Двор за розови храсти и сладко от смокини

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от calico »

ми аз завиждам
2 дка и при това тепърва ще се зарозява и оформя :potekoha: :potekoha:

наистина ми е радостно за теб Краси :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от Мария Николова »

Краси, освен стотици "кралици", други цветя, нищо че не са кралици, ще пущаш ли в двора си? :hmmm: Или само рози, райграс и патки? ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от Роза1924 »

И аз да кажа на съгражданката - варненският климат не е като на Еленския Балкан и розите трябва да се подбират мнооооооого внимателно. Господин Дейвид Остин прави хубави рози, но не всички "моми англичанки", както им казвам аз, харесват морски бриз, силен пек на баир и други варненски екстри:) Освен ако им накупиш на всяка "мома" - чадърче :dovolen:
С българските рози аз лично имам печален опит, но като един патриот, ще си замълча. Пробвай - може да имаш късмет :daaa:
Сега е сезонът за залагане на резници - ходи си с ножичка в чантичката - не е грях да резнеш клонче, за да създадеш ново растение. По бензиностанциите има чудесни рози и не се сърдят хората, като ги помолиш. Е, и ние ще помагаме с резници - тук сме си такива!
И както намеква Мария - не всичко красиво е роза.
Успех и търпение в начинанието :daaa:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Нямам заслуги за имота, освен тази, че съм единствена внучка на баба и дядо :) Наистина "Свети Никола" е най- хубавото място във Варна, поне за мен. Парцелите са големи, има простор, мъгла там не пада, лицето на сградите гледа на юг, когато гледката е към морето, близо е до центъра, има уреден обществен транспорт. Вече живеем там целогодишно, засега в стария кьошк , който ще е част от новия строеж. Ще живеем три поколения заедно, но това не е проблем, живели сме и четири поколения заедно :) Въпрос на навик :) Имам едно старо куче с име и фамилия и едно мъничко,още без име, което се самопокани наскоро. Имам си кокошчици, бременна зайка, морско свинче. Има една липа, на която баба ми и дядо ми казваха "по-малката липа", която е висока колкото триетажна сграда. По- голямата се прекърши при зимните бури. Има много плодни дръвчета, някои заварени, а някои новопосадени.И аз като Калико дърво не режа, докато не умре само. Има и една елхичка, която беше висока колкото мен, когато я посадиха. Сега върхът и не се вижда, а аз си останах все толкова висока, за жалост не и толкова широка :)))))))))))) Има и борче, донесено от Еленския Балкан. Започнала съм да правя зелена ограда от туи. Със сигурност ще избера български рози, поне на първо време. Може да са безименни, но са пригодени за нашия климат. Ще ми се да поддържам градината по- лесно, затова ще посадя туфи многогодишни цветя и храстчета. Няма да садя райграс, а ще продължавам да кося естествената трева, коси се по- рядко, зелена е и я полива само Господ. Ще си направя обикновена градинка,да има хубост, цвят и аромати, а ще се радвам на вашите бутикови. Под сянката на стари дървета имаме четири хамака. Откакто сме ги сложили (сигурно има десетина години) съм се кефила там не повече от десет пъти. Ако се взема много сериозно за цветарка- розарка до хамаците няма да мога и да припаря :)
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от calico »

пожелавам ти всичките ти планове и мечти да се сбъднат :tzvetoman:
три поколения на едно място е много хубаво даже ,щом има място

Със сигурност ще избера български рози, поне на първо време. Може да са безименни, но са пригодени за нашия климат

това просто не е вярно. те са същите които купуваме отвън
понякога с по-лоши корени, с по-лоши присадки, понякога не.
и винаги без име и на тото, но това може и да не е важно за теб.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от ljuboznatelna »

