Пилешки мръвки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Пилешки мръвки

Мнение от johnstalker »

Значи е време да започнат да го използват! :angelche:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Пилешки мръвки

Мнение от nel4o »

Не мой така :lol: Ще почнат и кашкавал да правят :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Templar »

Щом аз използвам и китайците използват хехе :glupav:

В интерес на истината, с кашкавал опитах последния път, но той се стапя и става на каша. Но пак бе вкусно де.
Хубавото на тази рецепта е, че можеш да слагаш каквото искаш, може свободно да се импровизира... аз не знам да съм я правил до сега 2 пъти по 1 начин :)
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Тити ,ето рецептата:8-10 парчета от бутчета-горно или долно няма значение.Слагат се в една по-тясна тава,за да не шават много. :lol: Добавяш около 15 нарязани на парченца фурми и още толкова зелени маслини,100 гр бяло вино,сока на половин лимон,50 гр зехтин,2-3 ск. чесън,сол черен пипер и 1 ч.л. смлян кориандър.Объркваш всичко добре в тавата и го оставяш да се маринова поне 3 часа.След това слагаш тавата във загрята фурна на 200 градуса за половин час,после обръщаш бутчетата поръсваш ги със 100 гр. настъргани бадеми примесени със 2 ч.л.захар и отново ги пъхаш за около 15 мин във фурната за се запечат.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

Тихолов, благодаря за рецептата и ти връщам жеста с нещо интересно, което предлагам да направиш и да кажеш как е на вкус и много време ли отнема. След което да се пробвам и аз. Рецептата е от в-к "24 часа"

Пълнени дюли с пилешко
Изображение

ПРОДУКТИ (4 порции)

4 по-едри дюли

4 бр. пилешки гърди

1 глава лук

2 с.л. олио, 50-70 г краве масло

2 жълтъка

1-2 с.л. брашно

1 с.л. кафява захар

сол, бял пипер

розмарин или естрагон

канела (на пръчица и 1-2 щипки смляна)

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Дюлите се бланшират в подсолена вода с половин пръчица канела за 4-5 мин. Изрязва им се капаче и вътрешността се издълбава.

В смес от 1-2 с.л. олио и маслото задушаваме ситно нарязания лук и почистените и нарязани на дребно пилешки гърди. Овкусяваме ги със сол, бял пипер, 1-2 щипки канела и розмарин или естрагон.

С получената смес пълним дюлите и ги захлупваме с капачетата. Нареждаме ги в тенджера, заливаме до половината на плодовете с вода, добавяме сол, 1 с.л. кафява захар и варим до омекването на дюлите (внимаваме да не се разварят).

Останалата след варенето течност сгъстяваме с брашното и двата жълтъка и доовкусяваме със сол и розмарин по желание. Готовите дюли разпределяме в чиниите за сервиране и заливаме със соса.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Това звучи много интересно.Това на снимката твоите дюли ли са. :lol: :hihihi:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Това звучи много интересно.Това на снимката твоите дюли ли са. :lol: :hihihi:
не, копнах го от електронния вестник. Нали затова викам първи ти да се пробваш, пък после аз :D
Ама пък така като се върнах пак да погледна, хъм, верно приличат на моите дюли :hihihi:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Ще ги пробвам дюлите ти,но се чудя дали да не променя рецептата.Дали вместо да ги варим,да не ги печем под фолио. :hmmm: Нещо такова ми се върти във главата,още повече,че те са бланширани вече.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Ще ги пробвам дюлите ти,но се чудя дали да не променя рецептата.Дали вместо да ги варим,да не ги печем под фолио. :hmmm: Нещо такова ми се върти във главата,още повече,че те са бланширани вече.
Обаче после течността дето са вряли се използва да се направи соса за тях. Сигурно е като при печената тиква, аз там наливам вода почти да покрие парчетата и те хем се варят, хем се пекат, хем се задушават.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Аз също не бих ги варила, а бих ги пекла под фолио.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”