Къртица

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Къртица

Мнение от Diyana »

Напомням мила, напомням-понеделник е...не го приемай като даване на зор :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Къртица

Мнение от calico »

при мен е пълно със слепи кучета, отдолу имам цял подземен град с канали. къртиците са по-малко но и тях ги има.
имам два от тия уреди, работят си, ама не виждам да са ги спрели. но пък може и да им пречат малко. Никога не съм правила опит да ги тровя и трепя, не обичам такива работи. задоволявам се да ги гоня от двора, засега горе-долу се попдържа равновесието със счукан чесън.
тъпча им дупките със чесън - счуквам направо една глава с чука и вътре, заривам. мисля че миризмата не им позволява да се развихрят. напролет като има зелен чесън и стеблата и обелките са винаги в дупките.

ах, да - засадих тая година извън оградата но покрай нея, гулия. мисля че потока слепи кучета се пренасочи натам. а и имах жива зелена ограда цяло лято, сега имам гулии за ядене. :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shagrath
Виенско кафе
Мнения: 382
Регистриран на: Сеп 30, '10, 21:23

Re: Къртица

Мнение от Shagrath »

Екологичните ти прояви с положителна насоченост заслужават похвала :tzvetentze: Обаче аз не съм чак толкова екологично настроен, особено когато къртиците ми умориха три поръчкови рози :evil: Отгогава съм им обявил война, и в момента редовно им устройвам газови атаки с таблетки делиция :twisted:
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Къртица

Мнение от Diyana »

Е, виж това с чесъна не съм го пробвала...
Не смея да се похваля...ама от два дни нямам дупка :ieeemyzh: Не знам точно от кое е?Сигурно от Делицията...знам ли!
Вчера ми казаха и вариант с прах за пране от най-евтиния...хората, които го използват тоя метод си взимат от прах за пране и го разхвърлят около насажденията с картофи...Казват, че няма нито сляпо куче, нито къртица, а и главната им болка са били поповите прасета...вече нямало нищооо...Изненадах се, представих си как си хапвам пържени картофки и от устата ми излизат сапунени балончета :lol: , обаче хората казват, че не се променял вкусът на картофите...Въобще нямало проблем за насажденията, понеже измиващите препарати били на основата на торовете...По-знаещите да кажат - да верваме ли...да не верваме ли... :?:
dal

Re: Къртица

Мнение от dal »

аз днес се свързах , 4 димки са общо 24 лв били -4 димки са за 4 лъча къртичи дупки-така са в пакети
ако се интересуваш -пиши ми на лични , ще ти дам телефона на жената , която ми ги осигури , обади и се и се разбирайте :dovolen:
не съм чувала за праховете за пране ,ама нищо не пречи да се изчака дали е траен ефектът :hmmm: де да знаеш от кое ще мине
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Къртица

Мнение от klapan »

Diyana написа:Е, виж това с чесъна не съм го пробвала...
.... обаче хората казват, че не се променял вкусът на картофите...Въобще нямало проблем за насажденията, понеже измиващите препарати били на основата на торовете...По-знаещите да кажат - да верваме ли...да не верваме ли... :?:
Много често и много хора говорят за неща,които изобщо не разбират....И тук,за жалост,май е така.Торовете съдържат почти изцяло усвоими от корените на растенията вещества,в общия случай смесени в подходяща пропорция в зависимост от това какви растения и кога ще подхранваме.А ...измиващите препарати са нещо много различно,и не се заблуждавайте,че съдържат фосфати.Сравнете сами какво съдържат те и дали то е нужно на растенията ви - а имайте предвид,че разтворите им променят и рН на почвата.
http://bg.cleanright.eu/index.php?optio ... temid=1038" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bg.cleanright.eu/index.php?optio ... temid=1014" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Къртица

Мнение от Diyana »

Абе, аз си знам, че на хора дето през живота си не са гледали друго освен домати и картофи, не бива да вярвам за декоративна растителност...амааа... :angelche:
И като си представя, че съм яла от техните картофи :spuke:
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от Вискяр »

Като не искате да има живот в почвата ви насипете пясък, торете с изкуствени торове и няма да има нищо изровено. Друг е въпроса как ще изглеждат растенията, дали ще са здрави, красиви, ароматни и плодородни...
Къртицата, която прави купчинки за проветряване, е месоядец и приятел.
Сляпото куче не прави купчинки и е вегетарианец и напаст- конкурентни взаимоотношения. :eeeh:
Рицина не върши работа, освен като декорация. Прах за пране е съсипване на почвата. За ултразвуковите джаджи още не съм чул от някого да вършат работа, и аз съм ги пробвал. Димките морят де що срещнат - сляпо куче, къртица, и всичко останало живо, дето попадне в обхвата. Съдържат сяра, която при изгаряне се превръща в серен двуокис, който се свързва с влагата (при вдишване, по лигавицата на белия дроб) и става на серниста киселина - малко по-слаба от сярната киселина в оловните акумулатори. Ползвал съм ги, изчистих си двора от сляпото куче, но покрай него се зяносаха и къртиците, и Господ знае какво още. Та се наложи да ловя къртици от други места и да ги заселвам наново в двора. А сляпото куче след 3-4 години пак се появи. Природата не търпи празно място.
Shagrath написа:Екологичните ти прояви с положителна насоченост заслужават похвала :tzvetentze: Обаче аз не съм чак толкова екологично настроен, особено когато къртиците ми умориха три поръчкови рози :evil: Отгогава съм им обявил война, и в момента редовно им устройвам газови атаки с таблетки делиция :twisted:
Розите не са се били добре вкоренили. Било е нужно само да ги пресадиш. Или по-скоро да ги притъпчеш и полееш. Имам стари рози, всяка година засаждам по още някоя - нямам проблем с къртица.
Всяка година засаждам хиляди корени зеленчук, малини, ягоди, френски гроздета, овошки. Ако някъде нещо се разрови го притискам, притъпквам и поливам. Докато са млади и недобре вкоренени. На добре вкоренено растение досега не съм имал поражение.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Къртица

Мнение от Diyana »

Вискяр, ако някога пак ти трябват къртици...имам няколко, които отчаяно искат спокойствие и теферич, без някой да ги дебне с мотиката...
Колкото до това дали къртиците са ни приятели или не...не съм на твоето мнение ;) Къртицата като рови не гледа през какви корени минава и прави всичко по пътя си лом...не мерси, такова приятелство не ща :lol:
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Къртица

Мнение от naa »

Къртицата, която прави купчинки за проветряване, е месоядец и приятел.
Сляпото куче не прави купчинки и е вегетарианец и напаст- конкурентни взаимоотношения
А как да разберем кое е сляпо куче и кое е къртица?
Като не искате да има живот в почвата ви насипете пясък, торете с изкуствени торове
Напълно съм съгласна, че от изкуствените торове тръгва цялата напаст, за да свърши до пестициди и хербициди. Ами как да употребявам олио, като научих, че преди да засадят слънчогледа, пръскали с някакъв системен хербицид против троскот, който унищожавал всички треви, с изключение на монокултурата за добив/слънчогледа/.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”