Привет Краси, добре дошла! Радвам се, че съм помогнала да откриеш форума (за другите - споменавам на едно място в блога, че тук има хубави хора ;) ) На тая идилична хубост, която описваш, май не й трябва много :) А и почивката на хамаците е хубаво нещо! :daaa: Само за туите ми се иска да те предупредя, че ако са източни(те са по-евтините), стават едни разпарчосани и рехави като пораснат( нищо, че като са малки са хубави и прибрани), особено ако не получават много вода. Редовно стригане ще ги оправи, но за жив плет ще ти трябва инструмент, с ножица си е мъка. Това са моите миналата година, тази вече са изрязани на нивото на оградата и постеснени, защото започнаха да придобиват лош вид. Туите са на 4г, насадени 60 сантиметрови.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Люб, Благодаря за предупреждението за туите. Четох някъде, че се режат по-мъничко всяка пролет за да растат по-бързо. Не знам дали е вярно, но аз моите от първата година ги подстригвам усърдно. Не знам от кой вид са. Оградата ми е много смешна. Сама съм си правила разсадите, но в началото опитите ми бяха доста нескопосни. Например, първата година оцеляха 4 храстчета, втората, по зле- 2, третата-7, четвъртата-15, петата.........И съм ги опънала в редичка с различна височина :) Тази година ще посадя последните туи, тя ще са десетина сантиметра. Поливам ги редовно със "светена" вода от пречиствателната станция. Растат като наторени :) Сигурно щеше да бъде по- добре да посадя оградата наведнъж, но я почнах на шега, не ми се вярваше, че ще решим да живеем на мястото . А оградата е безкрайна- около 200 метра. Сигурно ще изглежда скучна, ще трябва да я разнообразя с цъфтящи храсти на места. Избрах туи, защото са вечнозелени, задържат снега, спират прах, любопитни погледи.От страната на пътя съм решила да сложа розови храсти. Хич не ме бива в проектирането и в планирането. Първо купувам, после му мисля какво ще правя :ufff:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
pk9
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Яну 11, '11, 23:57

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от pk9 »

Здравей Краси, как си правиш разсадите на /кипариси/туя?
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от gyulcem »

краси кубарелова написа:Нямам заслуги за имота, освен тази, че съм единствена внучка на баба и дядо :) Наистина "Свети Никола" е най- хубавото място във Варна, поне за мен. Парцелите са големи, има простор, мъгла там не пада, лицето на сградите гледа на юг, когато гледката е към морето, близо е до центъра, има уреден обществен транспорт. Вече живеем там целогодишно, засега в стария кьошк , който ще е част от новия строеж. Ще живеем три поколения заедно, но това не е проблем, живели сме и четири поколения заедно :) Въпрос на навик :) Имам едно старо куче с име и фамилия и едно мъничко,още без име, което се самопокани наскоро. Имам си кокошчици, бременна зайка, морско свинче. Има една липа, на която баба ми и дядо ми казваха "по-малката липа", която е висока колкото триетажна сграда. По- голямата се прекърши при зимните бури. Има много плодни дръвчета, някои заварени, а някои новопосадени.И аз като Калико дърво не режа, докато не умре само. Има и една елхичка, която беше висока колкото мен, когато я посадиха. Сега върхът и не се вижда, а аз си останах все толкова висока, за жалост не и толкова широка :)))))))))))) Има и борче, донесено от Еленския Балкан. Започнала съм да правя зелена ограда от туи. Със сигурност ще избера български рози, поне на първо време. Може да са безименни, но са пригодени за нашия климат. Ще ми се да поддържам градината по- лесно, затова ще посадя туфи многогодишни цветя и храстчета. Няма да садя райграс, а ще продължавам да кося естествената трева, коси се по- рядко, зелена е и я полива само Господ. Ще си направя обикновена градинка,да има хубост, цвят и аромати, а ще се радвам на вашите бутикови. Под сянката на стари дървета имаме четири хамака. Откакто сме ги сложили (сигурно има десетина години) съм се кефила там не повече от десет пъти. Ако се взема много сериозно за цветарка- розарка до хамаците няма да мога и да припаря :)
Сега текат поръчки за рози и може да избереш от тях има хубави рози на добри ако не искаш скъпи, то и в България има хубави рози, но въпрос на късмет, гледай да са в контейнери или пък от Бритроза, ако ще ги купуваш пролетта като купуваш внимавай да не са изсъхнали, то ние доста от бг ги разпознахме, розите на Димов са хубави и има разнобразие.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от daneda »

Здравей, Краси! Няма ли най-сетне да видим снимки и от твоят двор! На мен лично ми е много любопитно как изглежда той! :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”