст а толкова ми се иска да го имам и да цъфне че направо е мечта и хем ме е страх че ще преполея или че ще пресуша изобщо май много му треперя :nod:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Адениум

Мнение от ravik »

Те са държеливи тези адениуми, не се предавай на ужасТа. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Адениум

Мнение от 5ia »

Може листата да съхнат просто от гадната дълга зима. И моят е така, ама не се притеснявам. Проблема е, че като бебе го набутах в едно керамично гърненце. И преди дни докато умувах как да го извадя, видях излезлия и навит корен около дупката. Сега ума ми не го побира как да счупя гърненцето, без да нараня цвекето. Щото от опит знам, че ще умре от най-малкото нараняване.
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Адениум

Мнение от Fado »

Много се колебая и аз с моите адениуми. :hmmm: Тъкмо се наканих да ги вадя навън и чух за някакви слани говореха, та не знам... :hmmm: Ще изчакам май, да не взема да ги бастисам нещо, че с такъв зор и с толкова неуспешни опити го добутах до тези и са ми много милички. :gush: Май те са ми най-любими. :liubov2:
Аватар
MANDARINA
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Яну 23, '10, 16:03
Местоположение: гр.Лясковец

Re: Адениум

Мнение от MANDARINA »

Ми моите дребосъци са от месец навън...кат ги гледам добре са :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”