За семената-съвети за начинаещи и не само

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Миша »

krasetoterzieva написа:Моля да споделите от къде ще купите торф за разсада ? За София става дума. Да е качествен все пак и изпробван.
http://www.biocvet.com/profesionalni_substrati.html" onclick="window.open(this.href);return false;

звънни предварително,че не винаги има човек в склада,не слизай от колата без охрана и храна за кучета :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Titi »

Много се чудех къде да сложа тази полезна информация, та може би тук й е мястото

Използвайте кора за яйца за засаждане на цветя и билки
http://saveti.framar.bg/%D0%B8%D0%B7%D0 ... 0%BA%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от kesten »

Може ли съвет от къде да купя семена за тиква и каква да е тиквата? Кога е най-добре да се засеят. Закъсняла ли съм?

За двора на майка ми е, а нищо не разбирам от тикви?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Di_Va »

Кестетче, днес видях съседа, който отиваше да сее тикви, значи сега е точното време. За сорта не мога да дам съвет, аз харесвам т.нар. цигулки, ама вкусове разни..., то не че някога съм отглеждала тикви :oops: , с изключение на няколко декоративни сорта :lol:
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от денси »

Кестенче .Има различни тикви .Белите и цигулките са за ядене .А има едни оранжеви те мисля са за храна на животните .Ти какви търсиш .Ако искаш да питам свекървата дали има останали .Знам че ние садихме в двора -бели за ядене .Те обхващат големи пространства .Цигулките са за баница и се катерят .Незнам дали има останали семена ака искаш да питам .
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от gabi123 »

Кестенче сега точно се садят тиквите и аз имам семена от бели ако искаш,ако се разровя май и цигулки ще ти намеря :hmmm: :tzvetentze:
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от dany »

И аз по тиквената тема : тиквите-цигулки, в земята ли направо или първо трябва разсад?
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от kesten »

Е добре че ви има. Благодаря Дива, Денси, Габи.
Купих от сортови семена -семена от бяла тиква и цигулка и събота ще ги садя. Значи слагам направо в гнезда в земята по три семки /или повече/.
Да накисна ли семките от предната вечер или не е добра идея?
Да ги редувам ли гнездата - бяла, цигулка през метър или.... Има и мрежа по която да се катери цигулката.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от gabi123 »

Кестенче не е нужно да се накисват семките,никнат бързо
В моят край цигулките ги отглеждат на конструция тоест на високо ,а белите тикви на земята :daaa: :tzvetentze:
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от денси »

Кестен -не се киснат семената .Бялата тиква иска много място .Тя пълзи по земята и заема много място .Листата стават едни големи .Според мен някъде по-назадно място в двора .А цигулката ние садим до асманлъка и тя се катери по тръбите .Когато стане голяма я привързваме с мрежа да не се откъсне като виси .Ако мрежата е желязна ще стане но ако е от тия за краставиците няма да удържи тежината .Не се садят на едно място -неможе да ги редуваш .Това според моите наблюдения -ние така правим .Но нека и други да дадат съвет .
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”