Къртица

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Къртица

Мнение от Анемоне »

Дано не ви обидя с мнението си,но все пак имам право на такова мое си:това с отровите,лопатите и въобще убийствата на същества,които просто са устроени да живеят така е УЖАСЯВАЩО!Къртиците са част от екосистемата,такива сме и ние,всички сме....ако ни няма ...или пък тях.....??
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Къртица

Мнение от calico »

Анемоне написа:Дано не ви обидя с мнението си,но все пак имам право на такова мое си:това с отровите,лопатите и въобще убийствата на същества,които просто са устроени да живеят така е УЖАСЯВАЩО!Къртиците са част от екосистемата,такива сме и ние,всички сме....ако ни няма ...или пък тях.....??
напълно подкрепям :daaa: достатъчно е да ги изгоним оот двора, не бих убивала животинките. Котките го правят :angelche: , ама и те част от екосистемата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Къртица

Мнение от Анемоне »

Да котките...ама и те пак покрай нас,като къртиците.Аз на моите от 1 седмица им се сърдя ......
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Къртица

Мнение от d_vitanova »

Напълно си права, Анемоне! И аз не искам /то и не мога/ да убивам сляпото куче. Даже съм склонна по настояване на дъщеря ми да му отделя 1 кв.м. примерно /в двора! не извън него/ , да му насадя каквото най обича и да си яде там! Да ама не! То няма спиране и милост! На ред минава и само золуми! Ами ще си пречим явно - то на мен и аз на него!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 493 пъти
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от nadin »

Анемоне написа:Дано не ви обидя с мнението си,но все пак имам право на такова мое си:това с отровите,лопатите и въобще убийствата на същества,които просто са устроени да живеят така е УЖАСЯВАЩО!Къртиците са част от екосистемата,такива сме и ние,всички сме....ако ни няма ...или пък тях.....??
Въобще не става дума за обида наистина :dovolen: Просто въпрос на гледна точка. Аз за сляпото куче доста неща съм изчела и да ви кажа това с екосистемата по селските райони с обработваеми почви отдавна не съществува в естествения си вид. Едно време естествени врагове на къртиците и слепите кучета са били лисиците , поровете, белките. Такива неща в обитаемите селски райони почти не се срещат и като резултат къртиците и слепите кучета се размножават без контрол. А съгласете се че в основата на екологията стои естествената регулация. Ако я няма трябва по някакъв друг начин да се регулира числеността иначе започват проблемите. Това естествено като допълнение на това че ми ядат цветята :D И не че досега съм имала голям успех в регулиране на числеността им както казах по-горе. :D :D
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Къртица

Мнение от kesten »

дара написа:.
Сега ми казаха с трифазен ток,било ефикасно,:hmmm:
Дара, би ли споделила подробности. Не е сигурно че ще пробвам, но все пак :mrgreen:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8219
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Къртица

Мнение от дара »

Kesтen,не съм много наясно а и не мога да го направя та не се заинтересовах много,но се слагали в дупките мокри вестници и електроди,включвал се ток и животинките загивали :snif:Принципът бил,като ловене или убиване на риба във водоеми с ток :nod:
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от Вискяр »

kesten написа:
дара написа:.
Сега ми казаха с трифазен ток,било ефикасно,:hmmm:
Дара, би ли споделила подробности. Не е сигурно че ще пробвам, но все пак :mrgreen:
Искаш да се самоутрепаш ли?
denitsavm

Re: Къртица

Мнение от denitsavm »

И на мен ми го казаха това с тока и ме предупредиха да не го пробвам :twisted: , аз ток не пипам.

Сега да кажа, въпреки, че знаете - сляпото куче и къртиците са 2 отделни неща. Сляпото куче си е подземен плъх, май не съществува в свободно състояние из природата, а се лепят на обработваемите земи. Нищо полезно от него няма там. То се храни с грудки, луковици и всякакви такива :evil: Туй чудо трябва да се убива... и разкарва със всякакви средства :evil:

Къртицата от своя страна се води полезна животинка - яде ларви, червеи, голи охлюви.... проблемът при нея е само разравянето и разместването на луковиците, правенето на купчинки, както и тунелите, които оставят растенията ни да висят във въздуха и да съхнат :eeeh: Ако искаме еко-земеделие или поне възможно най-еко, то ще трябва да съжителстваме с къртици, защото естествените торове, особено ТКЧ, водят до появата на много червеи и други гадини, които пък са като шведска маса за къртиците. Та ако само отвреме навреме минава и прави поразии, не би трябвало да се занимаваме, но когато при мен стана постоянно вече е непоносимо ... и ще се боря с тях, да се махнат :evil:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Къртица

Мнение от pipike »

На женския пазар има за плъхове или мишки пакетчета които
трябва да се поставят в дупката.Магазина е до църквичката вътре в ограждението.
Не трябва да се пипат с голи ръце защото човешката миризма ги отблъсква.
Има бели ръкавици в аптеките по 10ст.
Целия пакет миналата година беше 5 лв.
Има ефект да знаете - но ако случайно си хапнат.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”