Ремонт на градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ремонт на градинка

Мнение от isa »

В смисъл ?, имаш много охлюви ли?
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Ами честно казано един- два пъти съм мяркала, но едната хоста е бая охрупана, някои от розите също. Не мога да си го обясня- близо са садени една до друга хостите, едната нещо си я хапва, другата не е бутвана. И при розите така- едната роза и лоницерата, която садих близо до нея са на решето, съседната роза е добре..
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Ремонт на градинка

Мнение от isa »

Според мен не са охлюви това, някакви гъсеници може би. На розите и лоницерата са им твърди и кожести листата, а охлювите обичат крехка зеленина. При мен климата е много влажен и знам със сигурност какво значи да имаш охлюви- говоря за стотици без преувеличение. Един-два са просто мечта. За нагризването мисля че всеки от по-разпространените инсектициди върши работа- децис, би.58, нуреле, карате. Докато за охлювите трябва мезурол или вениш- едни сини гранулки. Излиза малко солено, ако количествата са като при мен, но тази пролет успях да осигуря по -сериозна защита с 6 пакетчета вениш и след двайсетина дни още 4. После започнаха жегите и за тази година се спасих :nod:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт на градинка

Мнение от Магдалена »

Аз пръсках с нуреле еднократно.Втори път не се наложи.Иначе при мен бяха сгризкали розите и клематиса,гъсеници са.
Напръскай вечер,когато захладнее;тези гъсеници мисля , че излизат нощем, така че ще ги нагостиш за вечеря! :stiskam:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Страх ме е да пръскам, защото съседите имат много котки, които обикалят навсякъде, сега се навъдиха и малки котанчета, ядат и хапят всичко, дето шава и т.н. да не ги натровя нещо :hmmmmmm:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт на градинка

Мнение от Магдалена »

Че ти с котките си го закъсала много повече тогава! Това животно го ненавиждам- навсякъде се рови, пика, "ка, кърши де що види! Едвам си спасявам кивито от тях! :evil:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Ремонт на градинка

Мнение от subversive »

Мда, поунищожиха една част от божура, видяха ми сметката на вистерията, че ще се наложи да я местя, поопикаха кремовете и тук- там някоя тревичка, ама какво да ги правя, и те душа носят :| Едни малки пухчета такива, жал ми е да ги гоня, пък и да им се скарам, няма да ме отразят особено :lol: Засега не правят мащабни поразии, освен че спят в една шарена тревичка и малко са я посгазили :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Ремонт на градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Може и от котките да зависи, но моята засега е жива и здрава, а доста е пръскано из градината. Да чукна на дърво, още не ми е правила поразии.
незабравка

Re: Ремонт на градинка

Мнение от незабравка »

И аз пръскам редовно,но котаракът си е добре.Той по принцип не проявявя интерес към растенията,а до тоалетна ходи в съседите,там прекопават редовно лехите и е рохкаво,а у нас всеки сантиметър е засаден. :mrgreen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Ремонт на градинка

Мнение от zeleno »

Имам въпрос към софиянци
От къде да си купя сносна градинска пръст/или такава , като за саксий/ , да е в пликове и да могат да ми дадат фактура/не звам защо ,но не ми се ще торф/
И най-вече максимално евтина
Понеже ми запълниха ямите със сто процента глина , камънак и боклуци/що ли не се учудвам/ мисля като правя дупки за розите да ги запълвам при саденето с нормална пръст/ако е много солено поне 50/50 да размесвам.../Все пак дворът не е на баща ми....
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”