...ШАНТАВА РАБОТА

Аватар
dani_ela
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Мар 23, '11, 17:22

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от dani_ela »

al.yank написа::twisted: И аз леко се поуспокоих,мъж ми вика,че го е срам от мен,щото съм се държала като циганка... :D„"чакай казва,поне да се стъмни.."
И моят точно така ми каза, като му показах една драцена, оставена от някой съсед до контейнера. Цял ден се молих никой да не я вземе и поглеждах честичко към коша. Вечерта уж отидох да изхвърля нещо и бързо я замъкнах към къщи, като се молех по-малко хора да са ме видели :lol:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от Димана »

:hihihi: Здравейте, шантави! Присъединявам се към вас с пълен глас! "ЛАМЯ - така ми викат мои дружки. Кат видиш китка, все едно майка си виждаш". И всички китки искам да имам. Като ида в разсадник, все се навирам при преоценените цветя. Има и сектори в които работнички опразват саксии със "стари" цветя. Ако им поискаш, направо ти дават, защото ги оттърваш от работа. Имам една якобиния, една калия, една драцена, хибискуси- поне 5. Пък съм и раздавала на приятелки- шантави цветарки. Ох, олекна ми. Не съм само аз ненаситна за цветя. Благодаря, ви шантавииии! :ieeee: :ieeemyzh:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от ivanina »

Не зная дали съм в най- подходящата тема , но това с което се сблъсках днес ми се стори ОТ ШАНТАВО - ПО- ШАНТАВО ! Та за какво става реч? Значи миналото лято си харесах цвете Мушкато със саксийка от шанд (тараба) на Кооператиния ни пазар в Русе и си го купих.Цяло лято цветето си цъфтя както му е реда , но ми направи впечатление че не се развива със същото темпо като още едно мушкато купено от Баумакс . До тук - добре. Зимата си ги зазимих в мазичката си всичките де що ги имам и успешно презимуваха , с изключение на пазарското ми мушкато , което започна да жълтее , да почернява от горе на долу и така до днес докато загина окончателно.Гледах го ,гледах го и реших да му направя АУТОПСИЯ ,щото викам си може нещо пък да му изяжда корена и си го отръгнах от саксията и що да видя ?....ЕМИ ТОВА ВИДЯХ - корена старателно завит с МАЛКО почва със някаква лепяща лента подобна на цитопласт но доста по-финна .Гледах и не вярвах на очите си , чудех се и недоумявах до къде могат да стигнат ТЪПАНАРСКИТЕ ТРИКОВЕ НА БГ. ПРОИЗВОДИТЕЛЯ ! -тук вече съм пораздърпала чаршафа с който беше хубаво опакован корена,за да няма никакъв ШАНС растението да кръкне в развитието си. ХВАЛА НА ВСИЧКИТЕ НИ БГ. ТАРИКАТИ !
Изображение
Изображение
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: в североизтока
Дал благодарност: 143 пъти
Получил благодарност: 78 пъти

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от къщичка »

Иванина, съжалявам за растението ти, но ме разсмя с "реших да му направя аутопсия".

С каква цел са били обвити корените, не разбрах?
Аз съм имала растения,с обвити корени в някаква пластмасова цедка,това също не ми иде на ум за кво е, освен да държат растението изправено. :hmmm:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от Албена »

О,това е така нареченото "чорапче'.Може би го използват при сеенето на семената. Винаги ,когато пресеждам купено растение ,проверявам за чорапи и ги махам. :nod:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от ivanina »

Ами ,Албенка нали казах - купих и от Баумакс и като ги присаждах в по-голяма саксия това ЧОРАПЕНО ЧУДО беше напълно невидимо за окото....а толкова хубаво БЕШЕ пазарското ми мушкато дето ми загина заради този ЧОРАП- цвят между ВИШНЕВО И ТЮРКОАЗЕНО - направо цвят УБИЕЦ . Е ми , чувствам се ПРЕЦАКАНА - щото продавачката поне можеше да каже нещо във връзка с това . :svekurva: ....а така оставам с УСЕЩАНЕТО ,че ми е продала нещо за което е БИЛА ПО-ВЕЧЕ ОТ СИГУРНА ,че другото лято отново ще и КАЦНА като клиент. :svekurva:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от Албена »

Понякога коренчетата прорастват и чорапът не се вижда :svekurva: .Понеже и аз го научих от опит,загинаха ми преди години петунии,сега поразравям около корена.
Я покажи снимка на това мушкато .Може пък някои да има резници ;)
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1621
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от Бобсъна »

Стандартно вкореняване на резници във торфени таблетки с "гащички".Добра практика е всички купешки растения веднага да бъдат прегледани отгоре(за вредители) и отдолу(за таквиз мрежички ,които стресират корените и не им дават да излезнат навън).. :nod: :nod:
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от ivanina »

Благодаря ти Албенка, това беше ЕДНО от нещата ,които не знаех и добре че го споделих ТУК - в тази прекрасна ШКОЛА НА АМАТЬОРИ- такива като мен .Ами ДОВОЛНА съм от КОМЕНТАРА ти - днес НАУЧИХ едно НЕЩО по-вече ! Благодаря ти ! ....а ,мушкатото не е проблем - пак ще го купувам - КАТО ГО ИСКАМ... :D
Бобсън ,на теб също много ти благодаря , ще го зная вече ЗА НАПРЕД ! :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: ...ШАНТАВА РАБОТА

Мнение от денси »

Аз мисля че това са шайбите в които вкореняват растението -джи-фи .И после го засаждат направо в саксията и така ги продават .
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”