помощ - котки

tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: помощ - котки

Мнение от tonimimi »

Котките не харесват и миризмата на индришето.Научих го съвсем случайно от една приятелка тя също има много цветя +2 котки и във всяка саксия е сложила по едно листо от индрише.Дори и изсъхнало то пак си мирише.А за тези които имат градини(аз нямам) ако имате по голямо индрише го пресейте в няколко по малки саксийки и го наслагайте из градината.Не знам дали издържа нашите зими, но не съм го виждала засято в градина.И аз имам котка която е голям ловец на мухи и тези миризливки(бръмбар бомбардировач)които се настаняват през есента по пердетата и цветята.Та винаги имам по една обърната саксия. :dovolen:
dal

Re: помощ - котки

Мнение от dal »

В двора наш Коко си има място където ходи предимно - под един голям бор някой си е изсипал пясъка три торби за поледиците зимата и котаракът го е ароматизирал яко , добре че е в страни и никой не минава наблизо до мястото , а борът е висок и здрав ! / Опитайте с купчина пясък някъде?/ Но горе в зеленчуковия двор си минават и играят и на съседа котките , пък ние освен Коко който варди ревниво двора имаме и куче , макар и плюшено диване , но все пак не пудел - комбинацията чужда котка + Ронко е такова светкавично търчане напреко през всичко , че предпочитам котката да си свърши работата и да си е заминала , отколкото той да я види и подгони ! Рони го не бъркат ни рози , ни храсти , та даже и бодливите - изорават наред!
Отделно котаракът тормози и гони кучето , смешното е че правеше същото и нападаше и предишното куче , което не беше хич бутафорна лига като сегашното. Бойко си беше 80 кг пес каракачанец , обаче котаракът му скачаше на бой системно и кучето макар и с досада му отстъпваше !
Нямам решение , а и честно казано , природата нещата си ги регулира някак си и без наша намеса.
Докато имаме много птици из двора , значи котките не са ни твърде много !
Не е сериозно да се мисли и ловят котки в капани или стрелба , това е безчовечно . Виж , ако ти се завират в къщата няколко пердаха с метлата дето вика Миша -помагат.
Веднъж съм вдигала ръка от котка , влизаше даже в къщи и беше рядко свирепо животно , ами и нападателно. Освен че ми трепеше котарака се опита да захапе и мен в къщи , тогава обаче немах метла а стои една бухалка до входната врата , само дето не потроших спалнята , тогава съм видяла котка да ходи по вертикални стени , и успя да нацели изхода. Него го ликвидирах два дена по късно. Ама не беше заради градината , а заради кастрирания влачеш се Коко.
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от aloe2 »

Тези са моите котки,саморазмножили се,без да ме питат :lol:
Много ми идват,но..какво да ги правя.Живеят си животинките ,правят белички,ядосвам им се понякога
. Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: помощ - котки

Мнение от Албена »

Есента ,като си насадих лука ,много им хареса на котките и си направиха тоалетна там. :svekurva: Всяка сутри наново посждах извадените луци.Накрая нахвърлях тъки клонки отгоре и мирясаха .Лукът ми вече е поникнал . :mrgreen: Имаме куче ,кето види ли котка пощурява,обаче както казва Дал ,по-добре котето да си свърши работата някъде спокойно ,отколкото бясното гонене и лай.
dal

Re: помощ - котки

Мнение от dal »

Алое , ама па какви са хубави :sheart:
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от aloe2 »

Нали? :lol:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от serena »

Направо си представям как Коко се ежи на голямото куче :D :D
Алое, чудни муцунки са :liubov: и аз ако много се наложи да гоня котка от двора си, бих предпочела да направя двора по-неудобен за вършене на тоалетни нужди. Иначе няма значение двор или апартамент, където има котка или куче, все ще има белички, та човек трябва да гледа малко по-лежерно на това.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
АНЕЛИЯ83
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Мар 12, '12, 08:12

Re: помощ - котки

Мнение от АНЕЛИЯ83 »

до gogoman - с отговор ,че няма такава порода сибирски маламут - маламута е аляски, а хъскито сибирско . имаме и котки и кучета като едното е хъски. еми за мен по малкото зло за градината са котките...
troll

Re: помощ - котки

Мнение от troll »

Начи на мен гадния съседски котарак не ми пипа градината, но ми сереше по двора.
Ся това не е чак такваз болка, но не е и приятно.
Аз отначало се опитвах да бъда добър и само виках по него.
В резултат престана да ми обръща внимание.
В двора имам цепеници и почнах да ги хвърлям по него и имаше ефект но аз прекратих, щото един път той побягна в грешната посока и цепеницата се стовари съвсем до него.
Ако го беше ударила щеше поне да го осакати.
Решението се оказа пневматичен,въздушен пистолет.
Той не е с еднократна помпа, като пушките по стрелбищата, а се помпа 10 пъти.
Е на едно помпане се стряска и нищо, на две се изнизва и пак се връща, но с три помпания от една и половина години съм събрал 2-3 мини.А иначе беше ежедневно.
И изобщо не подбираше пресно разрохкано, трева или рози.
Важното е да е у нас.
:mrgreen:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от ann »

Моят сегашен проблем със съседските котки е, че два едри котарака провеждат редовни битки в напъпилата камелия. До момента 4 едри пъпки паднаха жертва на боричкането им.
Идеята на Botan за индришето ми допада, но дори и да намеря от някоя баба, няма да оцелее сега.
Някой знае ли какво друго би могло да послужи като репелент?
Имаше нещо, с което се мажеха первазите на прозорците, за да не къкат там котараците в периода на разгонването :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”