Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Албена »

Тити,за времето си права,но аз работя в къщи и не ми е проблем.Освен това открих ,че от втасалото тесто за хляб стават страхотни мекици ,след като веднъж спря тока и трябваше да го опържа на газовия котлон ,за да не изкипи от машината. :mrgreen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от vodo-leika »

Ихааа, аз пък мислех, че нещо не съм разбрала, виждаше ми се чак фантастично! :)) А каква марка ползвате? Аз гледах на Мулинекс, че има доста, а от тях като фирма съм доволна.
Аватар
Петина
Виенско кафе
Мнения: 435
Регистриран на: Мар 16, '12, 08:59
Местоположение: гр. Шумен

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Петина »

Водолейче, моята е най-обикновена, евтина, на промоция около 60 кинта беше, марка НЕО. Върши супер работа: меси тесто, правих сладко от праскови (има такава програма), пече хляб, дори на нея месих тестото за козунаците, после ги дооформях в тавичките и да втасваха. Силно я препоръчвам.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Titi »

Моята е Мулинекс.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от ToBo »

Моята е Горение, но не е избирана, а случайно. Прави максимум от 1 кг продукти и ми е малка :snif: Следващата ще е по-голяма, има 1,5 кг, а за повече не знам :hmmm:
Това в смисъл - гледай капацитета, програми - примерно да има за тесто, за конфитюри (ако правиш), бърза и т. н.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от kim »

За конфитюри не препоръчвам. Развалят се бързо.
Тити, пече 3,5 ч., но мисля, че киловатите и са малко. Преди време си правихме труда да смятаме и стигнахме до извода, че хем ядеш истински хляб, хем не излиза по-скъпо от купешкия. За времето си е чакане, но може да се пуска вечер.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от vodo-leika »

Благодаря ви! :tzvetentze: Имам си вече коледен подарък от Дядо Коледа значи! :angelche:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Албена »

kim написа:За конфитюри не препоръчвам. Развалят се бързо.
.
Тези конфитюри не са за консервиране.Явно идеята е да се изядат веднага. :mrgreen: Аз съм правила от праскови, ягоди и къпии .Станаха много вкусни.
Освен това правих и лютеница .Получи се малко количество ,но и бързо я излапахме. :D
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Titi »

Аз пък четох мнения из сайта на мамите, че като се правят конфитюри в хлебопекарната и бързо се прецаква самата машина. Описваха там подробно какво се случвало.
Водолейче, наистина избирай внимателно не по марка, а по другите показатели - капацитет и програми. Защото всеки индивидуално преценява - ето, на Тобо й е малка, защото прави максимум 1 кг. хляб. На мен пък не ми е съвсем натаман, защото моята прави минимум 0,700 гр. хляб, а има такива, които правят 0,500 гр. и това за мен е идеалния избор.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Tanet »

Относно конфитюрите, снощи гледах "Свежата Анабел" и тя прави конфитюр от малини ,но да речем 5 чаши малини намачка и посипа с 3 чаши захар и това го вари 8 минути като добави бучка масло, после ги запечата в буркани и го използвала за глазури на торти и заливка за сладолед.Та сигурно нещо подобно става и с конфитюра в хлебопекарна.

ей го на сладкото http://www.24kitchen.bg/shows/svezata-a ... -ot-malini" onclick="window.open(this.href);return false;
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”