Трудни за вкореняване

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Lizi »

Недей мила.Аз съм разочарована от тях.Просто са прехвалени.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от belika »

Lizi написа:Недей мила.Аз съм разочарована от тях.Просто са прехвалени.
Вероятно е така, аз скоро по всяка вероятност няма да се снабдя с такъв. Но ми подшушнаха, че в него доста лесно дори през зимата се вкоренявали клематиси :hmmm:

Аз бих искала да споделя за текущите си експерименти.

В бакалията до нашия блок напоследък продават мандарини с доста свежи клони. Опитах веднъж да подрежа клонки и да ги топна във вкоренител = после в торф и перлит, поляти и повити в пликче. Нищо не стана, листенцата опадаха и толкова, изхвърлих ги.

Снощи купих нови мандарини, специално ги подбрах с по-едри и свежи клонки. Махнах плодчетата, подрязах клонките и без вкоренител ги натопих в чаша с вода, сложени край прозорци до пасифлорените резници. Четох в нета, че ако се пулверизират редовно има шанс да пуснат коренчета :hmmm: :stiskam: :tzvetentze:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Lizi »

Това че са окапали листата не е фатално.Не бързай да отписваш. Могат и така да се вкоренят.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от belika »

Благодаря, Лизи :tzvetentze: Ще ги полея значи и ще почакам още мъничко :stiskam: :liubov2:

Междувременно бих искала да докладвам за моята жасминена епопея.

От две резничета нощен жасмин, изпратени ми от Шуши - успях почти ведагически да вкореня едното - точно посред летните жеги, което почти светкавично ме дари с доста обилен и ароматен цвят. Още е живичко :stiskam:

От множество резничета градински и саксиен жасмини, изпратени ми от Красиани - успях да убия всички градински резници, и имам все още две полуживички саксийни жасминчета - развиващи листни пъпки, но без корени - вече доста месеци :snif:

Резничетата прекрасен истински чаен жасмин - Самбак - от Лизи - доста по-скоро получени - вече имат коренчета, но още са си в минипарничето :ieeemyzh: :ieeee: :stiskam:

Благодаря ви, мили момичета! :tzvetentze:

И в заключение - около 30% скромен успех със жасминовото широко семейство. :tzeluvka:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Lizi »

Браво. :daaa: Доста е труден този мой жасмин за вкореняване.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от belika »

Lizi написа:Браво. :daaa: Доста е труден този мой жасмин за вкореняване.
Да, но при мен май различни се оказват по-трудните за вкореняване - някои уж не толкова трудни се проявяват като невъзможни :hmmmmmm:

Бих искала да докладвам, че горните резници хибита, които свестявахме преди месеци - подарък от Данчето - се хванаха, а единият скоро ще цъфти :nod: :ieeemyzh: :liubov: :tzvetentze:

Благодаря отново на всички за цветните радости! :tzeluvka:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
juzy
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 19, '12, 15:28

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от juzy »

Аз все още имам цъфтящи рози в градината, та се питах дали бих могла някой резник да пробвам по това време на годината и как изобщо става номера , че никак не ми е ясна процедурата. До сега само мушкато и сакъзче успявам да вкореня, но тях всички успяват да вкоренят...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Виола »

Става. Чети в тази тема http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=25&t=2015" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
juzy
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 19, '12, 15:28

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от juzy »

благодаря :)
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от belika »

днес, поведена от клематисовия траур, обхванал всички, които вкоренявах лято и есен реших да изровя две -

- единственият резник мазури, който успя да пусне някакви коренчета от моя клематис мазури, а цяло лято рязах и залагах много резници :hmmmmmm:
и
- единственото резниче Контеса дь Бушар, от няколкото резничета, подарени ми от Данчето

и - изненада! явно тези две резничета са били по случайност с долни пъпчици и въпреки изсъхнала и /или изгнила изцяло горна част - долните пъпчици са живи и растат! На мазурито, което вече е със стабилни коренчета долните две пъпчици са вече към 3-4 сантиметра събудени :liubov2: ако оцелее е подарък за Лизи :stiskam:

ако и след тази операция не съм ги убила - има вероятност поне две резничета да оцелеят до пролетта :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:

другите няколко, изровени от гълъбите и върнат от мен обратно в яслата преди месец най-вероятно са заминали, но още си стоят на студа на балкона, няма да ги пипам, ако някой изкара - изкара :hmmmmmm:

мога да се оплача също, че убих безвъзвратно вече два резника пасифлора бледорозова и тъмнорозова :snif:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”