Лична бази данни на розите...Желаещи?

Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от magea1 »

За момента не, защото основната идея в нея е да се работи с личен избор, поръчки, собствени растения. Всички описания и характеристики за самото растение съм ги копирала основно от хелпмифайнда и роусбука. Те са на англ. и руски и са достъпни за всички. Аз съм ги обединила за бързо информиране на самата мен. Ако се прави такава база, напр.във форума (има такива проби тук), трябва да е на български, да е с ясна структура и цел. Това е много труд и без конкретна визия за всички елементи няма как да стане. По скоро, ако се прави нещо на български, според мен, трябва да е по подобие на руския сайт, като акцента да е не върху основните характеристики на растението, а върху личния опит на притежателите. Тогава ще е наистина ценно за всички. Има хора тук които вече са набрали доста информация чрез своите растения и често я споделят.Но тази информация се размива в различните теми. Чудесно би било да се синтезира и да е бързо достъпна. Дискутирана е тая тема, мисля, във форума....
Аз с удоволствие бих се включила в създаването на подобна база, но ако се наеме някой и технически да се заеме с изграждането - т.е който е наясно с база данните в уеб пространството. Аз не съм компетентна тук. :idea1: :idea1: :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от calico »

Магея, отлична работа
що нямах това преди две години като се наблъсках с рози и завзех всичкото място?

и все пак ще се възползвам от предложението и разработката ти. само трябва щерката да ми направи там каквото трябва че аз няма да мога.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от Fiut »

Аз искам да ползвам тази таблица, ако още предлагаш. Такъв труд, пък и ще ми е от полза.
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от magea1 »

ОК, дами! Ще ми трябва малко време да я оптимизирам. Има вариант да работи самостоятелно без FileMaker, но тогава ще е статична, т.е няма да може да се правят нови таблици, връзки и др. Поне аз не знам как да го направя - не съм програмист де... А и Вие цяла зима ще си имате време да гледате, избирате... :hihihi: Ще трябва и хелп да направя. :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от calico »

на мен ми харесва така както е :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от kannamy »

И аз я харесвам таблицата и според мен така-динамична си е супер.Аз съм от новите любители градинари и наистина е голямо ровене.И 100% не съм направила ,може би, най-подходящия избор в поръчките до тук.В тефтер пиша и файлове съм набибичкала в компа за различните цъфки и въпреки всичко като ми потрябва нещо пак ровя .Та една такава сбита информация ще е в помощ за такива като мен
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от Galq 03 »

magea1 :sclap: :sclap: :sclap:
Прекрасна идея и и инициатива от твоя страна :tzvetentze:
С удоволствие бих ползвала програмката :daaa:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от pipike »

Идеята е страхотна но продължението ...........го няма :hmmm:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от flora »

Много полезно. Аз знам розите си наизуст, но това, което си направила е много полезно за систематизация и някакъв ред в търсенето. :dovolen:
Изображение Изображение
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: Лична бази данни на розите...Желаещи?

Мнение от svetlata5 »

Чудесна идея! Поздравления! Бих се възползвала. :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”