Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от alys »

Мисля да опитам само кексовата част. От години не купувам кори за баница, точа си (разтеглям е по-точно), но отнема време. ММ не е по баниците много и правя само около Бъдни вечер и Нова година.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от pepelqshka71 »

Поредна доза от кифличките на Грийни. Рая се обади, че си е намерила по кой да и пратя багаж утре сутрин и поиска кифличките с шоколад. Запретнах ръкави и ей ги. За час време ще ги изпека. Оказа се, че нямам яйце за намазване, та ще са голи
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от greeneyed »

Пепеляш. ако имаш 2 с.л.прясно мляко, капни и малко олио, като ги намажеш, поръси сусам или мак, каквото имаш. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от pepelqshka71 »

Свърши тя... Сложих и вторите да се пекат. За другия път ще зная. Благодаря Грийни :gush:

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от greeneyed »

Много прилежно си ги завила, :daaa: да не изтича шоколада, супер изглеждат!
Аз днес правих тиквеник. Както винаги съм сложила повечко тиква и стана повече сладкиш, отколкото баница. 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от ljuboznatelna »

В Пловдив на главната продават изключително вкусни пирожки, и като не съм ходила дълго време, реших да ги направя аз. Първо изгледах пет-шест руски видеа за пирожки, но ми се стори, че тестото с мая не е това, което помня като вкус. Затова се спрях на рецептата на Звездев. При мен беше необходимо да добавя още брашно, за да стане по-твърдо тестото и да може да се точи.


Тестото е като за бухти, и бях скептична, но пък се възползвах от руската технология, да не се използва брашно за разточване, а олио.
Оказа се, че има малък проблем със залепването, и някои ми се отвориха, а и малкото място не позволяваше да разточвам добре, и действах с ръце, затова са и малко безформени. Върху олио се получава.
Сиренето е твърдо краве, "Елена" от кутия. Споменавам го, защото знам, че има значение, някои се разтичат.

Аз не съм почитател на бухтите, но тези пирожки, дори и да не са като пирожките на главната, станаха невероятно вкусни. И олиото не се замърсява, защото не са точени с брашно. Мисля вече така да правя и бухтите.

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от alys »

Пирожките ги обичам с плънка от картофено пюре, овкусено с черен пипер, масло, задушен кромид и сол. Другата любима плънка е задушено прясно зеле, напълно сготвено с всички подправки, без остатъчен сос. Третата плънка е нарязан пресен лук и сварени яйца. Също като Люб харесвам тестото с кисело мляко и яйце. Май е време да направя скоро.
Вкусна е и плънката от кромид или праз с черен дроб (задушено, овкусено).
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от gonel »

Не точно тук, но все пак в кулинарната тема, топло ми отговорихте на мое питане.. Да ви се отплатя с едно прекрасно нещо - сандвич Берлин. Това е, така наречения, обърнат сандвич, но Берлин звучи по-стегнато и обещаващо..:)
Нещо наистина прекрасно е.. Направих го, научих го на доста хора и всички са - Уау! Защото имах злояди деца ли, не знам, но така се радвам на сладко нахранени хора.. Та.. Сандвича Берлин.. Две филии по-плътен хляб, да кажем ръжен, краве масло, ще видите, колко, след малко, резени кашкавал и бяло сирене, колкото да се покрие филийка.. Намазва се филийка обилно, да кажа, с масло, цопва се с маслото надолу в тиган.. Отгоре се слагат резените кашкавал.. Аз правя, да кажем, два правоъгълника и ги слагам един до друг.. По-добре е да са големи парчета, не много дебели или после ще си решите, колко.. Отгоре на кашкавала се слагат сиренени плочки.. И другата филия се намазва с масло и се захлюпва върху сиренето, но с маслото на вън.. И, така, сега се пържи от едната страна, с бързо движение обръщате и пържите и от другата страна.. Кашкавала се разтича, запържения с масло хляб е един път.. Това е сандвича Берлин.. /Ох, стана май много дълго, ама не знам дали стана ясно, не мога повече да пиша, ако някой не е разбрал нещо, да пита, моля../
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от ljuboznatelna »

gonel написа: Ное 21, '23, 20:37 Та.. Сандвича Берлин..
Всичко разбрах, и току що си приготвих един! И тостера за сандвичи (и без това беше малко счупен) отлетя в кофата за боклук. Отдавна му се каня.
Идеален начин за оползотворяване на сух хляб. Аз си го направих с кашкавал, луканка, кашкавал. Но всъщност може с всичко. Ще науча и синковеца. Благодаря!
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от gonel »

Ах, много се радвам, че е харесван! Да, така едни познати казаха, стават по-добри от тостера.. Уникално просто и ефективно приготвяне.. И, аз забравих да пиша, плънката е вариации, но кашкавала се разтича, запича се на тигана и става много добре, та хубаво е да го има.. Също, аз захлюпвам тигана с капак, повече да се разтече кашкавала.. Моите пикньовчета могат да закусват, обядват и вечерят сандвич Берлин.. Веднъж хляба ми беше на по-тънки филийки и малко плънката много дойде.. Така, че иска си хляб.. Да ви е сладко!
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”