Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от ljuboznatelna »

Аз чак сега видях откога е темата. :D Краси , расте ли бръшляна?
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от Tanet »

Понеже правим ремонт на банята и харесах един мотив на плочките с орхидеи, съм решила и аз да пробвам с орхидея върху казанчето - то ще е вградено. Тъкмо да смекчи лошата енергия дето излизала от тоалетната :). Пред прозорчето ще е дано върви.Иначе за баня ми бяха казали,че е подходящо едно цвете,което не мога да си спомня името ама ще пробвам да го опиша,а си ви знам,че веднага ще зацепите за какво иде реч. Май е вид папрат ама не съм сигурна, листата му приличат по форма на туя,но са като с власинки, пуска едни бели въздушни корени и е тъмно зелено. Видът му като го погледнеш е като елхичка ама без връх - а сега да ви видя. Обичало влага.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от краси кубарелова »

ljuboznatelna написа:Аз чак сега видях откога е темата. :D Краси , расте ли бръшляна?
Трета саксия уморих! :ufff: :ufff: :ufff: :ufff: :ufff: Пламъчето ми обеща нововкоренен, колежката ми от софийската агенция каза, че направо ще приготви три саксии. Не знам какво го правя този пъстролист бръшлян? :ufff: :ufff: :ufff: И тутакси ще се самооспамя- не може да съм толкова лоша цветарка, щом цикламата ми е цъфнала Изображение (снимката е от снощи)
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от simplyred »

Моят съвет е от единадесетгодишен опит с такава баня. Най-добрият безпроблемен избор е някой вид от семейство марантови: калатея, строманте, маранта... Те трудно виреят в стая, защото им трябва висока влажност, а са много по-пъстри и красиви от пъстролист бръшлян. От 11 години си имам калатея в такава баня и дори забравям да я поливам или торя. :lol: Но й няма нищо, нито пък някакви заболявания я нападат. :ieeemyzh: Ето снимка на моята, но е от 2010 г. някъде, нямам по-нова:
Изображение

Отделно, в тази баня много лесно си вкоренявам фуксии, пасифлори и т.н.. Там зимата и пролетта ми стоят младите растения. :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от ljuboznatelna »

Много красива наистина! Какви интересни неща научавам :ieeemyzh:
Lois

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от Lois »

Аз на шега сложих един мини фаленопсис, който ми подариха. Цъфтя, прецъфтя, поливам го чат-пат, онзи ден видях че пуска ново листенце :) явно си хареса мястото на перваза сред шампоаните :)
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от краси кубарелова »

Поредният пъстролист бръшлян предаде богу дух :snif: :snif: :snif: Май е време да се откажа. Ще опитам с нещо друго висящо :ufff:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от ljuboznatelna »

От суша или от влага? Ако много го поливаш, може да заместиш с лизимахия, тя расте и в блато. Като не е на пряко слънце става бледо зелена. Висяща е, ако я пуснеш отвисоко.
http://zelena-prolet.com/Lysimachia_nummularia" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Цвете за баня с източно изложение (с прозорец)

Мнение от Албена »

Краси,защо не опиташ с някаква папрат.Някои от тях обичат влажно и без слънце.Виж платицерума какъв е хубавец . :D

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”