Парад на лалетата '2012

Публикувай отговор
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от nevenar »

Мери не е ли опасно да ги миеш и аз си го мислех обаче ме беше страх че ще ги мухлясам въпреки съхненето , Lizi тя е мултифункционална нали е папарак лалетата всичко си признават, още като я видят , ще й кажат какъв сорт са ! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от calico »

Мери, калта е лепкава и няма да стане така. Нищо им няма, то ако гниеха толкова лесно аз отдавна да съм без лалета никакви.
ама като пък помисля при мен са под дърветата а техните корени бързо дърпат влагата, та не знам...
изчакай до утре поне
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31779
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1136 пъти
Получил благодарност: 2775 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Измиването на калта се оказа абсолютно успешно!
Цялта горна част се отстранява (стебло с листата). Първо започнах с 1 м. от бебетата, за да натъманя веригата от операции - кое кога и как. После започнах и почти е свършена 1 леха с възрастни. Мислех да прескачам със зелените листа, но като извадих няколко на общо основание, разбрах, че и зелените още от вчера имат плесен. Карам поголовно.
Като са в мрежата, енергично ги цамбурвам 3-4 пъти в обем 4 кофи вода в голям бидон. После изплакване във втора вода в другия бидон. И накрая върху наклонен бетон се оцеждат, като ги разпръсвам да са на 1 етаж. Объщам 2-3 пъти. После вътре в гаража да съхнат върху велпапе от фризер, голямо! :hihihi:
Сега се разминах за минутка-две :ufff: с Мишето и тя не може да ми отговори дали във втората вода да разтворя (в съответна доза) нуриле. Или калиев пеманганат. Тъй и тъй ги мокря, поне и да ги обеззаразявам поне. :?:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от calico »

против гниене според мен с разтвор на топсин
и после може и перманганат

дано не са останали в калта луковици че трудно се забелязва

Браво на теб :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от nevenar »

Браво Мери урокът ти страшно ми помогна и аз действам като тебе !
Благодаря ви момичета уроците ви ме правят щастлива и една идея по умна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4900
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 360 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Di_Va »

Хубава работа, вие вече извадихте лалетата, а пък аз си мислех, че има още поне месец до тогава. Поздравления за Мария :tzvetentze: - неуморима и невероятна в грижите си към цветята, аз това - вадене от калта, къпане, плакнене и пр. не бих го направила, от чист мързел, разбира се, но се възхищавам на работливите!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31779
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1136 пъти
Получил благодарност: 2775 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Снощи валя, но и тази вечер не ни прескочи! :cry: :svekurva: Пиле шарено, кви 5 леФа, кви сортове? Микс вадим, микс садим - твайположенийто!!! Само дано утре през деня да не вали. Влизам в гумените ботушки и - кал до ушите! Calico, верно е, че в "калЪ", както казваше Парцалев в "Михал Мишкоед", изтърве ли се под правата лопата луковичка, посмъртно не може да се изрови. :twisted: Догодина очаквам доста единички листа от дълбоко. И ще отиват все по-дълбоко, де. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от nevenar »

Мери, две години подред не вадих луковици, тъй като, се олях и бях засадила, на порции, разбира се около 400 луковици! Купувах си промоция тух 100 там незнам колко си обаче има една тактика," куцата медуза" и викам аз хихихихихих засаждане в чашки от кафе , за да не потъват технологията е следната , това може би повечето от вас го знаят , за което предварително се извинявам !Та чашките се пробиват с малко по голяма дупка от за разсад поставя се луковицата вътре и се засажда ,обаче трудното е, че се сади с мотичка, а не със садило , но пък срока на чашката е три години и големината на луковицата не се променя т.е лалетата са си все същите и през трите години , а имах и такива без чашки черни на цвят резултата беше с формата на кокиче много беше забавно едро лале, а до него лилипут ама всичко му малко листенца пъпка хихихихи :lol: така че мили момичета слушам ви сега и технологията ми харесва :nod: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31779
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1136 пъти
Получил благодарност: 2775 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Садя си ги само с мотичка. :mrgreen: Лилипута в чашката ли расте? Цъ, не обичам бонзай. И лилипути не искам. :x
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Lizi »

Мари с теб сме мила мисленно в калта. :daaa:
При нас няма дъжд.Вчера дори поливах.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”