Как да превърна хаоса в градина ?

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от Магдалена »

:eeeh:Е, Калико, недей рИва ! Аз се бях изплашила, че бадемът влияе зле на рододендронът, който е до неговия ствол и изсъхна наполовина това лято. Но явно съхненето си е било от жегите.Та -бадемът няма да го режа,макар че тази година хвърли всичките си цветове .Така че - изказвай си се спокойно по темите и извън тях! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от tsvetina »

Хубаво е, че няма да отсечеш бадема - цъфти красиво, не прави плътна сянка... Чела съм някъде, че всички сортове бадеми са самостерилни /дано се изразявам правилно/и за да имат плодове, се засажда още един сорт, който цъфти едновременно с другия.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от ljuboznatelna »

Според мен на градинката ти на първо място й липсва вода и тор. Описваш големи растения, които ако са поливани и торени, на втората година се забелязват и на лоша снимка, а тук не се виждат. И другите щяха да имат по-добър вид и градинката нямаше да те дразни.
Лагерстремията долу в дясно е много близко до пътеката, а тя се разклонява и ще ти пречи.

Ако имаш пръст, направи си скален кът,толкова много го искаш! :dovolen: Аз лично бих го направила зад бадема(имам предвид първата снимка), като най-високата част му е залепена за оградата. Там можеш да насадиш цветята и пролетните лукувични. До входната врата, в подножието му - една група гладиоли.
Вайгелата според мен си е добре там, тя става висока и много се разклонява, когато цъфти клоните й висят.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от Магдалена »

:nod: Много вярно си преценила,Любознателна! На градинката ми й липсва най-вече тор.Вода има достатъчно, но като е бедна почвата, какво и как да расте!
Слагах на 2 пъти по малко амониева селитра около гладиолите, но ефект не се забеляза(естествено).Сега съм се снабдила с няколко чувала оборска тор и когато прецъфтят далиите ,ще извадя грудки, луковици, което позволява, и ще смеся почвата с тази тор, ще прекопая,дано малко подобря състава й. И камъни ще има, не зная как, не зная дали някой ще го одобри, но ще има! :daaa:
Лагерстремията и сега вече ми пречи, но не бих ли могла да я подрежа като мъъъничко дръвче! :?:
Благодаря ти за изразеното мнение! :tzeluvka: :tzeluvka: :sflower: :sflower:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от calico »

Магдалена, зарови наесен доколкото можеш бавнодействащи торове, фосфорни и калиеви.
било хубаво на 3-4 години да се прави така
то без анализ на почвата ще е на сляпо, ама пък като не е толкова много сигурно е полезно
аз слагам по една шепичка на квадратен метър горе долу. и закопани гранулите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от незабравка »

Магдалена,Лагерстремиите,които се предлагат у нас са от високите сортове,които са си дървета,колкото и драстично да ги подрежеш напролет,израстват буйни млади леторасли,можеш да я оствиш на едно стебло и да оформиш по-висока корона,но не знам пак дали няма да пречи.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Калико, не ме вкарвай в разходи, моля те! В смисъл ,че няма да правя почвен анализ за моите няма и 20 кв.метра.Но ще сложа торове,изкуствени, естествени, та напролет ако нищо не излезе, да кажете ,че съм ги уморила от преторяване! :hihihi: :hihihi:
Незабравка, благодаря за мнението! Мисля си, дали е възможно ,както сплитаме младите клони на бенджамина,така да се сплетат и клоните на лагерстремията и да растат като едно стъбло- плитка?? :?: :?:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от ljuboznatelna »

Магдалена, разгледах снимките ти в албума. Имаш много хубави цветя, градинката ти е малка, колкото един хол, няма смисъл тепърва да правиш нови композиции, малко повече грижи за цветята, още цветя, които цъфтят през целия сезон, и ще се получи красива леха. Виж Олимпийския парк - прекрасен е!Вярно, че са използвали за всяка леха малко на брой видове, но са застъпени като пъзел и шаренийката е хубава.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ти си познаваш растенията, кое кога цъфти, колко високо става, можеш само да поразместиш или допълниш от любимите.
Разгледай албумите на calico, между нейните цветя има много камъни, най-добре тя да ти разкаже обаче ;)
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от Lizi »

Аз пък мисля че Блу има такава градина подобна и много добре беше я оформила. :liubov2:
незабравка

Re: Как да превърна хаоса в градина ?

Мнение от незабравка »

Мисля,че можеш да оплетеш стеблата на лагерстремията докато са по-гъвкави,ще се получи интересно. :dovolen: :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”