Помощ!Мравки!

Модератор: Миша

Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Помощ!Мравки!

Мнение от Димана »

Как да се справим с мравките,които живеят и правят жилища из почти целия двор?Особено активни са в необработваемата площ на затревената част.Опитвах с моспилан,но неособено успешно.Ако някой знае нещо ефективно,нека помогне.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от calico »

Димана написа:Как да се справим с мравките,които живеят и правят жилища из почти целия двор?Особено активни са в необработваемата площ на затревената част.Опитвах с моспилан,но неособено успешно.Ако някой знае нещо ефективно,нека помогне.
те са част от екосистемата на двора ти. с какво ти пречат?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
staka
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Юни 2, '10, 07:36
Местоположение: Бургас

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от staka »

Тази година и при мен мравките са със засилени присъствие.
Вчера имах два корена домати нагризани от тях.Доста големи и със доматчета.
Такова чудо не бях виждала.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от naa »

Черните мравки са голяма напаст/не става дума за кафявите горски мравки, които живеят в гората и правят мравуняци във вид на купчина.

Черните мравки разнасят листните въшки по върховете на всякакви леторасти и там ги развъждат. Засега държа фронта с много лук, чесън, мащерка, риган, здравец, салвия и т.н. и т.н между всички растения.

В градината не пръскам с нищо, но в къщи при нужда използвам Биокил.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от zmei4o »

тази година открих един ефтин и супер ефикасен препарат - Фюри ЕК10 ;) :ieeemyzh:
Изображение
ползвам го в комбинация с омокрител - Силвет Л77 за да омокри добре повърхността 8-)
слагам до 10капки на литър вода или препарат (лее се като олио) :nod:
Изображение
според мен, ако налееш разтвор на Фюри в мравуняка 1-2 литра няма да имат шанс :nod: ;)
той е хем контактен, хем хранителен инсектицид ;)
двата в такива разфасовки заедно излизат до 5лв :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от naa »

Там е работата, че тези мравки, които имат мравуняк във вид на купчина, са кафяви и безвредни, а черните мравки- вредните, които разнасят листни въшки, нямат видим мравуняк.
Някъде бях чела, че живеят дълбоко под земята, а майката не излиза.

Няма как да се разбере къде е мравуняка.




---

Има растения, които са им омразни - лавандула, чубрица, здравец и т.н.

Факт е също, че в природата няма такива мравки.

Следователно, ние или правим нещо, което им помага,
или изхвърляме нещо, служещи им за храна.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от Магдалена »

:hmmmmmm: Тук отдавна не сте писали! Прогонихте ли мравките? Моля ви тогава дайте ми съвет и на мен! В скалния ми кът на много места има множества от малки ,кафяви, крилати мравки и яйца,яйца ....Цели тунели са направили!Водата при поливане там просто изчезва като в подземие!Повдигат корените на растенията и последните изсъхват.Как да се отърва от тях!Ръсих Халек на прах,пръсках с Килтокс,но е много за кратко ефекта! Дайте по-кардинален вариант! :idea: :idea1:
Ако не е излязло нещо по-ново на пазара,ще опитам с препаратите,за които говори Змейчо! :daaa: :daaa:
РОСИРОС
Кана кафе
Мнения: 695
Регистриран на: Ное 13, '13, 14:33
Местоположение: Пазарджик

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от РОСИРОС »

Магдалена написа::hmmmmmm: Тук отдавна не сте писали! Прогонихте ли мравките? Моля ви тогава дайте ми съвет и на мен! В скалния ми кът на много места има множества от малки ,кафяви, крилати мравки и яйца,яйца ....Цели тунели са направили!Водата при поливане там просто изчезва като в подземие!Повдигат корените на растенията и последните изсъхват.Как да се отърва от тях!Ръсих Халек на прах,пръсках с Килтокс,но е много за кратко ефекта! Дайте по-кардинален вариант! :idea: :idea1:
Ако не е излязло нещо по-ново на пазара,ще опитам с препаратите,за които говори Змейчо! :daaa: :daaa:
същото и при мен, целият алпинеум е с мравки, най вече под аубриетата! :snif:
ПОМОООООЩ
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от nadin »

Аз пръскам с райд този който е с тръбичка а не спреят. Пъхам тръбичката колкоот мога по-навътре в мравуняците и пръскам обилно. На цветята не съм забелязала да вреди а мравкит умират.
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Помощ!Мравки!

Мнение от Димана »

Взех си една пудра "Опигард". Българска, мирише малко неприятно. Като напудриш мравуняка, изчезват, ама се появяват другаде. :snif:
Тази година пробвахме с Айкън. Скоро след пръскането заваля и не знам какво ще стане.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”