Двор за розови храсти и сладко от смокини

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Алина, няма проблем, утре ще донеса резници на работа и ще ги оставя при портиера за всеки случай, ако имам излизане. Реставрирането на печката остана за по- добри времени, това лято не стигнах до нея :daaa: Анемоне, опитите с доматите продължават до успешен край :stiskam: . Калико, за доматите- сигурно ще се окаже, че е от майстора, а не от сорта :ufff: :ufff: :ufff: Бъркам нещо със сортовете явно, но тази година беше добра само за кокошките :lol: Албенче, лятото правя фенери от дини, сега ми е студено да се радвам на тиквени фенери. Добра идея е табулето, песто с магданоз -също, магданозени кюфтета отдавна правя и манджа магданозлия също. А и суров магданоз много обичам. Калико, тиква пека с портокалови корички, по ми харесва аромата и. Канела слагам в тиквеник май само :hmmm: А и задължително в месни сърми с кисело зеле. Розата е Мини Еден и е прекрасна. Много цъфти и има аромат. Но размера и не е мини, напротив, вече е по- висока от мен. Цветчетата и са по- дребни от тези на истинския Еден и ръбчето им е по- размито. Ароматна е. Направих на една приятелка букет от изсушени рози от Мини Едена, стана невероятно красив. Храстчето е стройно, но клоните трудно се превиват и май не е за арка. Или е за огромна арка, защото аз не съм по късите подстрижки.
Светът е пълен с непознати хора...
Deleted User 2919

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от Deleted User 2919 »

Краси, тази година е без реколта.Даже домати , които преди раздавах и правихме зимнина, тази година имахме колкото за салати, като идвахме.И някакво гниене беше още преди узряването. Изгорихме клонките, на всеки случай , ако това е бактерийно заразяване. Утре ше прескоча за резниците ..но с моето обещание за бадем ще чакаш заедно с мен :stiskam: Но като получа аз - получаваш и ти!
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от Силвия »

краси кубарелова написа:И между розите и смокиновите дървета има тук- таме и по нещо за ядене. В случая: Изображение
Тази година имах точно толкова домата, колкото са тиквите, от тридесет засадени корена :lol: :lol: :lol: И както всяка година- успешна реколта от магданоз. Догодина, триста корена домати, за да направя поне два пъти салата :lol: :lol: :lol: :lol:
Страшно ме радва тази снимка :ieeemyzh: аз тиквите като храна почти не ги разглеждам, но в тази аранжировка са направо прекраааасни :D

За малко да забравя да се възторгна и на печката - и ние имаме една подобна, ама не е толкова кипра :lol: И една пернишка си купихме... абе това май стана като за "биташката" тема :lol:
Deleted User 2919

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от Deleted User 2919 »

краси кубарелова написа:Алина, няма проблем, утре ще донеса резници на работа и ще ги оставя при портиера за всеки случай, ако имам излизане. .
Краси, гоооолямо мерси бокур.Дължник(-ца) съм... :tzvetoman:
dal

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от dal »

една фотосесия с телефона , имахме супер фото целево взето , нооо...му забравихме картата :nod: :oops:

И така , направих аз един воаяж напълно инцидентен , и попаднах в градината на Красито , дето не ни пуща снимки от нея , и реших да поправя колкото мога тази историческа несправедливост :nod:
Красито ни посрещна царски , разведе ни нагости ни и въобще просто нямам думи за тази жена и голямото сърце
Но да не ме скастри- към снимките:

Като влизаш и насреща е ограденото с бели камъни колело - Шишкова градина или нещо от сорта , обаче вътре хора пълно с божури с милиони пъпки и всякакви ириси- силни цъфнали предстоящи на големи туфи!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

После през арката с цъфналия син клематис -навътре към хладния двор
Изображение
Изображение божурите са навсякъде , даже и цъфнали първите
Изображение
алея с ягодки отстрани Изображение
Големи иглолистни , простор , тишина , зеленко навсякъде , пасторал , честно казано почти невероятно е че наблизо е втори по големина град в България. Птици , потапяш се и забравяш всичко ...
Красчето има хойхери , красиви и тлъсти и различни
Изображение
Изображение

