Градинката на Миша

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от borislava.kirilova »

Миша, ти си герой! Защото съм с тежки животозастрашаващи алергии- кучета, котки, коне и анафилактичен шок от пчели, защото съм с -8.5 диопъра, защото съм с двустранна луксация и на двете тазобедрени стави от раждането, резпозиционирани на 4 годишна възраст, защото съм с плексити и проблеми с кръста и защото на 24години тежах 85кг, на ръст 1.58м.
Та, заради всичкото това мога да разбера, до някъде тези години през какво си минала.
Свалянето на 35кг и задържането им е подвиг. Сигурно съм казвала, че по образование съм ветеринарен лекар и ще си позволя да дам съвет за здраве. Спорт, движение и сериозно отношение към храната. Тя е гориво, не враг. Така, както внимаваме какво гориво да сипваме на колите си, така трябва да се отнасяме към храната, хранителните добавки и поддържащата терапия, в твоя случай инжекциите с хиалуронова киселина. Със силов фитнес се занимавам от 8 години и то не да гоня форма, а да развия атрофирали мускули и укрепя сухожилия, и отслабен гръб, и коремна стена. Трябва само постоянство. Това, което постига спорта и движението с тялото и най-добрия лекар не може. Хирургията и протезирането са краен вариант, за един ден след доста години, сама ще разбереш кога.
За къщата - направи да е лесно за подръжка. С най-минимални усилия, защото човек се уморява и от ремонти, и от подръжката на дома. Аз вкъщи се отнесох като към хирургична зала - всичко гледах да е с минимални усилия и пипане на конструкции и като се прави и обзавежда как ще мога аз да го обгрижвам.
Сега тези принципи пренасям в градината, защото все пак деня е 24часа и времето е ограничено и там за подръжка.

Целувам те! И понеже за всеки дом трябва нещо старо, аз отглеждам още бабините мушката, стари сортове и за теб има едни растения, които ще кажеш кога да стигнат в твоята къща. :gush:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Не, не съм герой, момичета, неудобно ми става :oops: , просто съм човек, който иска да си върне старото аз.
Трябва само постоянство. Това, което постига спорта и движението с тялото и най-добрия лекар не може.
За това гласувам с две ръце!
Бори, :tzeluvka: :gush: , ще дойде ден да мисля за китките, но още е далече.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Миша написа: Яну 11, '24, 17:25 Благодаря, Люб :tzvetentze: , ще го подложа на обсъждане , макар от сега да чувам мърморене " къде ще сложим дивана и не искам да се храня на тъмно" :snif:
:lol:
Ами така е, всеки го вижда през собствените си очи :) Аз защото предпочитам да готвя на светло ;) А след храна вкъщи всеки се оттегля в стаята си.
Твоята схема си е много хубава!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Lalel4e »

Миша написа: Яну 11, '24, 16:09 Снимки нямам, заминаха със снимка бг и със стария ми компютър, само спомени останаха, хубави спомени, от времето, когато нямахме достъп до "маркови" китки, когато се радвахме на всяко ново попълнение и не мислехме много много за геометрия и стилове, достатъчно беше да ни е пъстричко и цветно , и ни ставаше топло и уютно на душите…
Неееееееееее!!!… :cry: :cry: :cry:
Точно такива градинки обичкам - непринудени, цветни!
Ее, много мъчно ми стана за снимките! :snif:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Добре де,не реви, ще потърся някъде из безбройните ми папки, все нещо ще е останало , естествено и в компютъра ми е артистичен хаос , все опитвам да създам ред и така и не ми се отдава, това е малко като намерението ми да създам спокойна градина в зелено и бяло , представете си, аз :shock: , добре, че си остана намерение без дори частично изпълнение, обаче отбележете, и аз понякога пожелавам да съм стилна :smakeup:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Lalel4e »

Миша написа: Яну 12, '24, 12:33 Добре де,не реви..
:lol:
Добре, няма.
Ама ако до пролетта не намериш снимче, ще ревна! :swait:
Чеквам и намеренията за стил :scool:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Малко "картички", докато търся панорамни снимки

Изображение


Изображение

Изображение

любимите ми кандилки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6021
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2083 пъти
Получил благодарност: 1203 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от alys »

Въх, уби ма! :worship: :chchaa: :worship: Голяма красота, Миша! :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Lalel4e »

Малеййй.. :bzzzz: :bzzzz: :bzzzz:
На това “липса на стил” ли му викаш??!
Добре че не си останала на скучна бяла градинка :swink:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Гео, граф »

Ама какво става тука, бре :o ?! Човек да не поработи малко повече и вие сте напълнили няколко страници! Сега ми се затварят очите, обаче утре първо ще изчета всичко и после ще се включа от висок старт, че може ли без мен , м :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”