Мицел в купена почва.

Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от donkata »

marta написа:Изображение
И аз, и аз ...
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от magea1 »

Ели, цяло лято сутрин на поляната ми се почвяваха нови и различни видове гъбки. Аз не съм се борила с тях, нито пък те са създавали проблем. Гъбките обаче, бяха най-големия деликатес за малката двойка патета. Малчовците се надпреварваха да ги берат и ги ядяха без топлинна обработка. Ето ги запечатени по време на ежедневната сутрешна мисия "Кой ще набере повече гъби?"
Изображение Тук на снимката май вече са ги изяли... :hmmm:
Затова ако тия гъби те смущават, горещо ти препоръчвам да си вземеш 1-2 патета! В това начинание има редица непредвидени усложнения. То може и без цветя да останеш ако извратения патешки апетит вземе връх , но пък може да имате патица за Коледа. Ако обаче сте вегетарианци, рискът не си заслужава! :tzvetentze:
Аватар
Ели
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Сеп 11, '12, 15:44

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от Ели »

Благодаря ба господин dimitar за уроците по български език, въпреки, че беше леко неуместно.Започнах да пиша в този форум защото обичам цветята,но явно все се намира някой,който да ти убие желанието. А сега малко по-сериозно...
Явно не са проблем, но не е приятно, когато саксиите ти се напълнят с лигави грозни гъби.
По-нагоре ми зададе въпроса каква почва използвам. За саксийни най-често използвам средно тежки почви чимовка, хумус, торфена пръст и пясък със засилен калий за цъфтящи растения, фирмата не мога да кажа,защото не запазих плика.
И колкото и чаровно да звучи,няма как да си гледам патици в апартамента.
Благодаря за вниманието.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от libra »

То,като всичко друго и това е измислено в нашата държава - последната почва,която купих имаше свинки косми :svekurva: :svekurva: :svekurva: .
Аватар
Suny
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 12, '12, 12:26

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от Suny »

Това не е никак ненормално . На мен също ми се случи два пъти от различни производители на почва. Едните бяха сиви, а другите напомняха на дървесна гъба или кладница-нещо подобно.Предизвикваха доста голям интерес у децата,а те са малки и ме хвана страх да не излапат някоя.Казаха ми да сменя само горният слой почва, но не свърши работа, пак излизаха.Извадих целите растения и сивите се бяха набили по целият корен.Почистих ги колкото можах,смених почвата и така ми се реши проблемът.
Ако се събудиш по различно време на различно място, дали би се събудил като различен човек?
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от dimitar »

Ели написа:Благодаря ба господин dimitar за уроците по български език, въпреки, че беше леко неуместно.Започнах да пиша в този форум защото обичам цветята,но явно все се намира някой,който да ти убие желанието.
Аххх ти, непослушно момиче :mrgreen: Няма да поправям и това изречение в началото. :hihihi:

Ели, никой не ти убива желанието, длъжен съм да подчертая!Напротив - радваме се, че си сред нас и можем да ти помогнем. Но, имай предвид, че все пак това е форум. Тук сме се събрали да общуваме, да се забавляваме и да си помагаме, кой с каквото може. Без обиди и грубо отношение. Не взимай толкова " насериозно" всичко писано във форумите, моля! Или с други думи - повече се усмихвай :daaa:

Моят съвет е просто да не обръщаш внимание на гъбите никнещи от почвата. Ако те дразнят или имаш опасения за деца, семейство и себе си - просто използвай друга почва.
При мен никнеха и днес забелязах, че все още никнат малки бели гъбки от торфа в някои саксии. В други доста ситни черни гъбки, но с времето и понижението на температурите сами изчезват. Моите растения изсикват висока влажност на въздуха и постоянно влажна до мокра почва. Това е една от причините за появата им. Затова те попитах какви растения отглеждаш? Ако позволяват да засушиш поне горния слой на почвата е твърде вероятно гъбите да изчезнат.

Димитър :tzvetentze:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от lila »

Митко, заради теб ще го напиша - мицела е симбиотичен не само с корените на орхидеите, а и с тези на останалите растения. Дори го добавят в торове и почвени "подобрители". Той спомага за по-доброто усвояване на азота - а от там - знаеш как е.
Аватар
Suny
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 12, '12, 12:26

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от Suny »

Здравейте.
Пак гъби!!!!!!! :lol:
Смених старата почва,почистих корените колкото можах, но не съм ги мила.Имаше остатъци от старата почва и ето-пак! :lol:
Това е малък бенджамин.Пораснали са за 1 денонощие, защото вчера сутринта ги нямаше.
Грозна работа!
http://erjbet.snimka.bg/other/g-bi.701360" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако се събудиш по различно време на различно място, дали би се събудил като различен човек?
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от НаталиГ »

Защо не върнеш почвата в магазина! От там да направят рекламация на производителя.
Аватар
Suny
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 12, '12, 12:26

Re: Мицел в купена почва.

Мнение от Suny »

Няма как да върна почвата,защото отдавна я изхвърлих,подмених я с нова,но пак продължават да растат.Почвата е от местен магазин за цветя и почти ми вдигнаха скандал,когато им казах.Определено няма смисъл.
Няма отърване,ще ставам гъбарка май! Поне ме успокоиха, че не вредят на цветята.
Ако се събудиш по различно време на различно място, дали би се събудил като различен човек?
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”