Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от лалесъм »

Постоянните ветрове са от планината, ще ти продухат гърба. Ще стане отпред огън топло, отзад одухано - голям кеф, голяма романтика :mrgreen: Непремено ще поканя Калико :lol: Ама там е единственото свободно място :snif:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Noel »

лалесъм написа:Постоянните ветрове са от планината, ще ти продухат гърба. Ще стане отпред огън топло, отзад одухано - голям кеф, голяма романтика :mrgreen: Непремено ще поканя Калико :lol: Ама там е единственото свободно място :snif:
Ще я завъртаме през 10 мин :D
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Lois

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lois »

При всички случаи ти трябва завет отзад. Макар че ако си с гръб към вятъра и с лице към огъня, никога няма да ти пуши в лицето :lol:
Можеш да си засадиш стена от иглолистни, така правят в Аржентина мястото за "asado" - тоест печене на телешки мръвки :) в квадрат засадени кипариси или туи, защото там ветровете вечер са зверски.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Оля »

Какво да направя като ми харесват :lol: .А и наистина върши доста работа, децата му се радват и си посядаме край огъня. Наесен е незаменимо, когато трябва да изгоря листата от пет големи ореха. Тази година съм му замислила естетически подобрения от този сорт и непременно ще ви поканя на лагерен огън (със специално място за Калико :tzvetentze: )
И сега нещо в стил и вълкът сит и агнето цяло :hihihi: Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Ха ха , calico, досега никога не съм гледала на тия огнища от твоята гледна точка, а трябва :) Вярно си е като лагерен огън, в което няма нищо лошо, но нашите отколешни традиции са други и трудно се излиза от стериотипа. Общо взето хората са се събирали край огнището за да работят, почиват и хапват. А в кръгче ни редяха в детската градина :) Щеше да е хубаво някой от чужбинско, може би Америката, да разкаже за традициите там и защо харесват това огнище.
И на мен ми е задушевно и хубаво край такъв огън:
Изображение

Оля, прекрасна , прекрасна градина си имаш, и тази къщичка като от приказките..... :liubov:
Lois

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lois »

Ей, Люб, къде се губиш? Радвам се да те срещна :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

Lois написа:ами не, калико, ако намеря място за вещерското огнище, то ще замести тия келтските напълно :lol:
е, че те вещерските огнища кво им е- четири тухли и една пиростия ти стигат, на 1 кв.м се разполага.

Люб, ЧНГ, не изчезвай така друг път :liubov:
Виж как веднага ме разбра и даде картинка на истинско огнище :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от libra »

Ами,където и по света да ги има в някаква форма,то е свързано с практическата страна на въпроса.Ето,Лоис казва за Аржентина ,дето духало,при нас е свързано с отопление през студените месеци.Което не пречи ние да прихванем нещо от Калифорния,ако върши работа.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Оля »

Благодаря Люб за оценката :tzvetentze: ,значи много за мен.
Сега за да не е съвсем спам , да пусна и две супер неудобни места за сядане :hihihi:
Явно имам проблем, защото винаги съм гледала първо да ми красиво.Малко съм като Карлсон-ако не ми е интересно(разбирай хубаво), няма да играя! Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”