Пилешки мръвки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Тази вечер хапнахме една много вкусна манджа. :D За първи път я правя ,на стана супер.Около 650 гр.пилешки гърди,нарязани на кубчета и мариновани със соев сос.Във уок с разтопено масло се запържва една малка глава лук и 2 ск.чесън,добавя се месото .Когато се запържи се слагат и 2 големи червени чушки нарязани на ленти,1 ч.л. куркума и 2 ч.л. къри/в оригиналната рецепта е грам масала/.След това се слага 200 гр. пасирани домати и 1 ч.л. захар.Когато всичко се сгъсти тигана се маха от котлона и се добавя смес от 100 сурово кашу,50 мл.прясно мляко и 100 гр. сметана-които са смлени в блендера-получава се гъста каша.Всичко се разбърква и се оставя за кратко върху горещия,но вече изключен котлон.Това е.На мен много ми хареса. :nod:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Пилешки мръвки

Мнение от al.yank »

Много интересно звучи това :dovolen:
И аз днес експериментирах.Бях размразила пакет пил.бонфиле(550гр) и ето какво спретнах:
мариновах хапки бонфиле в лим.сок,бяло вино,черв.,черен пипер,соев сос,чаена лъж.наситнен пресен джинджифил,2 скил.нарязан чесън,малко мед,зехтин,къри.След 1-2 часа се прехвърля всичко(заедно с останалата марината)в тавичка,добавя се още малко бяло вино,зехтин ,също и сусам.Пече се до готовност.Голяма вкусотия стана.
За гарнитура нарязох по дължина картофи,приготвих на пара и,непосредствено преди да поднеса,запържих до златисто,оваляни в микс от подправки.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

Снощи правих палачинки с пилешко и гъби, ще напиша тук рецептата, нищо, че е елементарна.
Трябва ни сварено пилешко месо, лук, гъби, подправки. Запържва се наситнения лук, прибавят се гъбите, пилешкото на кубчета, чер пипер, чубрица. Изключваме котлона когато е готово и ръсим кашкавал. С тази смес се пълнят палачинките, отгоре слагам малко кашкавал и слагам във фурната колкото да се разтопи.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от mucunka »

Китайско,свинско /пилешко/със зеленчуци
месо-около 0.500кг,свинско-бут,или филе, може и с пилешко-филе
маринова се със:
1 яйце
1ч.л къри
1-2 с.л олио или зехтин
1 с.л натурално нишесте
1/2 ч.л натриев глюкомат
ориз-2 ч.ч
се запържва в малко илио и къри и се залива с 4 ч.ч вряща вода.Ври 10 мин,и се оставя да престои половин час.
В нагорещен тиган,най-добре уок,се запържва месото ,става за 4-5 мин. и се изважда.Изсипва се микс замразени зеленчуци по желание,а и най-лесно.Става и с пресни зеленчуци,нарязани на дълги ленти-моркови,праз или кромид лук,царевица от консерва,гъби,соеви кълнове,чушки.Последният път ползвах китайски микс,нищо че в него има ориз,пак стана.След омекване на зеленчуците се заливат със сос от:/около 1 средна купа/
консервирани домати,пасирани,или кетчуп или доматено пюре
3-4 сл.червено вино
или1-2 с.л балсамов оцет,
захар-1-2 ч.л
1/2 ч.л натриев глюкомат

къкри около 1-2 минути и е готово.Сервира се с мерак и се яде с добър апетит.Може да се ползва бланширан ориз,който след сваряването се запържва, като накрая се слага едно яйце.Ако сте повече човека, увеличавате ориза и слагате 2 п.зеленчуци,месото е достатъчно .Ако не кнсумирете соев сос,осолявате.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Сега освен пак да ме линчувате, ама кво да правя. Такава съм си. Жена с повечко свободно време на моменти и неограничен достъп до интернет. При това с известен интерес към здравословното хранене. :oops: Това е вместо извинение.

Тоя "натриев глюкомат" ме озадачи. Не намерих такъв в мрежата, но намерих "натриев глюконат " - "E 576 Sodium gluconate Препоръчва се избягване на употребата му. В някои страни е забранен. " Дори не зная за какво се употребява в кулинарията. Отпреди зная за предупрежденията да не се използва за лечение на деца, без да има изрична необходимост, доказана с изследвания. Но явно и в прозиводството на храни се бил използвал...

Да не би да се е имало предивд "Мононатриев глутамат" - също доста противоречива съставка, широко използвана в тиайските ресторанти у нас, предназначена да подсилва вкуса на ястията и с доста основателни съмнения за сериозни вреди на организма ...
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от mucunka »

Грешката е моя,извинявам се. :oops: Става въпрос за натриев глутамат,купила съм го от Билата,от щанда за подправки.Дори и да си права,едва ли от кнсумация един път в месеца би ми навредило,да му мислят китайците. Обаче като ги гледам,имат бая дълголетници.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Така е - инцидентна употреба не вреди. Добре е да се има предвид обаче, че мононатриевият глутамат е съставка на всички фиксове, вегети, пикантини, готови супи, бульони, на много от пакетираните дълготрайни храни от типа на колбаси и пр.
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Templar »

Тъй като, не знам защо, няма тема Китайска кухня, тук ще Ви кажа как си правя китайско.

Взимате сезонни зеленчуци, ако няма пресни - става и с консервирани, но не е толкова вкусно.
Нарязват се на тънки ленти и се задушават в малко мазнина и соев сос. Аз лично използвам краставички, чушки и моркови ( може и праз и/или грах ).
След като се задъшат зеленчуците, Вие разбира се, през това време сте нарязали пилешкото филе на квадратчета ( хапки ), и сте ги запържили лееееко ;)
После всичко се смесва, слага се консервирана царевица, може малко ( отгоре ) кашкавал. Става ШудниШко :nazdrave:
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешки мръвки

Мнение от lila »

Templar написа:Тъй като, не знам защо, няма тема Китайска кухня, тук ще Ви кажа как си правя китайско. Става ШудниШко :nazdrave:
Душичка :lol:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Templar написа:Тъй като, не знам защо, няма тема Китайска кухня, тук ще Ви кажа как си правя китайско.

.... може малко ( отгоре ) кашкавал.
Извинявай,но ти направо изби рибата с този кашакавал.То няма жив китаец дето използва кашкавал в яденето. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”