Има прекрасни каменни ниски стени , вписани и украсени с какво ли не - рожец , седуми , кандилки , пак божури , рози , прекрасно , че даже и за топъл камък да изсушиш Ментата/ Гьозума/Джоджена стават :daaa:
Изображение
Изображение
Изображение-и рози- гиганта мини еден -пред цъфтеж!
и още рози Изображение
Изображение

Там където Краси ни нагости- имаше прекрасни зидове с кандилки !
Изображение
Изображение
и лимонада с мента и лимон Изображение

И простора и обемите в това прекрасно място:
Изображение кайсии круши смокинята бадем , а под някои заложени големи паркови катерачи рози - за да ги обвиват с цъфтеж...
Това пране ме порази ,
Изображение
така простират в италианските дворове , че даже и на фасадите на сградите , поне в Сицилия беше точно така в Чефалу най близкото село. На Красито даже кошницата за щипки е контрастна и хубава- имя и нея някъде из снимките :D
Изображениерайската ябълка , аз като от тундрата попитах какво е дървото , ами то като не висят райски абълки как да го позная.-..по нашия край нямаме
Изображениехамаците - супер идея
Изображениеоткъм входа...
Дюлите цъфнали в дясно от входа Изображение
спиреята до пътеката Изображение
ИзображениеМъници


Задружното и семейство , маман Мария на достолепна възраст- тя ни прави компания и на кафето и на червенкото винце , всичката и добринка дето сгрява , Красче и за крем карамела благодарим :tzeluvka: !
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от calico »

Дал, жива и здрава да си :liubov:
откога чакам снимки от Краси, а тя крие ли крие това съкровище дето го има
Ей това е двор, и градина, и място дето да си напълниш душата със звуците на природата.

Краси, слушай, имам голяма молба и това дори не е молба :svekurva: - искаме снимки на всички божури като разцъфтят. Ти имаш направо божурена гора. :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от calico »

Дал, жива и здрава да си :liubov:
откога чакам снимки от Краси, а тя крие ли крие това съкровище дето го има
Ей това е двор, и градина, и място дето да си напълниш душата със звуците на природата.

Краси, слушай, имам голяма молба и това дори не е молба :svekurva: - искаме снимки на всички божури като разцъфтят. Ти имаш направо божурена гора. :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от bell »

Не е истина :shock: Вале, това е цяла приказка, която ни разказа и показа. Зелените поляни, големите дървета, хамака, розите, цветята.....ама, Краси защо не качваш? не сме лоши и сме умерено досадни :angel2:
лимонада с мента и лимон :hmmm: това изглежда прекрасно съчетание, което няма да пропусна да пробвам. Вярвам, че чудно сте си изкарали :liubov:
dal

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от dal »

Малко да допълня преди да влезе и да помете с мен
В Красини всичко е с атмосфера , хола мебелите чашите чиниите , абе всичко и е от сой!
Пихме ликьор от орехчета в опушени малки чашки!
Пипнах слончета от абанос
Има страхотни покривки
Из двора има старинни неща автентични които един антиквар би утрепал за тях да ги докопа !
Изядохме крем карамела без да и дадем да го обърне в прозрачни малки панички със златен ръб !
Някак обаче наша Краси ги пречупва през модерното ,актуалното и те засияват в нашето забързано време.
Аз в качеството си дето просто не знам накъде и от къде съм , истински релаксирах , отдъхнах , прогледнах и ми се изветри главата! Имаше и кокошчици , ама там тя може да си ги показва , не съм питала все пак!
Беше истински хубаво!
Розите и дето са и от резници са големи и прекрасни , всичко ще цъфти
Надявам се да изпратим папарак със свестно фото съвсем наскоро , да допълни образите и картината :tzeluvka:
Последно промяна от dal на Май 11, '15, 21:25, променено общо 1 път.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от Албена »

Благодаря,Дал! Много се зарадвах ,че темата на Краси е изкочила отгоре.
Липсваш ми ,Краси! :tzeluvka: Не те мяркам често из темите. И недей да криеш тази прекрасна градина. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”