рози за масив

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

рози за масив

Мнение от libra »

Всички знаем,че розите разкриват по-добре красотата си масив,но ние тук се поувлякохме в желание да притежаваме много и различни рози.
Моля ,публикувайте мнение и снимки с рози подходящи за целта.Ако е от лично наблюдение,най-добре.
Дългоцъфтящи,ароматни,устойчиви на слънце,дъжд и вятър са качествата,които целим
Харесала съм ИзображениеLucky от Roselover
dal

Re: рози за масив

Мнение от dal »

руска градина , розата е носталгия
Изображение

ето и другите снимки от градината -има идеи за масиви -стрелки наляво надясно
имаше и комбинация от два сорта остин
Изображение
http://www.rosebook.ru/users/gardens/Legenda/
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: рози за масив

Мнение от libra »

Да,днес търсих тази сникмка безуспешно!Също имахме един бордюр на Angela,който не мога да открия?
dal

Re: рози за масив

Мнение от dal »

чакай
ето ти още една градина , няколко градини
http://www.rosebook.ru/users/gardens/olia/

ето на Ксения http://www.rosebook.ru/users/gardens/Ksenia/

ето и на Арлекино , там има с розови файрита и боники -в представянето има и сайта
http://www.rosebook.ru/users/gardens/Arlekino/

и тука огледай , ротер корсар виж какво червено нещо е :D
http://www.rosebook.ru/users/gardens/Fleur-Kiev/

много неща имам събрани и не ги намирам
понеже съм алчна за сортове / и глупава в този смисъл / не мога да ти покажа мои снимки каквито искаш , освен на остин , но те не те интересуват за момента
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: рози за масив

Мнение от libra »

Ох,знам ги тези мацки!Ама, я виж Ксения къде се е скрила с розите в горската дъбрава!Самата свежест са розите-достатъчно влага,по-хладничко,вероятно,защитено от горещ вятър!
Тъй като имам тераси в градината ,се изкушавам за висящите остинки :angel2:
dal

Re: рози за масив

Мнение от dal »

libra написа:Ох,знам ги тези мацки!Ама, я виж Ксения къде се е скрила с розите в горската дъбрава!Самата свежест са розите-достатъчно влага,по-хладничко,вероятно,защитено от горещ вятър!
Тъй като имам тераси в градината ,се изкушавам за висящите остинки :angel2:

едната пише лятото нощем-12 градуса
другата пише -купих си дворче и за 4 години 475 корена рози имам :mrgreen: ех мъка
аз млъквам , другите ще довлекат снимки и те :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: рози за масив

Мнение от calico »

ако сега събирах рози, щях да се спра на 4-5 сорта и да имам поне по десетина от всеки от тях.
а то сега шарения напролет и после никой.

ама не е късно, отвън на пътя има място за местене. :twisted:

един от тези сортове щеше да е Айсберга- ми то това храстче не спря, листа не се виждат. За бяло петно, бяла леха, просто няма равна. Ама ние нали искаме на калинки, и да е различно, та няма как да се случи.
Друг подходящ за масив е Леонардо да Винчи- една леха в розов цвят от него ще е фантастична и нон стоп цъфтяща. Също и Жаклин дю Пре, но тя е по-висока вече.

Червения Корсар ако му се пуснат клоните по земята също може да направи ярко петно, като гледам моите два дето едва сега тръгват, а и цвета му държи към три седмици.
но фаворит за червено петно ми е Лаваглут, макар че още нямам от него, а дано! :stiskam:

абе Бритроза нали още не са си обновили листата? щото гледам май само щамби сега има на сайта им
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: рози за масив

Мнение от denitsavm »

По повод този розов масив вчера се зарових в сайта на Кордес... /незнам за феновете на Остин, но аз ако трябва да имам рози само от един селекционер в двора, то това ще е Кордес определено :angelche: /. Та си мисля, че няколко петна от серията Fairy Tale биха били добро решение http://www.gartenrosen.de/gartenrosen/beetrosen?p=1" onclick="window.open(this.href);return false; - повечето са здрави и с обилен цъфтеж :nod: , високи до 1.50 м. и с хубава форма, поне по снимките. Изключвам Синдарелата, която си е доста болнава :hmmmmmm: , но пък Бременските музиканти и Космос, както и ратя Грим, които имам и съм виждала са без забележки :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: рози за масив

Мнение от calico »

много са му хубави розите на Кордес
ако имаха и аромат, щяха да са върха
ама сега не са, според мен, липсва им точно аромата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: рози за масив

Мнение от dal »

съгласна съм с Калико и Дени за качествата на кордеските рози , пък и за количеството сортове , които бълват
скромното ми мнение по въпроса е следното
Кордес нерядко обира адр награди именно със стабилността и здравината на розите си , където спокойно можем да му пишем една осмица по десетобалната .
Като гледам шантавия климат , мъките на младите остин насаждения докато се окорени и вкорави между втора и трета година да добие структура , те са нелоша алтернатива за зацветяване в смисъла на темата.
За ароматите :това никога не ми е било определящо , защото човек възприема 85 % от околния свят със сетивото взор , а останалите 15 си ги делат допир нюх слух и т.н. сетива. Каквото и да се кълчим , може да мирише божествено , обаче аз не съм куче да ходя на 4 крака из двора , нито съм къртица да не виждам грозотата на един цъфтеж и да се строполя пред уханието единствено , видиш ли
И някак бавно и полека си остават няколко що годе достъпни източника
Тантау -убедена съм в качествата им за масив , ако си направите труда да огледате само негови рози ще видите че те са именно тези по които сълзим и имаме лиги до колене по руските градини
Масад и Гийо- , ех , генерозите са красиви и здрави рози , цъфтящи поне тези които имам , ама за масив ще е егати и излизането от джоб поради скъпотията им...
Харкнес , и тука може много да се направи , да се зацветиш сериозно , да си подбереш , ама ама аз някак ги имам инцидентно , тук се паднала негова , там се паднала негова... заради жаклин много мога да ги хваля
Amber Abundance , амбър куин , амбър не знам какво си , Pink Abundance , още пет вида Abundance , два пет чх , неколко квалитетни катерача , и това всичкото разностилно като височина големина структура на храста ...и май ЧХ да му вземеш по можеш сглоби естетично еднородна мозайка... :hmmm:
Мейланд - и те са попиляни широкоспектърни антибиотици , какво ли не произвеждат и какво ли нямат , то си и зависи какво искаш да постигнеш , разбира се
Като че ли са силни в почвопокривните ,дребните под 60 см храстчета , патио-Swany-тата , Sweet серията , имат и добър набор в цветове от ЧХ , леонардо са тук , глория дей , пулман ориент , чайковски , принцеси монакски и принцове , блек бакара , болшой и т.н.
В катерачите имат вихър и отлични попадения -еден е тяхна ;
Поулсен и Делбард всеки си държи линии и има политика-единият не можеш му откри розите из интернет , другият зор дава права да му ги продават на когото и да било , но пак извън патио храстовите ниски при единия и шарените пачуърци на другия / сериите художници и композитори и не знам какви още светски персони/ - та там трудно ще ги навържеш една до друга

И ти остава остин , или внимателен избирателен подбор и ограничаване на палитрата за сметка на повтаряемостта в доказали се сортове с определена височина и качества....
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”