Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Ламята Спаска »

Миша :tzeluvka: опитай на фолклор
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 5&start=30
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

Благодаря, Ламичке! :tzeluvka:
Лаленце вече ме е изпреварила :tzvetentze: , много се радвам, че има и други, които се интересуват от старите обичаи и традиции, обаче забелязахте ли колко напредничави сме българите :angelche: , учЕните едва сега откриват свойствата на водата да запаметява :hmmm: , пък ние си го знаем от дълбока древност 8-) , ма кой ли ни пита :lol:

Време за мълчана вода, за наричане и благословия!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
лалесъм

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от лалесъм »

Мише, моля те, ако имаш време, опиши точно обичая за мълчаната вода - по-добре ще е разказано от човек, който го прави, отколкото да се чете от нета :nod:
Голямо ровене падна докато открия подходяща тема за древните ни обичаи. А те са толкова истинни и толкова даващи древна забравена мъдрост, че си струва да се възродят :nod:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

лалесъм написа:Мише, моля те, ако имаш време, опиши точно обичая за мълчаната вода - по-добре ще е разказано от човек, който го прави, отколкото да се чете от нета :nod:
Голямо ровене падна докато открия подходяща тема за древните ни обичаи. А те са толкова истинни и толкова даващи древна забравена мъдрост, че си струва да се възродят :nod:
Малко ми е трудно да пиша в момента , а в нашия край това си е отколешна традиция, като се пооправя ще попълня пропуска, обаче съм сигурна, че има и други, които могат да ме заместят :nod: Ей, калоферци, няма ли да се включите? Между другото не знам дали знаете, мъжкото хоро на калоферци кандидатства за списъка на Юнеско за опазване на световното културно наследство .Браво, мъже български!

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/12/2 ... sko.326821" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Миша на Яну 5, '17, 14:40, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Еличка »

Лаленце, не съм Мишето, но дано съм полезна. Харесвам много обичаите и от две години открих и този. Не знаех за него, но ме впечатли! Аз го правя точно както е описано тук:
http://change-life.eu/%D0%B2-%D0%BF%D0% ... %B2%D0%BE/" onclick="window.open(this.href);return false;
Дано съм полезна :dovolen:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
лалесъм

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от лалесъм »

Благодаря, Еличка :tzvetentze: Аз тази година ще съм новак, но винаги някак съм знаела, че днес е празничен ден :nod:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Еличка »

Хехехееееее, Лаленце, как ме усмихна! Ами то май всеки ден е някакъв празник, ако го иска душата!
Желая на всички тук реченото да бъде сторено! А в темата за фолклора сложих също обичая. :-*
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от дара »

А утре е и Бъдни вечер по старому. :daaa:
Lois

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Lois »

Ето един хубав текст за Водици
http://narichane.com/21kak-se-naricha-vodata.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Малката Ида

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Малката Ида »

Има ли тема "лека нощ" :hmmm: откъде да ви я пожелая :hmmm:
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”