Бъдещата селска градина на Белика

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Бъдещата селска градина на Белика

Мнение от Lalel4e »

Щом фиданката е вишна, няма нужда да се занимаваш с клоните. Мисля, че само за едроплодните е важно - круши, ябълки, праскови..
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1038
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 304 пъти
Получил благодарност: 215 пъти

Re: Бъдещата селска градина на Белика

Мнение от belika »

Такаа... След като направих множество грешки в моя порив за сеене на семена и разсади, последният подвиг е, че преди два дни притичах до София, където на балконското слънце доматчетата ми сяти на 18ти февруари не бяха поливани три дни в тези жеги... Донесох ги на селото и директно ги насадих в лехата под селския пек, по-агресивен от софийския балконски... Ами изпекоха се милите...

Още след софийската суша около 1/3 си заминаха. Днес с помощ от другарчета успях да им спретна това импровизирано парниково поктивче... Паянтово е, бо се надявам да свърши работа, поне за няколко дни. В понеделник евентуално, ще им донеса истински найлон за тунелчета и всичко ще е по-като хората. Надявам се поне половината да оцелеят.

Това в момента е опаковачно фолио, не от най-тънкото, но не стабилно. Кърпено с duct tape. Не съм сигурна как се казва на български тази сива лепенка. Дали ще издържи вятъра, предстои да разберем...

Изображение
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1038
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 304 пъти
Получил благодарност: 215 пъти

Re: Бъдещата селска градина на Белика

Мнение от belika »

Доматчетата от Боги ❤️

Засадени снощи, със смешни клечици, но скоро ще си имат истински колчета.



И купешките доматчета, засадени преди студа, поизмръзнали, но още живи. И туфичка тиквички дзукини. Имаха туба отгоре, та не са загинали.

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”