в името на розите ! /и още нещо/

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от nelidech »

Дал, ти сега имаш толкова много място за цветя, че всички ти завиждаме :dovolen: (естествено благородно). Аз искам да споделя каква беше моята мечта за подредба на розите ми - да започна от белите и през нежнорозови и пепел от рози да достигна до червения цвят ,а оттам през кафевите и наситено оранжевите до нежно жълтите. Освен това са много красиви съчетанията на бледо розово или пепел от рози с малиновочервено.
Пожелавам ти успех и много приятни моменти.
P.S. Нямам кой знае какви рози , но ако нещо ти харесва - свиркай. :dovolen:
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от calico »

http://ideashouse.ru/site/1194344465-mo ... domom.html

Дал, напиши на Гугъла "патио" и ще ти излезат хиляда сайта на руски и др. с картинки да оформление на вътрешни дворове, летни холове, места край градини и пр.

има два основни начина според мен за оформяне на такова място, и ти трябва да прецениш кое от тях искаш- дали повече простор наоколо и напред (и тогава както каза Елиза наоколо е по-равно и зелено), или искаш уют и тогава закътваш и заушваш мястото наоколо. Защото не можеш да имаш едновременно и простор и уют, то поначало простора и равното не са уютни. Усещането за уют се създава от ей такива неща в близост до местата за сядане
Изображение
Изображение

или така

Изображение
Изображение
- просто да видиш какво ти е усещането когато наоколо е просторно

едно две стъпала за разлика в нивата винаги разчупват гледката и дават много нови решения
Изображение


http://www.rblakeley.com/carp/garden.shtml
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от dal »

много ви благодаря на всичките , Нелидеч, точно такива намерения имам
Идеята за откритото пространство за сега надделява
днес докараха торЪт или торта , барабар с червеите :mrgreen: -те ще копаят, аз ще пия бира :hihihi:
отвори се работа и мислене
сядам да правя схеми , иначе няма да стане
което забода сега , другото напролет
обичам ви , вие си пишете мислите и мятайте картинки , аз си прибирам в папка всичко :tzvetentze:

Наа , тунелът отпада , защото ще засенчи розите /така пака слънцето просто/ , а това вече е углавно престъпление в този двор :lol:
иначе конструкцията с глицинията сега я почват и като стане ще я снимам , но тя ще е по надолу
Някой ми писа за остинките-ще ги местя в лентата , заради адския припек на ската
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от Мария Николова »

Дал, браво!!!! :ieeee: Каквито акъли и да получиш, не се отказвай от онези 5-6 кв.м. за амарилиси. :D
Внимавай в картинката, да не забравиш място за кучешка колибка! :sdance: Ако ме стегне шапката тук, да има там, даге, къде да свра глава. :angelche:
А и паткииии! Утре отивам да ти напазаря от Н.З.-Петковденски панаир купища патки - "...на всеки метър и от тук до края на светааааа!" :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от dal »

мани , току що ме зарадва
като прочетох патки и в главата ми изникна правилния образ за думата , а не традиционния предмет в бяло :mrgreen: :mrgreen: :hihihi:
кучето е в двора , но не е миролюбиво
не може там , в къщи те прибирам , решено е - аз ще набода розите тази есен и зима , а напролет ще се раззеленим с мотиките ако искаш :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от Мария Николова »

Влизам ти в положението! Пет пъти проверих как съм изписала - цитирам те - "правилния образ на думата" патки. :srofl: :srofl: :srofl: Приготвени са твоите бебета и юноши бУедни луковици амарилиси. :swait: Спре ли бурята ги пращам да ги наредиш при каните до пролетта.

P.S. Изпратих съобщението и се върнах отново да разгледам снимките ти.
Никое от момичетата не е изходило от конкретната даденост, като са предлагали красивите картинки от мрежата.
Ето я конкретната даденост.

Изображение

От градинския хол право напред ще се вижда пътя само с една лента около 1.20 м. за цветя. Като се раззелени зелена трева между хола и сивия асфалт, дълъг май 15-20 метра, ще бъде една тъжна еднообразна гледка през 4-те сезона.
Между хола и асфалта трябва да е шарено и цветно през трите сезона, е скромното ми мнение. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
elena kirilova

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от elena kirilova »

http://www.liveinternet.ru/users/3728939/post154886840/" onclick="window.open(this.href);return false;
ето за Дал идеи
roselover

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от roselover »

Дал, честито и искрено ти завиждам за новия терен! :nod: :shock: Аз също си представям площадката ти да се слее с морава и по края да има растения. Мен най-много би ме втресло да аранжирам тънка дълга пътека, за това мислите ми бяха насочени основно към нея. Имам и един въпрос - границата между асфалта и градината, каква искаш да бъде - тоест искаш ли да ти е закрит изгледа към останалия асфалт или не. Ако не искам да виждам настилката, аз бих засадила гъсти храсталаци от Wild Edrik на Остин и/или Bonica, по-надолу по пътеката Харлоу кар и Алнуик роуз, на предна линия колкото си искам пролетни. Ако искам пък да имам видимост, бих засадила тривиалните щамбовки върху постеля от райграс, ама знам, че при теб трудно виреят.
roselover

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от roselover »

Ето и снимки на Уайлд Едрик
Изображение
Изображение

Алнуик
Изображение

Харлоу Кар
Изображение

Отново харлоу, но с повечко фотошоп :D
Изображение

Представям си я тази алея насадена със силно ароматни рози в комбинация с лавандула и салвия тук-там, та ароматът да те преследва ...
dal

Re: в името на розите ! /и още нещо/

Мнение от dal »

много ви благодаря , за всичко което пишете и мислите
аз вече правя макети на хартия и пиша кое къде да е , че идат розите и не остана време
доста остин се е насъбрало , вариант едно- да ги събера в дълго петно , вариант две да ги разхвърлям по цветове из цветовите петна последователно в лентата -примерно фалстаф да иде при винените цикламени , а клер остин при белите рози.... :hmmm:
предстои да местя още сега есента някои неща и шаблоните с идеите ще са ми много нужни.... :liubov:

с индийските люляцие трудно също -вариант едно-садя и отче наш
вариант две -прибирам при зокумите
ако ги садя обаче -на горичка , или как ,-през петно рози да стърчи , щото като са малки и не са още цъфтели-не се знае какви ще са ?!
ама така ще сенчи розите след него дето са в лентата....офффффффффффффффффф ;)
хортензиите? емям 3-4 колкото за беля
ми хойхерите ? почнала съм ги в другата лента пред вратите и сега още 4?
хостите къде , там ще има сенчесто?!
лавандула да поръчам ли
ми то мястото свърши :mrgreen:

р.р. ами ирисите от днес? ами многогодишните туфи догодина?

Изображение
Последно промяна от dal на Окт 19, '11, 22:50, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”