Празнични рецепти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
dochka1
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:29
Местоположение: Пловдив

Re: празнични рецепти

Мнение от dochka1 »

Тити, можеш да пробваш да замениш гювеча с подходяща тенджера, която става за печене във фурна, като отгоре запечаташ капака с тесто.
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: празнични рецепти

Мнение от KLEN »

Аз пък я правя в тежерята пад налягане и пак става много вкусно,защото се задушава.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: празнични рецепти

Мнение от Satori »

KLEN написа:Аз пък я правя в тежерята пад налягане и пак става много вкусно,защото се задушава.
Това е просто перфектен и много лесен вариант. Клен, радвам се да те видя :dovolen: .
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: празнични рецепти

Мнение от nel4o »

Аз ще правя моята

Пуйка с кестени

1 пуйка 3-4 кг.
1 кисела ябълка
500 гр. кестени
500 гр. кайма
2 к.ч. ориз
2 глави лук
2 кг. Картофи
3 ч.ч. черна бира
125 гр. масло
4-5 с.л. олио
2 ч.л. китайска универсална подправка (карамфил, анасон, джинджифил и т.н.)
червен пипер
черен пипер
мащерка или риган
сол.


Задушавате лука нарязан на средно големи кубчета и добавяте изчистения ориз. След това надробявате каймата и отново задушавате. Добавяте сол, червен и черен пипер, китайската подправка, мащерката. Добавяте сварените и изчистени кестени (не трябва да се варят дълго, като преди това трябва да се цепнат надлъжно) и нарязаната на средно големи парченца ябълка. Добавяте чаша вода и оставяте да поомекне ориза. Пуйката се почиства добре и се осолява отвън и отвътре. В кожата на пуйката правите разрези и набутвате половината от маслото като наблягате на бялото месо. С останалото масло добре намазвате пуйката отвън и натривате с червен пипер. Натъпквате корема на пуйката с плънката и на финала добавяте 1 чаша вода и 1 чаша тъмна бира върху плънката. Зашивате добре. В тавата добавяте 1 ч.ч тъмна бира и 1.ч.ч вода. Покривате с фолио и печете 2 часа на 200 градуса. Добавяте картофите разрязани на четвъртинки, отново намазвате пуйката с масло и добавяте останалата бира. След около още 2 часа птицата е готова за сервиране.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: празнични рецепти

Мнение от evita »

За Бъдни вечер ще си сготвя традиционните постни гозби-леща,сърми,пълнени чушки.
За Коледната вечера ще изпка вратни пържолки с пърлени чушки.За гарнитура гъбета,пюре картофено,салата.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: празнични рецепти

Мнение от Bi_ »

За Бъдни вечер-традиционните боб в гювеч,зеле с ориз,варено жито ,тиквеник,а за Коледа ще импровизирам според желанията на гостенчето
Аватар
rosti
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:02
Местоположение: Добрич

Re: празнични рецепти

Мнение от rosti »

Аз за сега съм готова само с дребните сладки.Правих меденки,ванилените рохлички,сусамови сладки,сладки с фъстъчено масло и шоколадови топки. :D
"Аз поисках и дъжд заваля.
Не ме гледай със укор в очите!
Запомни! Аз обичам дъжда.
Той единствен скрива сълзите!"
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: празнични рецепти

Мнение от Blue sky »

може ли рецептата за шоколадовите топки и сусамените сладки? Аз днес се сдобих с маково семе в промишлени количества, така че ще направя и щолена :nod:
He who plants a garden, plants happiness
whiteapple
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Дек 4, '09, 08:55

Re: празнични рецепти

Мнение от whiteapple »

А как ще го смелиш маковото семе?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: празнични рецепти

Мнение от Blue sky »

с кафемелачка :nod:
на тази рецепта се точа още от миналата Коледа, но така и не можах да се снабдя с въпросния уред. Сега баба ми изтупа от прахта нейната и ще видим какво ще се получи :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”