Пролет зад оградата

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
dal

Re: Пролет зад оградата

Мнение от dal »

s_t_m написа:Албенче, зад твоята ограда цъфти "мазно кокалче". :ieeee: (Заради лъскавите зелени листа.) Много го почитам в двора си. И много раздавам от него - така слънчево цъфти! Останалата ми туфа е колкото на следващата ти снимка. :mrgreen:
така , ей такова "лютиче" жълто имам от теб и сега цъфти :liubov2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15890
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 872 пъти
Получил благодарност: 1739 пъти

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Гео, граф »

Зад оградата е малката, смешна градинка, която се опитвам да спретна пред блока. То пък една ограда - през метър набити в земята колчета, по-точно нарязани дървени первази :sgiggle:, омотани с два реда сизал - колкото да има оптическа преграда пред муцуните на кучетата. В предната част безредно и безсистемно нацвъкани нарциси, лалета, мускари, минзухари и други дребни растенийца с плитки корени, поради преминаващия на 20 см дълбичина колектор, окантени с бял арабис, който се готви да цъфти. През импровизираната пътека се кипрят трите по-стари рози в мънички дървени заграждения, зад тях стърчат няколко не особено красиви шишета от минерална вода, под които вече се оперват младите резници. Един криволичещ ред лавандула ( садих ги почти на тъмно !) минава покрай ''лехата на Иса", тук-там по някоя малка хортензийка показва едно-две листета, а туфата Стела д'Оро заявява категорично присъствието си. Юките са ми сърдити, че не ги вързах тази зима и все още изглеждат унили, но затова пък голямата ирисова леха "Мимет'' зад съседната оградка тази година ще обира овациите на минувачите. По-нататък под старата върба са бергениите, там ще бъдат хостите и астилбетата от чешката поръчка, в ъгъла на плътна северна сянка мъча един бял люляк. От другата страна на тротоара, вече без ограда, старите най-простички хемерокалиси са изправили листенца като малки зелени саби, освен това стискам палци японската дюля от Иса са е оцеляла от студовете ... Засега е доста грозничка градинката ми, милата, ама вече имам цъфнали няколко минзухара, нарцисите са оформили доста пъпки, зюмбюлите и лалетата - и те, трендафила от Даниелка и Румбата от Царина за напъпили неудържимо ... Нека да заприлича на градина и ще я покажа :sblush: ...

Пред съседния вход ( не казвам зад оградата, защото е обща ) здравеца е запълнил ъглите, донесените от гората иглики цъфтят, та се късат, двете кипарисчета са се преоблекли в свежи дрешки - и там е дошла пролетта. Комшията от втория етаж няма ''класни'' китки като мен, градинката му е мъничка-мъничка, ама не жали труд и даже и на нас ни помага в почистването - щом ни види, че сме излезли с мотики и гребла, подбира детето и идва да чопли и той :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
jaki
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Май 8, '11, 10:52

Re: Пролет зад оградата

Мнение от jaki »

Дал, как така прорасли през сградите тополи?
То безхаберието цари навсякъде май.
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Пролет зад оградата

Мнение от ra4eto »

Може би извадих късмет поне с две трети от заобикалящото ме около къщата,борова гора с дере(утре ще снимам)и две къщи с прекрасни хора.И забележете никой никъде не изхвърля боклук(с изклю4ение на определеното за това място :P)поне веднъж на два месеца улицата се измита и мие,а биричката е често и дружно :D :D :D
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Албена »

Малко пролетно небе от днес :D
Изображение

Лютичева поляна-
Изображение

Рекичката -
Изображение

Изображение

Гъби "Керино ухо" :D

Изображение

Малко срамежливи теменужки

Изображение

Изображение

И нещо вкусно и парливо за вечеря :lol:

Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Пролет зад оградата

Мнение от дара »

Пролетта зад моята ограда е тази пълноводна буйна река и планина.Красиво е,нали?
Изображение
Изображение
Елшата има нов цвят,пролетта бавно но сигурно идва и при нас :ieeee:
denitsavm

Re: Пролет зад оградата

Мнение от denitsavm »

Много красиво :daaa:
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Diyana »

Уаууу...Дареее! Ти живееш в приказка, бе жено! Завижд, завижд :hihihi:
Аз съм мераклиика за някво ромолене на мини езерзе в градината, даже не мога да си представя кефа от цяла река!
Албенчето и тя е на страхотно място...е на това му се казва "да избягаш от шума на града"... :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1043 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Мария Николова »

Даре, никога не ме канИ. Ще се лепна на оградата ти и няма да си тръгна, докато не изсъхне дъното на реката :sheart: :sdance:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Diyana »

Мим, сигурна съм, че градинарската ти душа нема да издържи дълго залепена на оградата и най-много да грабнеш мотика /по-голям номер, нищо че ти си дребна/ .....накрая ще се уредиш с почивка на пълен пансион и няма да те пуснат да си Одиш у Нова Загора :hihihi:
Идеята за форумния туризъм се е зародила отдавна...чудно ми е...що още е само идея??? :hmmm: Пускайте вие снимки...пускайте, после да не рИвете като се изсипем на гости :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”