Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
dal

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от dal »

Отивате си на село и имате място - и тема сьм ви пуснала :mrgreen: :mrgreen:
И без това нищо не правите в софия смислено
И садиш брези на воля

Но ако на някой му е прилошало ще пусна снимка на балкона апартамента красно село- да си оправи вкуса :hihihi:
Ок аз ще се махна от тук, че ще почне сексът без мен оттатък :D
denitsavm

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от denitsavm »

Няма такива екстри, Дал, няма село... Имаме си вила, но тя е новичка придобивка и е като тук... Е тройн по-голямо, но не и голямо, а даже не е и в село :hmmmmmm: А как съм завиждала на децата със села... все сама съм си била на рождения ден, щото всички са на село, а аз в градинката пред блока :snif:
Аватар
kamisun
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Фев 23, '11, 10:40
Местоположение: гр.София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от kamisun »

Дени, пускам ти снимка на японската върба, моята е постригвам като дърво, а короната на топка, виждала съм я и на храст, но така повече ми харесва, така че .... очакввай я скоро.... Изображение
Аватар
kamisun
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Фев 23, '11, 10:40
Местоположение: гр.София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от kamisun »

Лятото и на слъънце листата стават ярко цикламени в края и удължени, точно като фламинго...... Изображение
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от isa »

Да допълня-върбата е Salix integra Hakuro Nishiki, развножава се лесно от резник потопен във вода или в почва . Много я харесвам и като малко дърво и като храст, много свеж акцент в градината :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7301
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 752 пъти
Получил благодарност: 1379 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

На моята й оставих един висок и прав клон, да я удължа, защото стеблото надебеля и изглежда несъразмерно. Сега горе стърчат 10 клонки, долу е топка, много е смешна :D
meggi13
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 7, '12, 10:16

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от meggi13 »

Здравейте!Много хубав форум идпълнен с красота и творчество.....
Аз имам следния проблем.От две години озеленявам двора си.Имам бреза/май обикновенна..../Засадена е есента на 2010год.Миналата година се разлисти и порасна значително.НО...след тази сурова зима нещо се промени....Вече е май месец,а тя няма зелени листа...никакви...Като се вгледам виждам пъпчици,но само това.Връхчетата на малките клонки изглеждат позасъхнали някак. :snif: Възможно ли е да е измръзнала?Нали уж расте и в Русия,където студовете са жестоки?Или нещо друго я умори....Механични повреди не открих/наранявания например.../.Моля ви,ако имате представа кажете какво да си мисля...Иначе редовно я напоявам,рано напролет и посипах малко селитра,окопах я....Идея нямам какво да мисля :twisted: Да я оставя ли за догодина,да чакам дали ще се оправи?
Благодаря предварително!Бъдете все така вдъхновяващи и ентусиазирани....
Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от kareliata »

Рамката е само в цемента:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7301
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 752 пъти
Получил благодарност: 1379 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

И фона им харесва много :)
meggi13, странно е, дървото е старо, нямам идея от какво може да е умряло (ако е умряло). Във всеки случай не вярвам да е от студ, защото вирее в четвърта зона, което ще рече -30 до -35 градуса.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от libra »

Имам 5 пауловнии в двора,но са се разлистили само до крачолите-явно са измръзнали останалите 2,5 метра.Жалко ,тъкмо бяха започнали да ми завиждат селските.Сега не мога да си представя на какво ще приличат с тези големи листаци на тази височина.А лилавото аз ще трява да им го рисувам.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”