Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Аватар
Eli4ka
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Юли 7, '11, 07:10
Местоположение: София

Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от Eli4ka »

Магазин "Мир Увлечений" всяка година прави фото конкурс за 10-те най-добри рози на годината http://clubs.ya.ru/4611686018427441846/ ... g=79062581" onclick="window.open(this.href);return false; Критерийте си ги избирате вие - обилност на цъфтеж, големина на цвета, вид на розата като цяло и т.н. Не ми казвайте, че не можете да се мерите с рускините, видях достатъчно хубави рози тук.
Аз лично, след почти 10 годишно прекъсване от цветарството няма какво особено да се похваля, но тук има достатъчно хора с рози, достойни за конкурсите на МУ и конкуренция на рускините. Ако има желаещи, ще им помогна с превода :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от calico »

Ух че хубави розиии, да се запиша че да не изпусна нещо.

Ама Абрахам Дарби да е чак на пето място не съм съгласна, пък на първо някаква там Поезия- ЧХ от 1976 г. с някакви 5 фаворита в хелпМи...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от dal »

много се радвам, че пусна това !

даваш възможност на всички тук да видят драматичната хубост на по зрелите градини с тези страхотни цветя -т.е. какво можем да очакваме след година две три :liubov: отивам да гледам -днес повече няма да работя :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от calico »

ето я Еден- май рязана като чаен хибрид. Голяма прелест, :potekoha: :potekoha: :potekoha:

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от rumivarna »

Необходима ли е регистрация за МУ? Защото не ме пуска да вляза :snif:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от calico »

rumivarna написа:Необходима ли е регистрация за МУ? Защото не ме пуска да вляза :snif:
как регистрация? Не, просто се зарежда сайта, не знам що не можеш
ето тук из вътре опитай http://clubs.ya.ru/4611686018427441846/ ... g=79062581
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от rumivarna »

Калико, благодаря :tzvetentze: Влазох през твоя линк! И сига незнам как ще изляза от там :lol: Големи красоти :potekoha: :shock:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Eli4ka
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Юли 7, '11, 07:10
Местоположение: София

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от Eli4ka »

dal написа:много се радвам, че пусна това !

даваш възможност на всички тук да видят драматичната хубост на по зрелите градини с тези страхотни цветя -т.е. какво можем да очакваме след година две три :liubov: отивам да гледам -днес повече няма да работя :liubov2:
Аз не се радвам много , защото ти можеше да ги удариш в земята със снимките на Еден в раздела "историята на една роза". Без да споменаваш, че си я преместила в последствие :lol:
Много от снимките и участниците са ми добре познати от руския форум. Голяма част от съфорумките взеха наградите и се радвам за тях :ieeemyzh:
Исках да кажа за снимките, че една част от розите са за първа година при тях / но не едногодишни или пеленачета / и те в първата година не им дават да цъфтят обилно. Късат по-голямата част от цвета и оставят само един, два за да може розата да не се изтощава и да се прихване добре. За това на снимките цветовете са толкова голями и оформени.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от calico »

Ели, и аз го знам това за цвета на първата година, обаче как да късам като то все едно сърцето си късам. Аз само дето не спя до тях да ги видя как се отварят, камо ли да ги късам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Покана за конкурс за най-добрите 10 рози за 2011

Мнение от dal »

и кво да излезе ? отново най голямата проклетия да я пратя на конкурс , за награда !
ако искаш да ти пратя на лични една подборка изхвърли което не мислиш че е за там и сглоби две десетки ?! :D
виж какво , догодина пак ще има конкурси , живот и здраве
Честно , преглеждах си снимките особенно тези на храстите
в близките кадри на рози мога да участвам в такъв формат
в обилното цъфтене мога
за остин съм за догодина и също за шарените , ако трябва да е с обилен цъфтеж
за чайните хибриди мога но на средно ниво
следващата година вече ще е ок във всички дисциплини
колкото до сортовете като брой и подборка -доволна съм от избора си но най вече съм доволна че в пропагандирането на сортове почти не сме пропускали най ценните и така или иначе сме препоръчвали помежду си най доброто :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”