Ботанически туризъм

naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Ботанически туризъм

Мнение от naa »

Саше, според мен малко неправилно си го нарекла ботанически туризъм. Като че ли е по-добре да се нарече туризъм по семейната ви градина.

Защото твоята/вашата/ градина има дух, атмосфера, в която има щастливи хора.
Което най-искрено ви пожелавам и за в бъдеще да остане така. И точно това привлича другите. Те туристите, затова и обикалят, търсят места, където са живяли/или сега живеят/ щастливи хора, за да се докоснат и те до нещо такова, понеже не са в състояние да го открият в себе си.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
sasha

Re: Ботанически туризъм

Мнение от sasha »

Мили момичета, не съм сменила темата в този форум, а тук намерих сродни души, та ми се отвори сърцето да споделя повече. Впрочем, реших да тръгна от селски туризъм, за да открия възможостите на ботаническия. Не се сетих за друг начин за проверка.Много ме впечатлихте с тълкуванията си, но особено съм изненадана от мнението на Naa, че хората търсят щастливи хора, от тях идва заряд за живот. Що се отнася до лошите очи -според мен и най-свирепия звяр може да бъде омилистивен, ако го приемем с добро сърце.Почти винаги работи този подход, повярвайте ми. А колко сме щастливи- е, всеки има своята драма, нашата е много голяма, но животът продължава и ние се опитваме да намерим сили да открием новия си път. Благодаря ви от сърце за подкрепата. Пожелавам на всички ви да я откриете.Ако ми позволите, ще докладвам за новинките.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ботанически туризъм

Мнение от dobis »

http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... 7&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето за това става дума , за задължителните ножички в дамската чанта . Не знам как би се почувствала , ако докато правиш кафето , някой зад гърба ти оплеви малко семперите и го откриеш след като са се изнесли милите ти туристи.

Имам си ограда и зло куче на двора , нищо че няма и 2 кила , вратата е заключена винаги през лятото. Един зокум се достигаше само , но го ошлевиха . Късмет, че не разпознават магнолиите и че орките не се виждат от пътя.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: Ботанически туризъм

Мнение от ljuboznatelna »

Аййй, ужас!Не , че градината ми става за показване (защото всъщност е само градина, всичко останало е разбутано или изобщо го няма), но темата за ножичките направо ме отчайва :( Една потребителка в друг форум, със съпруг следовател, сподели, че съпругът й бързо й е пресякъл мераците да си крадне цвете заради това , което постановявал закона - а то е 500лв глоба. :mrgreen: Юристите тук да кажат вярно ли е? Не зная как би могла да се наложи, знаейки възможностите на българското законодателство обаче.
Саша, както беше написано и по-горе, твоят двор и дом носят типично българска атмосфера, и няма нищо общо с къщите музеи, където посетителя се среща само с експонати. В него има и красота, и живот :) Поздравления и за инициативата, и за осъществяването й!
sasha

Re: Ботанически туризъм

Мнение от sasha »

И такааааа...идеята ми се осъществи!
http://sasha-garden.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tourism-pavelbanya.info/%d0%b1%d ... %bd%d1%8f/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако представлява някакъв интерес за някого, пишете, за да споделя повече.Сега не смея, за да не отегчавам.
Само ще кажа, че до сега не съм имала случай да дойде някой от форума, а тази евентуална среща много ме вълнува.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Ботанически туризъм

Мнение от Роза1924 »

Поздравления Саша! Ще чета с интерес всичко от сайта и надявам се да видя всичко и наживо!
Успех!!! :tzvetentze:
П.С. Добре е да има карта с разположението на градината спрямо пътната мрежа.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Ботанически туризъм

Мнение от Гео, граф »

Саше, как да дойде някой от форума, като никой не знае, м :svekurva: ? ...

Браво, мила, страшни сте вие със Сръчко !!! Желая ви успех и много се надявам да навия съпружеството или децата да дойдеме при вас, че тази твоя градина на фонтанелката ми е пораснала :slove:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Ботанически туризъм

Мнение от Tanet »

Саше, това може да се нарече "Градината на вътрешното щастие". Такава колоритност, изобилност, симфоничност и уют се постигат само с вътрешна хармония. Пздравления, ще идваме като туристи - задължително :liubov: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Ботанически туризъм

Мнение от Julieta7777 »

Саша, аз много се радвам, че има такива хора сред нас, които са готови да пуснат в домовете си съмишленици и ценители на цветята и българската градината. Готови са да споделят опит и знания, да предадат на други прекрасните си чувства към природата, човешкия труд и обич!
Не намерих много твои снимки от градината, но сътвореното с любов е като магнит, то привлича, то очарова и облагородява всеки докоснал се до него.
Пожелавам ти от сърце да посрещнеш много гости и да се насладите заедно на красивата твоя творба. А тя няма как да не е красива, щом си вложила сърцето си в нея. :dovolen: :dovolen: :dovolen:
А ентусиазма и вярата ти са още по-ценни за всички нас! За мен това е пример на човечност, доброта, себеотдаване!

Идеята ти ПЛЕНЯВА! Реализацията - ЗАРАЗЯВА! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ботанически туризъм

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Поздравления,Саше!Реализира една своя прекрасна идея,не казвам мечта!
Пожелавам ти много посрещания в чудната ти тайна градина! Да ти носи удовлетворение! :tzeluvka: :sflower: :sflower:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”