КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Таралас:
…………………И накрая, за протокола, през 1980 година в Куклен имаше точно 15 декара киви насаждения , 7 декара нар, 2 декара дафинов лист и други подправки които през 1992 година при раздаването на земята ТКЗС ги разора и унищожи, аз живея почти до масива, там израстнахме и трябва да ти кажа , че не беше поливно и никога не стана така едро както ни се искаше , но поне ядяхме киви на корем като деца. Обясни ни малко за твоя съсед какви сортове киви е разпространявал в България и от къде се е снабдявал с материал.........
Ордонез
.........................Така , любовта ми към плодът киви започна през 1996 година когато при едно посещение в Петрич се запознах отблизо с това растение .......
Къде казва истината Таралас - Ордонез
ICQ: 260535431
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Таралас »

Мамин Гого, любовта ми към този плод да го отглеждам започна тогава - 1996г. , а не кога ми е харесал да го ям,( в Петрич изкупувах кивито два пъти седмично като товарих по 5-6 тона на ден и се наложи вече да не го гледам с детското си око , а с окото на човек виждащ ползата и възможността да се разпространи из България) - друго ще питаш ли ???? Много те моля другарю от КГБ ли си от ДС ли си вземи иди на психиатър защото се излагаш и ставаш доста смешен. И друго ще ти рекна, кой си ти че да ти давам обяснения като на разпит, много те моля за последно ходи да спинкаш, ако обичаш децата с тоя акъл си лягат в 8 часа. Айде лека нощ. Абе хора верно народа е изперкал на максимум (една част де) ама то достатъчно за да ти развялят вечерята.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Мария Николова »

Е и какво от това, че през 1980 г., като дете е ял киви, а през 1996 проявява интерес към кивито - ботаника, технология на отглеждане!
Планината пак се напъва, напъва... и роди мишка. :lol:
Гого, пак безпредметно "откритие". До кога?
Я, първо показвай на жена си какво си написал и, ако тя каже, тогава изпращай мнението си. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от johnstalker »

s_t_m написа:....
Я, първо показвай на жена си какво си написал и, ако тя каже, тогава изпращай мнението си. :daaa:
Аз пък искам и жена си да покаже! :hihihi:
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Таралас написа:Мамин Гого, любовта ми към този плод да го отглеждам започна тогава - 1996г. , а не кога ми е харесал да го ям,( в Петрич изкупувах кивито два пъти седмично като товарих по 5-6 тона на ден и се наложи вече да не го гледам с детското си око , а с окото на човек виждащ ползата и възможността да се разпространи из България) - друго ще питаш ли ???? Много те моля другарю от КГБ ли си от ДС ли си вземи иди на психиатър защото се излагаш и ставаш доста смешен. И друго ще ти рекна, кой си ти че да ти давам обяснения като на разпит, много те моля за последно ходи да спинкаш, ако обичаш децата с тоя акъл си лягат в 8 часа. Айде лека нощ. Абе хора верно народа е изперкал на максимум (една част де) ама то достатъчно за да ти развялят вечерята.

Re: Киви
от Ордонез » 15 Май 2011, 09:43

В Петрич , около 1990 г . имаше 500 декара точно преди линията на входа на града завиваш в ляво караш стотина метра и си в масива. ТКЗС то го беше създало не с опитни цели а да задоволява нуждите на някой. Всичкото беше с капково, сега останаха има няма 200 дка всичко се занемари от мързел понеже след като раздадоха 1992г земята , ЧАСТНИКА , вместо като не му се работи да го даде под наем. Те предпочетоха само да го берат без никаква работа, чат пат неква резитба. резултата дребно киви - евтино. Аз лично съм товарил на цени между 0.30 и 0.50 лв за кило. А относно италианската техника за кивито, евала. Ще ви кажа само едно. Италианците до преди 15 тина години се учеха от гърците как се прави финка от киви. Сега гърците се учат от тях. Евала на жабарите работливи са и си разбират от нещата.

Та за последно те питам кога си се запознал с КИВИТО???
ICQ: 260535431
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

:zzz:
ICQ: 260535431
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Мария Николова »

johnstalker написа:
s_t_m написа:....
Я, първо показвай на жена си какво си написал и, ако тя каже, тогава изпращай мнението си. :daaa:
Аз пък искам и жена си да покаже! :hihihi:
Джонка, показана е, виж аватара му - дамата до Гого.
Ама пак го е изтървала, та два пъти изпратил дребнавия си пост. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Таралас »

Мамин златен беее, Гошко ??? През 1957 година мойто момче дебелия сняг и понеже си доказан психо ще ти обясня за последно 1990 година когато идва демокрацията в БГ тези масиви малко по малко се занемариха и от 500 декара останаха няколко парчета разпокъсани тук 10 там 5 там 6 а между тях гора от лиани къде изсъхнала, къде изкоренена . През 1980 сефте видях киви , през 1996 започнах да товаря за вътрешния пазар за Слатина, и понеже ми беше втръснало да се разкарвам из града докато товарят се разкарвах из масива разглеждах изумявах се , разпитвах за това как се гледа , пръска ли се, колко се пои с вода и за разлика от теб Гошко аз изслушвах а не търсех под вола теле, щото под вола теле няма момченце ясно ли ти е. Ако и сега не си го разбрал ти е нужен преводач. Ама ти не си виновен де, такива като теб с лопата да ги ринеш, бог дал.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
dal

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от dal »

Днес ще беседвам с управителката на зеленчуковия двор :mrgreen: щото при мен улук да стърчи- по него има качен и вързан катерач роза...
пък на това му трябва асмалък
ако тя се навие , ще ми продаваш , като си такъв навивач! сигурно си писал , но кога се садяха -да не ровя ?!
Оставете Гого намира , той си се социализира тук по неговия си начин :tzvetentze:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от dancheto »

Моите кивита които си купих от теб снощи като ги гледах в градината не са мръднали! Страхотни екземпляри, стеблото си стои все така зелено и няма видими признаци на измръзване! :daaa: Зимуват за първа зима, без никаква защита!
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”