Декупаж

Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от orkud »

Доби, вече трябва да се вижда :tzeluvka:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Декупаж

Мнение от Titi »

orkud написа:Доби, вече трябва да се вижда :tzeluvka:
цъ, не се вижда
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от orkud »

А АЛБУМА :hmmm:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Декупаж

Мнение от DOBI »

Албума се вижда!Много е хубава зебричката! :daaa: Фона е много добре напаснат!Лакирала ли си отгоре?
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Декупаж

Мнение от Titi »

orkud написа:А АЛБУМА :hmmm:
извинявай, не видях линка в бързината. Албума се вижда, разгледах го с удоволствие. :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Декупаж

Мнение от цеци »

Хареса ми.Явно да декупажираш ти се отдава :o .Сега да събираме салфетки ли ?? :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от orkud »

Благодаря много и на трите :tzvetentze: Салфетки приемам винаги с удоволствие :oops: . Аз имам събрани доста, но част от тях са единични бройки, а другите дори разменям :ieeee:
Доби, това е обратен декупаж и всичко е на гърба на чинията, включително лака. Лицето е чисто стъкло, затова и така свети :hmmmmmm:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Декупаж

Мнение от DOBI »

Ето къде била тайната!Страхотен е! :daaa:
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Декупаж

Мнение от mal4o_vasil4o »

Оркуд,много са красиви.И аз имам идея,но нямам салфетки,подходящи за декупаж.В смисъл такъв,само коледни са останали.Искам да пробвам да направя кората на Павката и още нещо,но нямам нищо подходящо като за сега :hmmm:
А можеш ли да ми кажеш това как се прави?
Изображение
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от orkud »

Здравей, тази керемида не е със салфетка, а с принтирано изображение.Първо подготвям самата керемида, като я китвам леко и след това с шкурка я изравнявам. Това е правено с медиум за трансфер, т.е е използван един лак, с който се залепва изображението върху предмета, изчаква се 24 часа и започва да се бели връхната бяла част от хартията, докато остане само прозрачния филм на самото изображение. Около него е до рисувано с подходящи тонове, а и върху самата картина също, защото аз все не мога да го улуча това с беленето и доста често свалям и значителна част от картинката и се налага да го оправям. Отгоре е лакирано с водоразтворим лак.
Аз лично бих ти препоръчала да почнеш с нещо не толкова трудоемко и да работиш със салфетка, защото тогава не се налага да се използва такава технология, а лепиш с Ц 200, дорисуваш и лакираш. Важно е да усетиш какво според самата теб е подходящо за фон на дадената картинка, оттам нататък е лесно.
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”