Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

15 мин стоят притиснати като поза. за тази поза се препоръчва на различни места различон, но горе-долу три пъти дневно от 5 до 15 мин, аз я правя както дойде от три пъти на ден по колкото дойде, или веднъж на ден докато гледам филм например по 15, важното е да се прави. За курс на лечение 25 дни съм срещала само на едно място, първото на което прочетох за нея, и съответно, така и го правя.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Миша »

Благодаря,Blue sky,започвам и аз ,дано има какво да докладвам след 25 дни.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Blue sky написа:Доби, има със сигурност, но трябва да ги поразгледаш. Те някои се припокриват и ползата зависи от контекста, така да се каже, други са конкретни, виж и изчети списъка и се определи най-точно. Аз не съм някаква специалистка, доста съм прочела вече, но най-вече по моите си проблеми :dovolen:
Блу,не си специалистка,ама си с най-голям опит! :daaa:
Днес направих със събуждането в леглото 10 минути Сурия Мудра.Като си лягам,ще отделя още 5-та станаха 15.Мисля си,че така е правилно,в смисъл,да се концентрира човек върху изпълнението й,нали е и тип медитация?Питах се само,дали има изисквания към позата на тялото?
Намерих си едн СД с музика за медитация.Когато утре съпружето ме напусне :hmmmmmm: ,смятам да стана,да седна на земята в хола и да я направя придружена с музиката...
Блу,обаче на мен ми предизвиква напрежение и лека болка в пръстите на дясната ръка.Това нормално ли е?
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Блу,искам само да ти гажа едно голямо БЛАГОДАРЯ :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: !!!
Ще се обяснявам друг път-излизам! :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Ида, изнененада ме, бързо се връщай и казвай :shock:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Дайте идея за мудра, която става за бързо концентриране, мобилизиране, успокояване, уравновесяване - сещате се - в момент на напрежение. Нещо като дълбокото бавно дишане.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от zmei4o »

леген със студена вода :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Satori написа:Дайте идея за мудра, която става за бързо концентриране, мобилизиране, успокояване, уравновесяване - сещате се - в момент на напрежение. Нещо като дълбокото бавно дишане.
Ами Сатори,след днешния ми "урок" по Мудри бих казала следното:
Погледни в линка на Блу:

АТМАНДЖАЛИ-Мудра на хармонията-успокоява мислите,дарява яснота и увереност,поддържа съсредоточеност и вглъбенист,създава вътрешна хармония
ПРИТХИВИ-Мудра на земята-възстановява равновесието,разгражда стреса,осигурява хармония между тяло,емоции и ума.Дава вътрешна стабилност и самоувереност.Защитава от негативни въздействия,засилва енергийния потенциал.
ХРАМ НА ДРАКОНА- дарява покой,концентрация,сила,дисциплина,яснота на мисълт,усет за истинските стойности.
ЩИТ НА ШАМБАЛА-дарява сила,неуязвимост,дълголетие,доброта,подкрепя висшата духовност.Хармонизира енергиите.

Между другото съветът е,каквато и мудра да се прави,една или -комплекс от такива,винаги да се добявят още две:
1-за начало -Гиан
2-за край- Атманджали

Има и други Мудри-т.н. Ключове към чакрите,но не съм стигнала до тях- ;) .

Блу,относно благодарността.Аз много четях навремето такава литература.Моят бивп съпруг я наричаше "Окултна".Днес,благодарение на теб се зарових в нещо,което винаги ме е привличало и се чувствам много добре там.Наистина нямам време и сега крада от другото,за немския и се чувствам виновна.Но спра ли курса,ще се "потопя" в Мудрите,а те определено ще ме заведат пак до АЮРВЕДА-няма начин,щом се говори за ЧАКРИ и според мен,МУДРИТЕ са инструменти на Аюрведа,и се замислям за една рускиня навремето,която практикуваше РЕЙКИ,по Нюрбеков,че и тя точно нещо подобно е правила с ръчичките си ;) ...
Това е. :tzvetentze:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Покорно ви благодаря. Ида, ще разуча. /А Аюрведа на мен ми е особено присърце, защото навремето с нея започнах да лекувам алергии, дето ме бяха нагазили - най-вече частта за лечебното хранене/.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Ида, много, много се радвам :liubov: :liubov2: ето, виждаш ли, кой е специалиста сега? Освен желание трябава и време да се поразрови човек, всичко си е написано там, но не се осъзнава от раз, трябва да се прочете няколко пъти. Аз също се чувствам особено привлечена от мудрите, нещата ми изглеждат логични и прости.
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”