Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от al.yank »

Гео,много се радвам,че са ви харесали :gush:
Със същото тесто правя пица или мекици.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от dora »

Саше, стана фентази мила моя. :daaa:
Само ще добавя моята промяна - от други подобни месеници зная,че когато вода и прясно мляко са едно към едно/ в случая прясното мляко- половината сложих водичка/тестото става хем хрупкаво хем меко.И още пекох ги над тава с вода.
Благодаря за рецептата.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от mucunka »

Aз ползвам такова тесто и за пици и за всякакви погачи,но смесвам прясно и кисело мляко в равни количества, без вода. Става меко и хрупкаво. А след изпичането и изваждането от фурната на погачата я намазвам с твърдо масло и увивам с кърпа. Става и остава мека дори и на другия ден,ако остане... :dovolen:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Tani
Виенско кафе
Мнения: 402
Регистриран на: Ное 1, '11, 16:41
Местоположение: Варна

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Tani »

А бе вие не готвите ли Си къде изчезна :hmmm:
Днес правя свински дроб в гювече и таратор
http://rusowelka51.snimka.bg/other/cvet ... 7.27264145" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tani
Виенско кафе
Мнения: 402
Регистриран на: Ное 1, '11, 16:41
Местоположение: Варна

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Tani »

Обърках темата сори :ufff: :ufff:
http://rusowelka51.snimka.bg/other/cvet ... 7.27264145" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от kim »

Баница с тученица
Подбира се по-млада тученица или такава, която все още няма семе.Количеството е според това, с колко кори ще правите баницата, но горе-долу 700-800 гр.
Нарязва се на ситно и се бланшира във вряща подсолена вода за десетина минути.Отцежда се и към нея се прибавят
3 яйца, 150-200 гр. сирене, ако е обезсолено и малко сол, 3-4 с.л. кисело мляко, не повече, защото тученицата си кисели, щипка сода прегасена в киселото мляко, и 3-4 с.л. олио в сместа.С тази плънка налагате баницата, може и вита, а също така може да прегънете кората на четири и да ги пържите като гюзлеме.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15890
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 871 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Гео, граф »

Не знам дали е за тук, ама ще я цопна, да не би да пропусна да се поФаля с тази плодова пита някаква 8-) ...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от svetla06 »

И като как точно се Фалиш? ;) Напиши какво-как-колко и т.н. Много моля :D :tzvetentze: .
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Димана »

kim написа:Баница с тученица
Подбира се по-млада тученица или такава, която все още няма семе.Количеството е според това, с колко кори ще правите баницата, но горе-долу 700-800 гр.
Нарязва се на ситно и се бланшира във вряща подсолена вода за десетина минути.Отцежда се и към нея се прибавят
3 яйца, 150-200 гр. сирене, ако е обезсолено и малко сол, 3-4 с.л. кисело мляко, не повече, защото тученицата си кисели, щипка сода прегасена в киселото мляко, и 3-4 с.л. олио в сместа.С тази плънка налагате баницата, може и вита, а също така може да прегънете кората на четири и да ги пържите като гюзлеме.
Ким, забравих да се поФаля, че я правих баницата. Тученицата придаде чудесен леко кисел вкус на плънката. Напомня баница със спанак. Получих похвали и...въпроси. :hihihi: Беше интересна реакция, като научиха какво всъщност са яли. :D :D :D
stanikoto
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Окт 18, '13, 15:10

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от stanikoto »

Дайте ми рецепта за фурна за хляб? Опитвах няколко но хляба все не става добре!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”