Зарадва ме това, че ......(1)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от ida_ili64 »

Satori написа:
ravik написа:Сериозно? Аз мислех, че е много труден - заради граматиката....
И понеже немския очевидно няма да го науча, викам си, що да не започна още една безсмислена инициатива... :lol: :lol: :lol: Противно на всякакъв здрав разум... :angelche:
О, на мен ми е лесен испанският, но съм учила френски. Но пък и френският ми беше лесен - хубав език с много ясни правила - изобщо стигам до извода, че английският е много труден в сравнение с френския и испанския. Немския го харесвам много. Преди години се хванах да уча холандски, с наивната надежда, че е близък до английския. Оказа се, че е по-близък до немския, което ме разби тотално :mrgreen: Откъм граматика. За децата съм решила да учат английски и немски.
Чета ви и двечките и си мисля...колко сте прави за немския... :hmmmmmm: И най-тъпото в цялата история е ,че основното правило в изучаването на езика граматически е,че всяко правило има изключение и точно в конкретния случай изключението е с превес над правилото.Но не е невъзмочен за учене,иска обаче много упорство и дисциплина!

Равик,изкефих ти се на инициативата! :daaa: Направо ме разби,а след това,което знам от колежка в курса от Мексико,и един тон бразилки(те говорят португалски разбира се,но са близки езиците),а и написаното от Сатори,мисля,че ще се справиш блестящо и не се самонавивай негативно!
Айде сега,първи урок:" Hola! Como estas?" :dovolen: .
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от DOBI »

Сатори ти си май първия човек обявил френския и френската граматика с абсурдните й правила и още по-абсурдните й изключения за лесен.Самите французи не могат да я овладеят,а за нас чужденците - не ми се говори.......
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Fado »

Френският е кошмарен език, цял живот съм го учила по училища, алианси и университети, живях в Мароко две години и пак не мога да кажа, че го знам добре. :ufff:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от vodo-leika »

Аз да се изказвам ли за френския, че и историческата му еволюция ни караха да учим :svekurva: ! :lol:
А иначе - Равик, браво за инициативата! И аз си мислех по повод новата година да направя нещо такова - например да стана доброволец в Червен кръст (не ми се смейте) :snif:, отдавна тази идея ми се върти из главата, пък да видим...
Иначе мен ме зарадва днес, че тъкмо когато се оказах на червено откъм финансии за коледни изненади, ми преведоха едно много забавено плащане! Малко коледно чудо направо :D !
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Satori »

Водолейче, няма да ти се смеем за Червения кръст. Аз също започнах да се занимавам с доброволна работа и се чувствам много добре от това :daaa:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от ida_ili64 »

Хуквам да купувам лакомства за децата!!!Ще има кой да ми вземе Коледните подаръци за тях,до довечера трябва да дойде обаче и още едно пакетче-поръчка за тях...иначе-кофти,човека тръгва утре!Не е ли прекрасно това??! :ieeemyzh: Даже слънцето ми се усмихва влюбено от вън! ;) :lol:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от orkud »

Водолейче /и аз съм водолей/, Satori :tzvetentze: Винаги съм казвала, че човек става по-богат от това, което прави за другите, а не от това, което прави за себе си. Таааа :ieeee: и аз съм от тази порода
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Satori »

orkud написа:: Винаги съм казвала, че човек става по-богат от това, което прави за другите, а не от това, което прави за себе си. Таааа :ieeee: и аз съм от тази порода

А, не си права :mrgreen: Човек винаги прави всичко за себе си. Дори и най-алтруистичните на вид подбуди всъщност са дълбоко себични, или ако не точно себични, то свързани с неудържима потребност да се реши някаквъв много личен казус, да се задоволи лична нужда или да се компенсира личен комплекс.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от ravik »

Satori написа:
orkud написа:: Винаги съм казвала, че човек става по-богат от това, което прави за другите, а не от това, което прави за себе си. Таааа :ieeee: и аз съм от тази порода

А, не си права :mrgreen: Човек винаги прави всичко за себе си. Дори и най-алтруистичните на вид подбуди всъщност са дълбоко себични, или ако не точно себични, то свързани с неудържима потребност да се реши някаквъв много личен казус, да се задоволи лична нужда или да се компенсира личен комплекс.
Гледай сега как уби целия ентусиазъм за доброволчество. :mrgreen: Разкажи повече какво правиш - ще бъде интересно според мен. :daaa:
Аз имам още една радостна вест - имам си акт 16. :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от orkud »

Веднага си признавам, че се чувствам страшно удовлетворена и доволна :oops: , така че сигурно си права :hmmm:
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”